WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Державне регулювання ведення мисливського господарства (магістерська робота) - Курсова робота

Державне регулювання ведення мисливського господарства (магістерська робота) - Курсова робота

У зв'язку з тим, що право розглядати протоколи про порушення правил полювання покладено як на органи мисливського господарства так і на орган влади у галузі екології та природних ресурсів , а реєстрація осіб, які вчинили правопорушення, передбачене статтею 85 не регламентується ніяким нормативно-правовим актом, тому і не спрацьовує принцип збільшення відповідальності за повторне порушення правил використання об'єктів тваринного світу.

Пропоную на рівні центральних органів виконавчої влади, яким надано право розглядати протоколи про порушення правил полювання, розробити положення про реєстрацію порушників правил полювання і доступу до бази даних відповідальних працівників, яким надано право розгляду протоколів.

Щодо вирішення питання формування ринкових цін на ліцензії на право добування мисливських тварин.

У зв'язку з тим, що користувачами реалізовуються ліцензії не за ринковими механізмами, вартість ліцензії в одному господарстві області продається в 10 разів менше, ніж в іншому господарстві. Указом Президента України від 23.05.2005 року № 837/2005 "Про невідкладні заходи у сфері збереження, відтворення та раціонального використання мисливських тварин" п.4 зобов'язано Кабінет Міністрів України вирішити питання надання у користування мисливських угідь, лімітів та дозволів на добування мисливських тварин на засадах відкритості, гласності та прозорості.

У зв'язку з тим, що ціни на ліцензії формуються не за ринковим принципом мисливські господарства недоотримують кошти.

Для забезпечення виконання Указу Президента України пропоную видати нормативний акт центральним органом виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання, яким би було передбачено порядок реалізації мисливськими господарствами ліцензій виключно через аукціони.

Щодо недопущення торівлі заборонених знарядь добування тварин на ринках.

Відповідно до статті 20 Закону України про мисливське господарство та полювання полювання [11, с.75] із застосуванням або використанням петель, підрізів, закотів, гачків, звуковідтворюючих приладів та пристроїв, електричного обладнання для добування тварин, штучних світлових джерел, приладів та пристроїв для підсвічування мішеней, у тому числі приладів нічного бачення заборонено. Статтею 42 передбачена відповідальність за порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання , а саме порушення правил полювання. Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлено штрафні санкції у розмірі від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів їх виготовлення (стаття 85-1).

Правила торгівлі на ринках здійснюються відповідно до наказу від 26.02.2002 № 57/188/84/105 і відповідно до п.2 ці правила носять рекомендаційний характер.

Пропоную внести зміни у вищезгадані правила торгівлі, статтю, в якій була б передбачена категорична заборона продажу заборонених знарядь добування тварин.

Щодо державного управління мисливським господарством

На даний час в області є три групи користувачів мисливських угідь, а саме:

- державні лісогосподарські підприємтсва які знаходяться у відомчому підпорядкування Держкомлісгоспу України;

- районні ради УТМР;

- користувачі мисливських угідь, засновниками яких є приватні організації;

Відповідно до статті 4 Закону України „Про мисливське господарство та полювання" [11, с.75] передбачено , що державне регулювання у галузі мисливського господарства та полювання здійснюють Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання. Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у галузі мисливського господарство визначено Держкомлісгосп України.

Статтею 6 Закону України про мисливське господарство та полювання визначені повноваження спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання, серед яких здійснення державного регулювання та контролю у галузі мисливського господарства та полювання.

Близько половини мисливських угідь в Івано-Франківській області закріплені за державними лісогосподарськими підприємствами, які відомчо підпорядковані спеціально уповноваденому органу виконавчої влади у галузі мисливського господарства.

Державний контроль у випадку, коли користувачі мисливських угідь і спеціально уповноважений орган виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання знаходяться в одному відомстві, є неефективним. В принципі такий вид контролю називається відомчим контролем.

Держкомлісгоспом України утворено інститут районних мисливознавців яким делеговані повноваження по державному регулюванню і контролю. Районні мисливствознавці введені в штат державних лісогосподарських підприємств, які також ведуть мисливське господарство. Введенні в штат державних лісогосподарських підприємств районні мисливствознавці на практиці не мають важелів впливу на ведення мисливського господарства в тій організації, в якій вони працюють.

Для ефективності державного регулювання і контролю у галузі мисливського господарства та полювання на районному рівні пропоную ввести обласним управлінням лісового господарства в штат районних мисливствознавці з перерозподілом бюджетних коштів, які надаються державним лісогоподарським підприємствам для функціонування районних мисливствознавців обласним управлінням лісового господарства.

Щодо розподілу коштів отриманих за посвідчення мисливця та контрольних карток.

Відповідно до наказу Держкомлісгоспу України від 31.08.28 № 97 „Про використання коштів, отриманих від реалізації користувачам мисливських угідь ліцензій на добування мисливських тварин, а також за видачу посвідчень мисливця і щорічних контрольних карток обліку добутої дичини та порушень правил полювання" [11, с.313] визначено порядок використання коштів отриманих за видачу посвідчень мисливця, контрольних карток, ліцензій.

Пропоную внести зміни до цього наказу і кошти спрямовувати в регіони відповідно до певного алгоритму, який би прив'язувався до площі мисливських угідь, кількості мисливців тощо.

Дана поправка сприяла б заявлену урядом України політику на прозорості використання коштів.

Щодо вирішення питання конкурентного надання у користування мисливських угідь.

У зв'язку з тим, що користування мисливськими угіддями не надаються за принципом конкурентності, низькою залишається ефективність ведення мисливського господарства.

Указом Президента України від 23.05.2005 року № 837/2005 „Про невідкладні заходи у сфері збереження, відтворення та раціонального використання мисливських тварин" п.4 зобов'язано Кабінет Міністрів України вирішити питання надання у користування мисливських угідь, лімітів та дозволів на добування мисливських тварин на засадах відкритості, гласності та прозорості.

Для забезпечення виконання Указу Президента України пропоную видати нормативний акт центральним органом виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання, яким би було передбачено порядок конкурентного, прозорого, гласного надання мисливських угідь.

Всього нами запропоновано внести вісім змін в існуючі нормативно- правові акти, видані Держкомлісгоспом України, або ініційовано їхнє прийняття.

ВИСНОВКИ

1. Обгрунтування запропонованих змін до існуючого Закону України Про мисливське господарство та полювання.

Всього нами обгрунтовано запропонавано внести 35 поправок до існуючого Закону України Про мисливське господарство та полювання [11, с.75].

В діючому Законі України "Про мисливське господарство та полювання" [11, с.75] необхідне вдосконалення у частині здійснення державного контролю за діяльністю мисливських господарств та процесом полювання, внесення змін в закон забезпечить на законодавчому рівні раціональне використання та відтворення мисливської фауни і захист територій від негативного впливу на стан об'єктів тваринного світу та якість мисливських угідь.

Деякі норми діючого Закону гальмують підвищення економічної ефективності ведення мисливського господарства в державі, при тому, що понад вісімдесят відсотків мисливських тварин утримуються та охороняються на не державні кошти, а на кошти користувачів мисливських угідь.

2. Обгрунтування цілей, які будуть досягнуті при внесенні змін в чинний Закон України „Про мисливське господарство та полювання"

Зазначені змін в Закон спрямовані на:

- вдосконалення державного контролю за мисливським господарством та полюванням;

- підвищення відповідальності користувачів мисливських угідь за збереження та відтворення диких тварин;

- покращення охорони та відтворення мисливських тварин;

- посилення боротьби із зловживаннями з боку посадових осіб галузі;


 
 

Цікаве

Загрузка...