WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Державне регулювання ведення мисливського господарства (магістерська робота) - Курсова робота

Державне регулювання ведення мисливського господарства (магістерська робота) - Курсова робота

Особи, уповноважені на охорону державного мисливського фонду під час виконання службових обов'язків повинні мати службові, а не загальні посвідчення особи, що дасть можливість ідентифікувати особу та посадові повноваження.

3.3.2 Запропоновані нами зміни, в Кодекс України Про адміністративні правопорушення [11,с. 124]

Статтею 85 передбачені санкції на порушників правил використання обєктів тваринного світу. Цю статтю пропоную доповнити словами „або відсутністю на місці затримання відповідних документів у сезон полювання на певний вид тварин".

Стаття 185 передбачає санкцію лише за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця. Пропоную додати також працівника органу уповноваженого на охорону державного мисливського фонду. Дана норма приведе до ефективнішої роботи осіб уповноважених здійснювати охорону державного мисливського фонду.

Стаття 188-5 передбачає санкцію за невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів, радіаційної безпеки, охорону природних ресурсів пропоную додати санкцію і за невиконання законних розпоряджень посадових осіб у галузі охорони державного мисливського фонду. Дане доповнення дасть змогу оперативніше впливати на державне управління у галузі мисливського господарства та полювання. Дане доповнення також усуне правову колізію, так як статтею 242 надано повноваження щодо розгляду адміністративних справ, передбачені статтею 188-5.

Стаття 242 визначає повноваження органу мисливського господарства, щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, повязані з порушеннями правил ведення мисливського господарства. Для оперативнішого втручання в процес управління мисливським господарством, пропоную надати повноваження органу мисливського господарства – розглядати справи про адміністративні правопорушення за статтями 75,76,85,88-1,91-2,185,188-5.

Також в даній статті визначено посадових осіб, які мають право розглядати адміністративні справи. Пропоную включити до цього переліку начальників відділів (секторів), головних та провідних спеціалістів відділів (секторів) мисливського господарства територіальних органів спеціально уповноваженого органу мисливського господарства. Дане доповнення запонить правову прогалину в регламенті розгляду адміністративних справ, так як лісничі та головні мисливствознавці по рангу посад знаходяться нижче і мають право розглядати вищезгадані адмінсправи, а начальники відділів , спеціалісти обласних управлінь лісового господарства не мають цього права.

Статтею 255 визначено осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Пропоную внести зміни: „громадським мисливським інспектором" крім статті 91-2, яка на даний час існує добавити статтями 75, 76, 77, 77-1, 85.

Всього мною запропоновано внести 5 змін в кодекс України Про адміністративні правопорушення.

3.3.3 Запропоновані зміни до кримінального кодексу України

Стаття 248. Незаконне полювання

В даній статті передбачено, що істотною шкодою вважається нанесення збитків державному мисливському фонду, які в 10 разів перевищують нормативно установлений розмір мінімальної заробітньої плати. Так як на даний час в статі 248 визначено, що злочином є порушення правил полювання, що заподіяло істотну шкоду. Розмір чи шкоду, заподіяну істотно чи ні, не встановлено жодним нормативно-правовим актом. Даний додаток уникне двоякого трактування одного і того самого порушення.

Стаття 342. Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовцеві. Дану статтю пропоную доповнити також „або працівникові органу уповноваженого на охорону державного мисливського фонду". Дане доповнення надасть більше прав та повноважень щодо виконання посадових обовязків посадовцям які уповноважені на охорону мисливського фонду. [11]

Всього мною запропоновано внести 2 зміни в Кримінальний кодекс України.

3.3.4 Запропоновані зміни та внесення нових нормативно-правових актів Держкомлісгоспу України

Щодо делегування повноважень видавати контрольні картки

Наказом Міністерства лісового господарства України від 21.03.1997 року № 32 [11,стор 217] затверджено порядок видачі посвідчень мисливця та контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання .

Пунктом 8 цього положення передбачено, що посвідчення мисливця та контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання видаються Мінлісгоспом України та обласні управління лісового господарства.

Вважаю, що функцію видачі контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання доцільно також було б делегувати районним мисливствознавцям та державним підприємствам лісового господарства.

На даний час, коли для функції видачі контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання уповноважене лише обласне управління лісового господарства, це призводить до незручностей при обміні кожного року контрольної картки, а особливо жителям, які проживають не в місті обласного значення. Доводиться приїжджати в м. Івано-Франківськ або передавати спочатку контрольну картку районному мисливствознавцю, а потім приїжджати, щоб забрати.

Пропоную внести зміни до наказу Міністерства лісового господарства України від 21.03.1997 року № 32 [11,стор 217] ,, в якому передбачити право видачі контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання районним мисливствознавцям".

Щодо реєстрації відстрілочних карток

Статтею 17 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" [11,с.75] визначено, що добування мисливських тварин здійснюється за дозволом- ліцензією або відстрільною карткою.

За ліцензією здійснюється полювання на копитних, а за відстрільною карткою здійснюється полювання на хутрову та пернату дичину.

Ліцензії видаються мисливцям користувачем мисливських угідь, який отримує їх у спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади у галузі мисливського господарства та полювання тобто в Держкомлісгоспі України. Відстрільні картки видаються мисливцям користувачем мисливських угідь.

В цьому законі регламентована порядок видачі ліцензій на право відстрілу ліцензійних видів.

Наказом Державного комітету лісового господарства України від 27.12.28року №153 затверджено "Інструкцію про порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин та порядок здійснення полювання на цих тварин" [11,с.232] В даній інструкції регламентовано порядок реєстрації ліцензій, порядок їх видачі користувачам мисливських угідь, порядок заповнення, порядок повернення користувачами мисливських угідь бланків ліцензій обласним управління лісового господарства та порядок їх подальшого зберігання.

Порядок випуску , реєстрації, заповнення, зберігання відстрілочних карток не регламентовано жодним нормативно-правовим актом. Доходи мисливських користувачів за реалізацію відстрілочних карток в багатьох господарствах перевищують доходи, отримані від реалізації ліцензій.

На мою думку вирішення проблеми прозорого обігу відстрілочних можливе двома шляхами:

1. Їх видача по аналогії з ліцензіями відстрілочних карток Держкомлісгоспом України.

2. Друк відстрілочних мисливськими господарствами з обов'язковою її реєстрацією в обласному управлінні лісового господарства.

Регламентація прозорості руху відстрілочних карток, їх уніфікація, як це передбачено з ліцензіями, підвищить дохідність ведення мисливського господарства.

Пропоную на рівні органу центральної влади Держкомлісгоспом України видати нармативно-правовий акт, в якому регламентувати порядок емісії, реєстрації та видачі відстрілочних карток на право відстрілу пернатої та хутрової дичини.

Щодо уніфікації реєстрації адміністративних порушень пов'язаних з порушенням правил ведення мисливського господарства і полювання.

Статтею 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність осіб, які порушили правила полювання. Відповідно до другої частини цієї статті за повторне порушення правил полювання передбачено збільшене накладення штрафу.

Статтею 242 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що органи мисливського господарства розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням правил ведення мисливського господарства і полювання, які передбачені частиною першою статті 85.

Статтею 242-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі екології та природних ресурсів України також уповноважені розглядати частину першу статті 85 (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу).


 
 

Цікаве

Загрузка...