WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини - Реферат

Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини - Реферат

черзі для обслуговування. Аналогічна ситуація склалась в Козятинському районі та містах Вінниці, Могилів-Подільському, Хмільнику та Ладижині.
Мабуть керівники цих міст та районів вирішили, що їх старість мине стороною.
Це тоді, як в Бершадському районі збільшили кількість соціальних працівників на 30 чоловік, в Літинському, Шаргородському та Тростянецькому районах на 20 чоловік, зменшивши при цьому навантаження на соціальних працівників до 11 підопічних та додатково взявши на обслуговування по 200-300 одиноких громадян.
Крім надомної форми обслуговування в усіх територіальних центрах створені відділення по наданню грошової та натуральної допомоги. За 6 місяців 2007 року через ці відділення грошову допомогу отримали 18,9 тис. чоловік на загальну суму 1,8 млн. грн. та натуральну допомогу у вигляді продуктів харчування, одягу, медикаментів, промислових товарів, тощо отримали 20,2 тис. чоловік, загальна вартість яких становила 1,5 млн. грн.
При територіальних центрах в багатьох районах діють майстерні по ремонту взуття, одягу, введені посади перукарів, медичних сестер, теслярів, надаються послуги по розпилюванню дров та ремонту житла.
Майже в усіх районах області відкриті пункти прокату засобів реабілітації.
Крім того, в 15 районах області діють 78 соціальних палат на 344 ліжка, якими за І півріччя 2007 року обслужено 695 чоловік.
Однак, як показало життя, система соціального обслуговування одиноких пристарілих громадян та інвалідів потребувала змін. А саме, багато з наших підопічних потребують постійного догляду та опіки. Не зважаючи на те, що мережа будинків-інтернатів Вінницької області повністю задовольняє потреби регіону, з 2000 року було започатковано ідею створення при територіальних центрах відділень для постійного проживання літніх одиноких громадян. Цей досвід прижився і час показав, що такі установи мають функціонувати в кожному районі. Адже не завжди літні люди хочуть покидати під кінець життя ті місця, де народились та прожили свій вік. На кінець 2007 року в області створено та працюють 19 таких відділень в 18 районах. Оскільки в Літинському районі, де відділення с. Дяківці було створено одним з перших, в 2006 році відкрили ще одне в с. Уладівці.
Та не тільки територіальні центри системи соціального захисту опікуються такими людьми. Вагоме місце в роботі по соціальному обслуговуванню літніх людей посідають інтернатні установи системи соціального захисту населення.
З 10 будинків-інтернатів, які обслуговують понад 2 тисячі підопічних, діють: 2 будинки-інтернати геріатричного профілю: Тиврівський на 310 чол. та Вінницький на 306 чол., а також 5 психоневрологічних інтернатів.
Ліжкомережа цих інтернатних закладів повністю задовольняє потреби області. Штатна чисельність працюючих приведена у відповідність до фактично зайнятої ліжкомережі.
В інтернатних закладах для ветеранів війни створені більш комфортні комунально-побутові умови. 70 відсотків ветеранів проживають в кімнатах на 1-2 чоловіки. Для їх особистого користування в окремих кімнатах встановлено телевізори, холодильники та інша побутова техніка.
Всі інтернатні установи оснащені новітньою медичною апаратурою і обладнанням, на належному рівні забезпечені необхідними медикаментами, штат медичних працівників укомплектований відповідними працівниками, що дає можливість надавати підопічним кваліфіковану медичну допомогу.
Харчування в будинках-інтернатах - 4-х разове, при медичних показниках - дієтичне.
Для збереження коштів в системі та здешевлення вартості хлібобулочних виробів, практично у всіх будинках-інтернатах відкриті хлібопекарні.
Вагомим внеском у покращання фінансового стану установ є надходження коштів будинкам-інтернатам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку зарахування та використання коштів, що підлягають перерахуванню Пенсійним фондом будинкам-інтернатам".
Спільно з радами ветеранів, відділами освіти райдержадміністрацій та міських рад, управлінням освіти і науки облдержадміністрації, навчально-виховними закладами, громадськими організаціями, музеями, клубами, студіями, творчими об'єднаннями до відзначення державних та інших свят організовуються та проводяться зустрічі школярів з ветеранами, конкурси дитячих малюнків, надання допомоги ветеранам війни та трудівникам тилу, їх вдовам.
З метою виховання молоді на засадах патріотизму, самовідданості та шанобливого ставлення до ветеранів в навчальних закладах області проводяться години "Ветерани серед нас", святкові зустрічі "Вам наша пісня і шана", вечори вшанування "Літа на зиму повернула", "Мої роки - моє багатство", "Несли у люди честь і доброту".
Вагоме місце в роботі з ветеранами та людьми похилого віку займає співпраця органів соціального захисту з Товариством Червоного Хреста. Для реального вирішення проблем червонохрестівцями запроваджуються різноманітні гуманітарні програми.
Найвідоміша з них - "Патронажна служба Товариства Червоного Хреста", яка налічує в своєму складі 111 штатних працівників.
Організація Товариства, з метою виявлення та взяття на облік найбільш соціально вразливих верств населення проводить роботу в тісній взаємодії з установами та організаціями охорони здоров'я, соціального захисту населення, товариствами інвалідів, трудовими колективами. Затверджуються списки, вивчається об'єм допомоги. На разі на облік взято 28430 громадян, які за станом здоров'я потребують сторонньої допомоги, з них лежачих хворих 2185 осіб.
Патронажна служба вирішує багато питань побутового характеру - доставка продуктів харчування та ліків, приготування їжі, сприяння в наданні комунальних послуг, організація консультативної лікарської допомоги, влаштування до будинків-інтернатів і т. ін.
На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 року № 547-р. щодо проведення в Україні з 2 серпня по 3 грудня 2007 року благодійної акції "Ти можеш їм допомогти"область прийняла активну участь у перерахуванні коштів під час проведення 02.08.2007 року благодійного телемарафону на телеканалі УТ-1, а також прийняла рішення про добровільне перерахування державними установами одноденного заробітку на рахунки Всеукраїнської благодійної організації "Соціальна допомога" .
В області щорічно відзначається 1 жовтня - День людей похилого віку та День ветерана. В усіх будинках-інтернатах та територіальних центрах соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян з нагоди цього свята проводяться дні відкритих дверей, вечори-зустрічі, святкові обіди, шефські концерти за участю аматорських колективів.
Спільно з органами праці та соціального захисту населення, охорони здоров'я і курортів облдержадміністрації, депутатами районних, сільських, селищних та міських рад, ветеранським активом уточнені списки і взяті на облік всі важко хворі, одинокі та лежачі літні люди. Спільно з волонтерськими осередками проводиться робота щодо медикаментозного та побутового обслуговування літніх людей, які мешкають в сільській місцевості.
Допомогти літній людині адаптуватись до умов ринкової економіки, не залишитись наодинці зі своїми проблемами на схилі літ - основна задача держави та, зокрема, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Вінниччини. Держава починає повертати свої "борги" перед тими, хто воював, хто відбудовував державу в післявоєнні роки, хто переніс репресії та голод, хто врешті відстояв її - Незалежну Україну.
Література:
1. Антошина И. М. Социальные государства Европы и пути их развития. // Труд за рубежом. - № 1. - 2005.
2. Качан Л. С. Подаруй частинку свого милосердя. // Соціальний захист. - № 10. - 2004.
3. Проект ТАСІС. "Посилення регіональних соціальних служб в Україні". Київ, грудень 2006.
4. "Звіт про соціальне обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів", Форма 12 Соц., Головне управління праці та соціального захисту населення Вінницької облдержадміністрації, червень 2007.

 
 

Цікаве

Загрузка...