WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Державна служба і державне управління Великобританії - Контрольна робота

Державна служба і державне управління Великобританії - Контрольна робота

Контрольна робота

на тему:

Державна служба і державне управління Великобританії

Зміст

Вступ...........................................................................3

1 Загальні географічні відомості про державу...................................4

2 Організація податкової служби....................................................7

3 Політичний огляд Великобританії ...............................................10

3.1 Політичний устрій...............................................................10

3.2 Економічний розвиток...........................................................12

3.3 Колоніальна політика............................................................15

3.4 Ірландське питання...............................................................16

3.5 Визначення корпусу вищих державних службовців......................16

3.6 Загальні вимоги до зайняття посад вищих державних службовців....17

4 Міжнародні пріоритети Сполученого Королівства та громадська дипломатія.............................................................................18

Висновки.......................................................................20

Список використаної література...........................................22

Вступ

Метою написання контрольної роботи є закріплення та узагальнення знань з дисципліни "Державне управління". Вивчення якої є, на мою думку, необхідним для оволодіння майбутньою спеціальністю.

Тема: "Державна служба і державне управління Великобританії", що була обрана для написання роботи є, на мою думку досить актуальною. Особливо в сучасних умовах, коли проходить безперервний процес глобалізації в якому України приймає безпосередню участь. На даний момент для нашої держави актуальним є питання входу до Європейського Союзу, тому для мене, як для майбутнього спеціаліста у галузі зовнішньоекономічної діяльності важливим є знання в області державного управління зарубіжних країн, зокрема, як вже зазначалось вище Великобританії.

Об'єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії за своїм державним устроєм суттєво виділяється серед інших країн. А контрольна робота, містить безпосередню інформацію про державну службу та державне управління даної країни. Англія внесла свій суттєвий вклад в становлення сучасних політичних та державних інститутів. Так як її політичний і державний інститут формувався протягом багатьїх років у моїй роботі, крім основних питань, розглянуті також історичні та географічні питання.

Підсумком написання роботи є зіставлення державного управління та державної служби Великобританії та України. Такий аналіз є досить актуальним для України, зважаючи на ситуацію, що склалась у вищих ешалонах влади нашої Батківщини.

1 Загальні відомості про державу.

Великобританія (Об'єднане Королівство) – острівна держава, велика частина території якого розташована на двох великих островах, розділених водами Ірландського моря.

Загальна площа Великобританії складає 244 017 кв. км.

Населення Великобританії 58 395 тисяч чоловік

Столиця – Лондон.

Офіційно країна називається Об'єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії. У його склад входять чотири країни: Англія, Шотландія й Уельс, розташовані на острові Британія, і Північна Ірландія. Остання розташована на одному острові з Незалежною Республікою Ірландія. Таким чином, загальну сухопутну границю Великобританія має тільки з Ірландією.

Британські острови лежать у північно-західного узбережжя Європи. Британські острови оточені безліччю дрібних островів. На південно-заході від острова Британія розташовані острови Силли, а до Півночі від Уельсу острів Англси. На західному і північному узбережжях Шотландії розташовані численні дрібні острови, що входять до складу Великобританії. Найбільш важливими з них є Оркнейські Шетландскі острова. З заходу Великобританія омивається водами Атлантичного океану, а зі сходу водами Північного моря. З півдня Великобританія граничить із Францією найближчим і найбільш розвитим сусідом, що має з нею загальні водні границі. Основне сполучення між державами здійснюється через протоку Ла-Манш (британці називають її "Англійський канал"), по дну якого наприкінці двадцятого століття був прокладений тунель для швидкісного залізничного сполучення. До цього сполучення між двома країнами здійснювалося водним або повітряним шляхом. Також найбільш близькими сусідами Великобританії є Бельгія і Нідерланди, значно далі розташовані Данія, Німеччина, Норвегія.

Таким чином, ЭГП Великобританії є одночасно сусідським і приморським, що украй вигідно для економічного розвитку країни, хоча, безсумнівно, має визначені мінуси в стратегічному і військовому відношенні .

Адміністративна карта Великобританії неодноразово мінялася, тому що приєднання країн, що складають Об'єднане королівство, тривало століттями. Кожна незалежна держава має свою столицю або адміністративний центр. Офіційною столицею Великобританії є Лондон, оскільки об'єднання земель відбувалося навколо Англії.

У вісімнадцятому-дев'ятнадцятому століттях Великобританія, будучи на першому місці у світі за рівнем розвитку економіки, створила колосальну колоніальну державу, що займала майже чверть території планети. До Британських колоній відносилися Індія, Пакистан, Афганістан, Канада, Австралія, Нова Зеландія і значна частина Африки. У двадцятому столітті Англійські колонії стали незалежними державами, але багато хто з них входять у Британську Співдружність, очолювану Британським монархом. У 1921 році південна частина Ірландії відокремилася від Великобританії і стала незалежною державою.

Населення Великобританії складається з англійців, що становлять 4/5 усіх жителів; шотландців, уельсців, ірландців (їх разом близько 15 % від усього населення); вихідців з країн Співдружності (близько 5 % населення країни). Основою англійської мови, якою спілкується населення країни, є мова древніх кельтів, до яких належали племена бриттів.

Одна з найбільш розвинутих форм зовнішньоекономічних зв'язків – діяльність на ринку капіталу. Якщо раніше капіталовкладення спрямовувались до колоніальних країн, то нині і до країн ЄС та інших економічно розвинутих держав світу. Головні експортери капіталу – потужні монополії і транснаціональні компанії. Водночас господарство Великобританії багато в чому залежить від іноземних інвестицій, серед яких переважають інвестиції США (2/3) та західноєвропейських країн. Зовнішня торгівля, незважаючи на зниження частки у світовому торговельному обороті, залишається важливою складовою господарської діяльності країни. Близько третини продукції імпортується. Імпортуються фосфорити, частково залізна руда, машини та обладнання, транспортні засоби, хімікати. Експорт – різноманітний, але переважають хімічні продукти та машини, автомобілі, літаки, електрообладнання, продукція хімічної та текстильної промисловості. Головні торговельні партнери Великобританії – США, Канада, Німеччина, Франція та інші західноєвропейські країни.

Найпотужнішим промисловим районом з розвинутим портовим господарством є Південна Англія. Тут розташована могутня агломерація Великий Лондон, славетні університетські центри Оксфорд та Кембридж, а на узбережжі – курортні міста. В центральній Англії склалися індустріальні райони Мідленд, Йоркшир і Ланкашир.

Великобританія належить до семи найрозвинутіших країн світу, є членом Євросоюзу та НАТО. Крім того, вона очолює Британську Співдружність Націй – політичне й економічне утворення, що складається з 49 незалежних держав і колоніально залежних країн.

2 Організація податкової служби

В минулому Англія дотримувалася такої системи оподаткування, яка виходила від джерел доходів платник, тобто податки з доходів вилучаються в рамках тої адміністративно-територіальної одиниці, де вони одержані. При цьому кожна стаття доходу (прибуток, дивіденди, проценти) може обкладатися податком окремо, але по одних і ти самих правилах і однаковими ставками. В рамках цієї податкової системи проблема подвійного оподаткування вирішується в односторонньому порядку, як правило, для фінансових органів країни, в якій знаходиться власник доходів іноземного походження, ці доходи юридично недоторкані. Таким чином, доходи корпорацій, компаній, фірм, які реалізують свою діяльність в межах різних фірм, де податкові системи, побудовані виходячи із територіального принципу походження доходу не попадають під подвійне оподаткування. Але на практиці таке трапляється дуже рідко в зв'язку з реальними відмінностями є пояснення джерел доходу національними законодавствами.


 
 

Цікаве

Загрузка...