WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Державна служба і державне управління Великобританії - Контрольна робота

Державна служба і державне управління Великобританії - Контрольна робота

В 1973 році Англія прийняла іншу систему оподаткування. В рамках цієї системи не пред'являються податкові скидки вітчизняним інвесторам за кордоном. З точку зору податкових інтересів власнику капіталу із країни, яка має роздільну систему обкладення, більш цілеспрямовані інвестовані свої засоби в країнах з частково звуженою сферою подвійного оподаткування. Базою для гармонізованої моделі обкладення рахується система, яка полегшує податки на акціонерів.

Апарат податкової служби України зосереджений у державних податкових адміністраціях різних рівнів. У своїй діяльності він керується Конституцією України, Законом України "Про державну податкову адміністрацію", Рішенням ВРУ та місцевих Рад народних депутатів. Очолює роботу податкових служб держави Головна державна податкова адміністрація.

Державні податкові адміністрації усіх рівнів координують свою роботу з фінансовими органами, банківськими установами, органами внутрішніх справ, суду прокуратури, арбітражу, іншими контролюючими органами.

Головну державну податкову адміністрацію України очолює голова, якого призначає Президент України, начальників державних податкових, адміністрацій по областях, та містах Києва, Севастополя призначає начальник Головної державної податкової адміністрації, а начальників державних податкових інспекцій по районах, містах і районах у містах – начальники вищих податкових адміністрацій за поданням відповідних виконавчих комітетів Рад народних депутатів.

Державні податкові адміністрації є юридичними особами, мають самостійний кошторис видатків, поточні рахунки в установах банків і печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням.

Для працівників державних податкових адміністрацій встановлюються такі персональні звання: головний державний радник податкової служби; державний радник державної податкової служби І-ІІІ рангів; радник податкової служби І-ІІІ рангів; інспектор податкової І – ІІІ рангів.

В органах державної податкової служби введені такі посади: інспектор державної податкової адміністрації; ревізор – інспектор державної податкової адміністрації; старший державний податковий ревізор – інспектор; головний державний податковий інспектор і ревізор – інспектор; начальник відділу, заступник начальника відділу, начальник державної податкової адміністрації, заступник начальника. В Головній державній податковій адміністрації є посади: начальник головної податкової адміністрації України, його заступники, начальники управлінь і відділів, головні, старші податкові інспектори, а також головні та старші державні ревізори-інспектори.

Працівники державної податкової служби мають формений одяг, їм встановлено доплату за персональні звання та вислугу років.

Службові особи державних податкових адміністрацій суворо зобов'язані дотримуватися Конституції України, законів України, прав та інтересів громадян, підприємств та установ, організацій, що охороняються законом за невиконання або неналежне виконання службовими особами державних податкових адміністрацій своїх обов'язків, вони притягаються до адміністративної та кримінальної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

Суми податків та інші обов'язкові платежі, неправильно стягнені державними податковими організаціями полягають поверненню в триденний термін, а збитки, завдані неправомірними діями їхніх службових осіб і відшкодованих за рахунок коштів державного бюджету та коштів службових осіб державних податкових адміністрацій.

Службові особи державних податкових адміністрацій забезпечують дотримання комерційної та службової таємниці. Скарги на дії службових осіб державних податкових адміністрацій подаються до тих державних податкових адміністрацій, яким вони безпосередньо підпорядковані.

Скарги розглядаються і рішення щодо них приймаються не пізніше місячного строку з моменту надходження скарги. Рішення по скаргах можуть бути оскаржені до вищої державної податкової адміністрації. В разі незгоди громадян з прийнятим рішенням дії службових осіб можуть бути оскаржені в судовому порядку. Суд зобов'язаний розглядати їх протягом місяця.

Подання скарги не припиняє оскарженої дії службових осіб державних податкових адміністрацій, пов'язаних з накладенням адміністративного стягнення, проводиться відповідно до чинного законодавства України про адміністративні правопорушення.

Працівники правоохоронних органів зобов'язані сприяти працівникам державних податкових адміністрацій у виконанні ними службових обов'язків та припиняти дії службових осіб і окремих, громадян, які перешкоджають виконанню працівниками державних податкових адміністрацій покладених на них функцій.

Працівниками державних податкових адміністрацій при виконанні службових обов'язків є представниками держави і охороняються законом на рівні з працівниками правоохоронних органів. Збитки, завдані працівникові державної податкової адміністрації або його майну, пов'язані з виконанням ними службових обов'язків, компенсуються в установленому чинним законодавством порядку.

3Політичний огляд Великобританії

3.1 Політичний устрій

"Вікторіанська епоха" (правління королеви Вікторії з 1837 по 1901 р.) була періодом найвищого розквіту Великобританії, утвердження її на світовій арені як наймогутнішої держави, найбільшої колоніальної імперії з колосальним економічним потенціалом. У країні існувала конституційна монархія, парламентський лад і двопартійна система. В політичному житті відігравали провідну роль дві партії — консерваторів і лібералів. Консерватори відображали інтереси земельної аристократії і частини великої буржуазії. Ліберали користувалися підтримкою буржуазії і значної частини робітничого класу. Робітники усвідомили необхідність боротися за свої права мирним шляхом, і робітничий рух розвивався під керівництвом профспілок — тред-юніонів. Під їх тиском уряди консерваторів і лібералів проводили соціальні реформи і демократичні перетворення.

За двадцятилітнє правління консерваторів на чолі з Р. Солсбері були проведені реформи місцевого управління, надано право голосу жінкам, зменшився вплив земельної аристократії в графствах. Після нетривалого правління лібералів до влади знову прийшли консерватори. Уряд очолив Р. Солсбері. Головною постаттю в кабінеті міністрів став Дж. Чемберлен, який очолив міністерство колоній. Саме він керував активною колоніальною політикою Великобританії, був ініціатором англо-бурської війни (1899—1902).

Чемберлен Джозеф (1836—1914) — англійський державний діяч, міністр колоній Великобританії у 1895—1903рр. Один із лідерів партії консерваторів, ідеолог англійського колоніалізму.

У грудні 1905 р. влада перейшла до ліберального кабінету, в якому провідну роль відігравали радикали — Д. Ллойд Джордж і У. Черчілль.

Ллойд Джордж Девід (1863—1945) - англійський державний діяч, міністр торгівлі та фінансів, прем'єр-міністр Великобританії у 1916—1922 рр. Один із провідних лідерів Ліберальної партії. Боровся з соціалістичним і робітничим рухом, здійснював соціальні реформи.

Уряд лібералів перебував при владі до 1916 р. і саме з ним пов'язане поняття "буржуазний реформізм". Ллойд Джордж вважав за необхідне вжити заходів для подолання відвертого жебрацтва робітників, які можуть потрапити під вплив соціалістів і марксистів. Обійнявши посаду міністра фінансів, він у 1906—1911 рр. запропонував прийняти низку законів щодо умов праці й життя робітників. Уряд провів через парламент закон про трудові конфлікти, який забороняв підприємцям стягувати штрафи з тред-юніонів за збитки, заподіяні під час страйків, закони про безплатне початкове навчання, безплатне харчування в шкільних їдальнях для дітей з малозабезпечених сімей. Окремими законами обмежувалася праця у нічний час, а нічна праця жінок взагалі заборонялася. У 1906 р. був прийнятий закон про компенсацію у разі непрацездатності, який поширювався на всі категорії працюючих. У 1908 р. було встановлено 8-годинний робочий день (понадурочна робота оплачувалася додатково), а також закон про пенсійне забезпечення за віком для робітників, які досягли 70 років, компенсацію для безробітних у разі хвороби. Кошти для страхування надходили з державного бюджету, внесків підприємців і від самих робітників. Так були закладені основи широкого соціального законодавства.

Запропонований Ллойд Джорджем бюджет на 1909 р. передбачав 1% видатків на соціальні потреби і збільшення асигнувань на військово-морські сили. Видатки передбачалося покрити за рахунок збільшення податків на багатих підприємців, землевласників, спадщину, податків на тютюн, спиртні напої й поштові марки. Не дивно, що цей бюджет, який, за словами його автора, повинен був почати перерозподіл власності на користь народу, назвали "червоним", а консервативна палата лордів відхилила його. Боротьба Ллойд Джорджа з палатою лордів завершилася прийняттям палатою общин білля (законопроекту), за яким функції верхньої палати значно обмежувалися — бюджетні питання вона не розглядала, а відхиляти законопроекти могли лише двічі. Прийнятий утретє палатою общин законопроект автоматично ставав законом.


 
 

Цікаве

Загрузка...