WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини - Реферат

Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини - Реферат


Реферат на тему:
Щоб старість була забезпеченою. стратегія розвитку соціального забезпечення людей похилого віку на прикладі ветеранів Вінниччини
1 жовтня в Україні відзначається відразу дві дати - Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана.
Резолюцією 45 сесії Генеральної Асамблеї ООН в 1991 році 1 жовтня проголошено Міжнародним днем людей похилого віку, а відповідно до Указу Президента України від 24.09.2005 року № 1135 з 2005 року щорічно 1 жовтня відзначається День ветерана.
Включення до національного переліку пам'ятних дат Дня ветерана - це свідчення посилення уваги держави до потреб старшого покоління. Цим суспільство ще раз нагадало людям про їх обов'язок проявляти турботу про людей старшого покоління, посилення уваги до їхніх потреб. Адже ветерани зробили неоціненний внесок у становлення Української держави, зміцнення її економічного, культурного та інтелектуального потенціалу. Саме їм випала доля боронити рідну землю від фашистських загарбників, відбудовувати зруйновані міста і села у повоєнні роки, пройти крізь лихоліття голодомору та репресій. Тож проявляти турботу про людей старшого покоління, забезпечувати їх добробут - відповідальний обов'язок органів влади, всього суспільства.
За останні роки кардинально змінилась оцінка ролі людей старшого покоління в житті суспільства, зростає усвідомлення як їх значимості в соціальному, економічному, політичному розвитку країни, так і у внеску в збереження морально-духовних традицій і цінностей сім'ї, роду, нації.
Збереження соціальної активності громадян похилого віку після виходу на пенсію ефективно використовується як в економічному, так і в громадсько-політичному житті.
Проблема старості, особливо старості одинокої, є актуальною для всіх країн світу. Кількість людей віком 60 років і старше постійно зростає. Вже сьогодні проблема старих хворих людей, які потребують сторонньої допомоги, є першочерговим завданням.
У Вінницькій області проживає 516,3 тисячі пенсіонерів, в тому числі 439,2 тис. з них - люди похилого віку, а 195,5 тисяч осіб мають статус ветерана праці та 140,5 тисяч - статус ветерана війни. Із загальної кількості ветеранів Вінниччини 368,7 тис. осіб перейшли свій 60-річний ювілей, з них 196,2 тис. ветеранів прожили понад 70 років, 61,4 тис. людей - понад 80 років, 4,7 тис. ветеранів - понад 90 років та 80 чоловік прожили 100 і більше років.
Безумовно, за останні роки чимало зроблено, щоб змінити стан справ на краще. Прийнято низку законодавчих актів, спрямованих на розв'язання найгостріших соціальних проблем.
Нарешті виправлено соціальну несправедливість щодо тих, хто пережив війну, на своїх плечах виніс лихоліття тих страшних часів, важкі повоєнні роки, а саме, йдеться про Закон України, який набрав чинність з 1 січня 2006 року і регламентує соціальні гарантії "Дітей війни".
Не залишилися поза увагою пенсіонери. Девіз про те, щоб в Україні не було жодного пенсіонера, який би отримував менше за прожитковий мінімум, втілюється в життя.
Уряд послідовно працює над підвищенням рівня пенсійного забезпечення.
Наведемо такий приклад. Ще шість років тому мінімальна пенсія становила 24 грн. 90 копійок, у 2002 році - 42 грн., в 2004 році - 311 грн. , з 1 жовтня 2006 року - 366 грн., з 01.04.2007 - 410 грн., а з 01.10.2007 роки має стати 417 грн.
Ще одним важливим Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" держава створила механізм, аби зарплати, стипендії, пенсії постійно підвищувались на суми індексацій, які компенсують зростання споживчих цін.
Тобто, держава робить все можливе, щоб купівельна спроможність пенсіонера не була залежною від рівня інфляції, а також відновила справедливість щодо трудового стажу, рівня заробітку та інших чинників, які враховуються під час призначення пенсії. А створення недержавного пенсійного фонду працівників бюджетної сфери дозволить вчителям, лікарям, працівникам культури, соціальної сфери реалізувати право на додаткове пенсійне забезпечення.
Під особливий контроль взято своєчасне надання ветеранам передбачених законодавством пільг. Посилено контроль за своєчасним забезпеченням інвалідів з числа ветеранів війни та праці засобами пересування, протезно-ортопедичними виробами та санаторно-курортним лікуванням.
Для стовідсоткового охоплення пільгами всіх ветеранів війни та праці та для можливості передбачати для них кошти в бюджетах всіх рівнів, органи праці та соціального захисту населення проводять облік всіх пільговиків, створивши Єдиний реєстр одержувачів пільг.
З метою забезпечення реалізації стратегії подолання бідності в області розроблена і діє довгострокова програма "Турбота" з питань розширення форм надання соціальних послуг найбільш вразливим верствам населення, в т.ч. ветеранам війни та праці.
Особливість старіючого організму полягає в тому, що сьогодні людина може бути здоровою, самостійно себе обслуговувати, а вже завтра їй знадобиться допомога не лише медичних, а й соціальних працівників. Особливо, коли людина самотня, вона має розраховувати на підтримку державних установ.
Саме для задоволення таких потреб наших земляків в області створені і функціонують 36 територіальних центрів, які надають послуги в соціальному обслуговуванні майже 24 тисячам одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.
Вінницька область одна з перших на Україні створила мережу таких закладів в кожному районі та містах обласного значення. В червні 2007 року область відзначала 20-річчя з дня, коли шляхом реорганізацій відділень з обслуговування одиноких непрацездатних громадян на Вінниччині створені територіальні центри, в яких наразі працюють 2 458 соціальних робітників та працівників.
Їхніми силами одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам надаються більше двадцяти найрізноманітніших життєво-необхідних послуг, включаючи й побутові: допомога при оформленні документів для субсидій, привезення палива, доставка і придбання продуктів харчування та медикаментів, прибирання житла, прання, послуги перукаря, швеї та інше.
Для покращення якості надання послуг в регіоні було проведено ряд заходів, які суттєво вплинули на розвиток та зміцнення терцентрів та системи соціального обслуговування громадян. Так, проводилась велика робота із забезпечення всіх соціальних працівників велосипедами, спецвзуттям та спецсумками.
Зважаючи на те, що навантаження на соціальних працівників становить 13-15 підопічних, органами соціального захисту населення та місцевого самоврядування, районними державними адміністраціями, громадськими організаціями здійснюється низка заходів для вирішення цієї проблеми. Це залучення до надання послуг потребуючим шкільної та студентської молоді, волонтерів, безробітних з числа тих, що стоять на обліку в центрах зайнятості.
Для вирішення повного охоплення територіальними центрами всіх потребуючих обслуговування та зважаючи на те, що бюджетне фінансування обмежене, головне управління праці та соціальногозахисту населення Вінницької облдержадміністрації спільно з обласним центром зайнятості здійснили ряд заходів з організації робіт для надання послуг одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам. Це дало можливість взяти на обслуговування додатково і надати послуги ще 660 громадянам 55 безробітними, що стоять на обліку в центрі зайнятості. Крім того, 16 безробітних, у яких закінчився термін виплати по безробіттю, залучались до оплачувальних громадських робіт з надання побутових послуг одиноким непрацездатним громадянам похилого віку.
Для покращення матеріально-технічної бази терцентрів та збільшення кількості соціальних працівників в минулому році нам вдалось добитись збільшеного фінансування терцентрів майже на 50 %. Однак, керівництво деяких міст та районів області вирішило витратити ці кошти на інші цілі. Так, наприклад, додатково жодного соціального працівника не введено в Липовецькому районі, тоді як навантаження на одного працівника становить 13-14 підопічних, і майже 500 одиноких громадян стоять на

 
 

Цікаве

Загрузка...