WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Шпаргалка - Реферат

Шпаргалка - Реферат

Запроваджено посаду Уповноваженого України з питань європейської інтеграції, який забезпечує організацію та координацію заходів, спрямованих на інтеграцію України до Європейського Союзу, вносить у встановленому порядку пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань європейської інтеграції, здійснює інші повноваження.

У структурі Кабінету Міністрів України створено Урядовий комітет економічного розвитку та з питань європейської інтеграції, а також Управління з питань європейської інтеграції як окремий підрозділ Департаменту економічної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Координацію діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу покладено на Міністерство юстиції України. Для забезпечення такої координації при Міністерстві юстиції створено Міжвідомчу координаційну раду з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, а також Центр порівняльного права, який сприяє вдосконаленню нормо-проектної роботи з урахуванням світового досвіду та положень права ЄС, здійснює науково-аналітичне забезпечення процесу адаптації.

14, 32.Адмін.правопор. у с/г

Адміністративна відповідальність за правопорушення у сільському господарстві передбачена главою 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Адміністративні правопорушення у сільському господарстві. Порушення ветеринарно-санітарних правил", де містяться статті, що встановлюють відповідальність за: отраву посівів, зіпсуття або знищення зібраного врожаю сільськогосподарських культур, пошкодження насаджень колективних сільськогосподарських підприємств, інших державних і громадських чи селянських (фермерських) господарств (ст. 104); порушення порядку та умов ведення насінництва (ст. 104-7); порушення правил щодо боротьби з карантинними шкідниками й хворобами рослин та бур'янами (ст. 105); вивезення матеріалів, що не пройшли карантинну перевірку або відповідну обробку (ст. 106); невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки (ст. 106-7); незаконні посів та вирощування снотворного маку чи конопель (ст. 106-2); порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-саиітарних вимог (ст. 107); порушення законодавства про племінну справу у тваринництві (ст. 107-7); грубе порушення механізаторами правил технічної експлуатації сільськогосподарських машин і техніки безпеки (ст. 108).

Відповідальність за адміністративні правопорушення у сільському господарстві несуть як громадяни, так і відповідні посадові особи.

Справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад (ст. 104, 105); районними (міськими) судами (суддями) (ст. 106-7, 106-2, 107-7); органи внутрішніх справ (ч. 2 ст. 106-7); органи державного ветеринарного контролю (ст. 107); органи державної служби з карантину рослин (ст. 105, 106); органи державного контролю в насінництві (ст. 104-7); органи держсільтехнагляду (ст. 108).

Законом України "Про ветеринарну медицину" від 15 листопада 2001 р. передбачена відповідальність суб'єктів господарювання за правопорушення в галузі ветеринарної медицини.

Суб'єкти господарювання — будь-які юридичні особи, діяльність яких пов'язана з утриманням, транспортуванням та реалізацією тварин; зберіганням, переробкою, транспортуванням та реа лізацією продукції тваринного, а на ринках — і рослинного походження; виробництвом та реалізацією ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок, здійсненням лабораторної діагностики та наданням ветеринарних послуг, —-несуть відповідальність у формі штрафу за такі порушення:

• порушення ветеринарно-санітарних правил, інструкцій щодо профілактики та ліквідації інфекційних хвороб тварин — у розмірі від трьох до шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

• невиконання заходів щодо карантину тварин або інших карантинних обмежень — у розмірі від шести до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

• переміщення через митний кордон без обов'язкового проведення ветеринарно-санітарної експертизи підконтрольних ветеринарному нагляду об'єктів — у розмірі від п'яти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

• реалізація ввезених на територію України продукції тваринного й рослинного походження, кормів для тварин, що не пройшли в Україні ветеринарно-санітарної експертизи, у розмірі від двадцяти п'яти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з вилученням такої продукції та кормів;

• реалізація на території України ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок та засобів ветеринарної медицини, не зареєстрованих в Україні, у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з вилученням таких засобів, кормів та кормових добавок відповідно до закону;

• ухилення від пред'явлення або непред'явлення тварин для проведення ветеринарного огляду, обов'язкових заходів (дослідження, щеплення, обробки) щодо профілактики хвороб тварин, а також незабезпечення надійної фіксації тварин для проведення огляду (заходів) — у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

• виготовлення харчових продуктів із сировини тваринного походження, забороненої для використання, у тому числі з м'яса трупів тварин, уражених електричним струмом, отруйними хімікатами, утоплених, а також вимушено забитих (дорізаних), що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, тощо — у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з вилученням таких харчових продуктів відповідно до закону;

• ухилення від обов'язкової ветеринарно-санітарної експертизи продукції тваринного, а на ринках — і рослинного походжен-

ня — У розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

• надання власником (уповноваженою особою) торговельних об'єктів дозволу на реалізацію тварин і продукції тваринного, а На ринках — і рослинного походження, що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, у розмірі від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

• ухилення від виконання або неналежне виконання приписів державних інспекторів ветеринарної медицини — у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сплата штрафів не звільняє суб'єктів господарювання від усунення допущених порушень і відшкодування завданих збитків у порядку, встановленому законодавством.

Справи про правопорушення, передбачені згаданим вище Законом, розглядають Державний департамент ветеринарної медицини, його територіальні органи й регіональні служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — два місяці з дня його виявлення.

Накладати штрафи від імені Державного департаменту ветеринарної медицини, його територіальних органів і регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті мають право головні державні інспектори ветеринарної медицини, їхні заступники, державні інспектори ветеринарної медицини.

Рішення про накладення штрафів за правопорушення в галузі ветеринарної медицини оформляються постановами.

Штраф підлягає сплаті суб'єктом господарювання в місячний термін з дня отримання постанови. У разі порушення цього терміну штраф стягується в судовому порядку.

Рішення у справах про правопорушення в галузі ветеринарної медицини можуть бути оскаржені в судовому порядку.

23.Завдвння Антимонопольного комітету.

Правовий статус Антимонопольного комітету України визначається передусім Законом України "Про Антимонополь-ний комітет України" від 26 листопада 1993 р. (зі змінами). Крім цього, Антимонопольний комітет України здійснює свою діяльність відповідно до Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності", Закону України "Про захист від недобросовіс ної конкуренції", інших законів та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до зазначених законів, наприклад. Указу Президента України "Про врегулювання деяких питань забезпечення діяльності Антимонопольного комітету України" від 27 червня 1999 р. №741/99 (зі змінами від 21.02.2000 р. № 271/2000; 09.03.2000 р. № 399/2000). Відповідно до зазначених нормативно-правових актів Антимонопольний комітет України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності.


 
 

Цікаве

Загрузка...