WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТеорія держави і права → Порівняльний аналіз особливостей судових систем Ізраїлю й Німеччини - Курсова робота

Порівняльний аналіз особливостей судових систем Ізраїлю й Німеччини - Курсова робота

Перший рівень — це дільничні суди, в яких суддя одноособово або у колегіальному складі (суд шефенів) розглядає кримінальні справи у першій інстанції. Незначні кримінальні провини, за які максимальна кара може бути менше одного року позбавлення волі розглядаються суддями одноособово, інші кримінальні дії, за вчинення яких слід чекати кару менш трьох років позбавлення волі, розглядаються судом шефенів, тобто колегіальним складом суду, до якого включені професійні судді, які обираються від населення згідно з виборчим списком, самоврядних общин. Як правило, суд шефенів складається з трьох осіб — одного професійного судді і двох шефенів, однак в окремих випадках, коли згідно з законом обсяг і складність справи потребує участі другого професійного судді, тоді цей суд працює у формі "розширеного складу шефенів" за формулою два плюс два.

На рівні дільничних судів є окремі підрозділи, на які покладено кримінальну юрисдикцію щодо неповнолітніх. Судді у справах неповнолітніх розглядають справу одноособово. Підсудні такі дії неповнолітнього, за які можуть застосовуватись виховні або суворо виховні заходи. Суду шефенів у справах неповнолітніх (звичайний склад) підсудні всі кримінальні проступки (делікти) неповнолітніх, які законом не віднесені до компетенції одноособового суду або до компетенції судової палати у справах неповнолітніх в земельному суді. Шефени цих судів є особами, відібраними у спеціальному порядку, які мають тривалий досвід праці з молоддю. Один із складу шефенів при розгляді справ неповнолітніх повинен бути жінкою.

Другий рівень— земельні суди. Кримінальні справи розглядаються судом Великої палати в складі двох професійних суддів і двох шефенів по обвинуваченню особи у вчиненні звичайних тяжких злочинів, а також у складі трьох професійних суддів і двох шефенів щодо особливо тяжких злочинів (умисне вбивство тощо), які не підсудні верховному суду землі. Ті ж самі дії, вчинені неповнолітніми, розглядаються окремою Великою палатою у справах неповнолітніх земельного суду в такому ж складі. Ці палати діють також як палати у справах щодо охорони молоді, тобто вони розглядають вчинки дорослих осіб щодо неповнолітніх (наприклад, злочини проти моралі, статеві злочини).

Земельні суди діють також як суди апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на рішення судді в одноособовому складі суду подається до Малої палати земельного суду (один суддя і два шефени), його рішення у справах неповнолітніх — до іншої Малої палати у справах неповнолітніх, яка засідає в такому ж складі. Апеляційна скарга на рішення суду шефенів розглядається у Великій палаті з апеляційних справ земельного суду, а на рішення суду шефенів у справах неповнолітніх — в окремій Великій палаті розгляду справ неповнолітніх. Вони діють у складі: трьох суддів і двох шефенів.

Третій рівень — Верховні земельні суди, діють як суди першої і ревізійної (касаційної) інстанції. Справи розглядаються тільки колегіальними підрозділами, які звуться сенатами. Першій інстанції сенату з п'яти професійних суддів підсудні справи щодо дій, які кваліфікуються як державна зрада, тероризм, шпигунство. Касаційні сенати складаються з трьох професійних суддів, до компетенції яких віднесено скарги на апеляційні рішення звичайних малих палат, великих і малих палат у справах неповнолітніх земельних судів і на рішення першої інстанції всіх видів суду шефенів дільничних судів, оскільки вони не підлягають оскарженню в апеляційному порядку.

Четвертий рівень — Федеральний верховний суд Німеччини, сенати якого розглядають касаційні скарги на рішення, винесені в першій інстанції земельними і верховно-земельними судами. Ці рішення також, не оскаржуються в апеляційному порядку. Сенати в кримінальних справах проводять засіданні у складі п'яти суддів або більшим складом суддів.6

З метою вирішення колізійних питань правозастосування судами загальної юрисдикції Федеральний верховний суд збирає З'єднаний великий сенат у складі сімнадцяти суддів.

Значно простішими є інші галузеві судові системи. Всі вони будуються відповідно до федерального устрою Німеччини, тобто мають земельно-федеральну ієрархію, однак організація судових округів цих систем, як правило, не співпадає з адміністративно-територіальним поділом держави.

Суди адміністративної юрисдикції мають трьохрівневу ієрархію. Вони вирішують спори, які виникають у сфері публічного права між громадянином і органом адміністрації, за винятком тих, які підвідомчі Конституційному судові. Судами першої інстанції є суди з адміністративних справ ( 35 для всієї Німеччини). Справи можуть слухатись одноособово суддею або колегіально палатою, склад якої залежить від законодавства землі. В деяких землях — це три професійних судді, а в деяких — три професійних і два непрофесійних судді. Непрофесійні судді призначаються на чотири роки згідно зі списком високошанованих громадян, яких готує Міністерство юстиції землі. Процедура розгляду регулюється законом про адміністративний суд. Рішення суду першого рівня може бути оскаржене в апеляційному порядку або обминаючи апеляційну інстанцію — безпосередньо до ревізійної інстанції у випадках, зазначених у законі.

Судами другого рівня є верховні адміністративні суди земель (їх 11). Вони розглядають апеляційні скарги на рішення адміністративних судів першого рівня. Щодо деяких правовідносин, вказаних у законі, вони можуть бути судами першої інстанції — наприклад, у справах, що стосуються дачі згоди на здійснення технічних проектів. Ці рішення оскаржуються тільки у ревізійному порядку і то з дозволу самого Верховного суду відповідної землі або за наявності суттєвої правової помилки. Засідання у верховних судах земель проводяться в складі сенатів з п'яти професійних суддів або, в деяких землях, з трьох професійних і двох непрофесійних суддів.

Найвищою інстанцією є Федеральний адміністративний суд, який здійснює функції ревізійної інстанції щодо рішень, судів першого і другого рівнів. У виключних випадках він може бути судом першої інстанції — наприклад, при публічно-правовому спорі неконституційного порядку між Федерацією і землею або між землями, а також при позові щодо заборони відповідних організацій, об'єднань федеральним міністром внутрішніх справ. Справи слухаються сенатами з п'яти або з семи професійних суддів7.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ

  1. Конституції нових держав Європи та Азії / Упорядник С. Головатий. – К.: Право, 2006. – С. 358-359

  2. Шишкін В. Організація судової системи в Німеччині // Право України.- 2006. - №1. – С.47.

  3. Піджаренко О. Судова юрисдикція Німеччини та Австрії // Юридичний вісник України. – 2006. - №17. – С.15

  4. Судебные системы западных государств / Отв. ред. В.А. Туманов. – М.: Наука, 2005. – С. 112

  5. Черепій П.М. Система і повноваження органів кримінального судочинства у ФРН та Україні: Навч. посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – С.112

  6. Зоннерман К.П. Административное судопроизводство (юстиция) в Германии: история развития и основные черты // Государство и право. – 2007. - №7. – С. 70

1 Конституції нових держав Європи та Азії / Упорядник С. Головатий. – К.: Право, 2006. – С. 358-359

2 Шишкін В. Організація судової системи в Німеччині // Право України.- 2006. - №1. – С.47.

3 Піджаренко О. Судова юрисдикція Німеччини та Австрії // Юридичний вісник України. – 2006. - №17. – С.15

4 Шишкін В. Організаційна структура судової системи Німеччини // Право України. – 2006. - №1. – С.47

5 Судебные системы западных государств / Отв. ред. В.А. Туманов. – М.: Наука, 2005. – С. 112

6 Черепій П.М. Система і повноваження органів кримінального судочинства у ФРН та Україні: Навч. посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2005. – С.112

7 Зоннерман К.П. Административное судопроизводство (юстиция) в Германии: история развития и основные черты // Государство и право. – 2007. - №7. – С. 70


 
 

Цікаве

Загрузка...