WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Управлінська команда та її роль в оптимізації системи управління персоналом - Реферат

Управлінська команда та її роль в оптимізації системи управління персоналом - Реферат

організації. Особливість позиції керівника тут полягає в тому, що він відповідає за успішне функціонування організації як такої. Об'єктивно він повинен піклуватися про благополуччя організації, із цими людьми або іншими. Однак, основна мета діяльності керівника - домогтися виживання й успіху організації, досягнення її цілей. А чи відбудеться це з даними співробітниками або іншими- справа вторинна.
Зрозуміло, підлеглим надзвичайно важко погодитися з ідеєю такої байдужості зі сторони організації. Адже при цьому у підлеглих виникають особисті цілі, пов'язані із забезпеченням власної безпеки, збереженням робочого місця, збільшенням оплати праці, поліпшенням умов праці й безліч інших, які мають мало загального із цілями, заради яких і була створена організація. Виникає те, що називається корпоративними (груповими) цілями, які існують завжди, оскільки неможливо змусити людину не думати про власні проблеми й шляхи їхнього вирішення.
Для конкретних груп корпоративні цілі людей можуть стати важливішим організаційним завданням. Інакше кажучи, можуть суперечити цілям організації, хоча, можливо, іноді й збігаються з ними. При цьому, звичайно, буває й так, що підлеглі щиро підтримують організаційні дії (не тільки словом, але й справою), коли вони збігаються з особистими або з інтересами групи, до яких вони належать.
Перш, ніж перейти до характеристики процесів побудови і функціонування управлінських команд, розглянемо деякі з їх визначень. Управлінська команда визначається як група, зорієнтована, в першу чергу, на вирішення організаційно-управлінських завдань керівника, що забезпечує посилення його впливу на організацію й людей у цій структурі як на явному, так і на латентному (прихованому) рівнях [12].
Варто звернути увагу на те, що мова тут йде про вирішення організаційно-управлінських завдань саме керівника, а не організації. І це принципово важливо для подальшої розмови, оскільки дане визначення представляється нам в більшості випадків абсолютно реалістичним. Загалом, якщо розглядати управлінську команду як групу, створювану для вирішення завдань керівника, то під командою в цьому випадку розуміється будь-яка група людей, створювана керівником як на офіційному, так і на неофіційному рівнях для вирішення його власних завдань, які в різному ступені можуть збігатися із цілями й завданнями організації.
Разом з тим, як показують дослідження, одним із трьох глобальних завдань, які повинен вирішувати у своїй діяльності реальний керівник, визначається необхідність керуватися у своїй діяльності інтересами організації. Орієнтація на інтереси організації відображає те, що ми називаємо "організаційними завданнями", а їх виконання визначається самою посадовою позицією керівника, саме тому для її забезпечення й намагаються підібрати управлінську команду професіоналів [7].
Варто зазначити, що створення управлінської команди цілком могло бути наслідком зовсім іншої логіки: з одного боку, пошук і створення усередині організації місця для цілком конкретної людини, поява якого в організації підвищить її статус і, в остаточному підсумку, спрацює на те ж організаційне завдання, а з іншого боку - додати до себе в команду вдячного однодумця, що, маючи високий статус у певній сфері, може підтримати управлінські підходи керівника. Тут вирішення організаційного завдання, швидше за все, є вторинним. На перше ж місце виходить завдання, що ми визначаємо як "кревна ідея" або "справа життя" керівника. Це завдання надає всій управлінській діяльності керівника особистісний зміст. І для його вирішення перевага при формуванні команди надається однодумцям.
Нарешті, не виключений і ще один варіант. Створення управлінської команди може бути пов'язано й зі спробою закріпити своє власне положення як всередині структури, так і за її межами. Прагнучи зберегти свою позицію, керівник залучає на свою сторону людину, що, на його думку, не будучи навіть, може, найкращим фахівцем, гідно оцінить сам факт свого призначення й відплатить підтримкою у важку хвилину.
Отже, можна визначити ще одне з можливих завдань керівника - забезпечення власної безпеки, захисту. У цьому, власне кажучи, немає нічого поганого. Таке завдання, наприклад, майже завжди актуальне для починаючого керівника (хоча саме для нього і є найбільш складним). Не менш важливе воно, як показують дослідження, і для керівника з більшим стажем, особливо у випадках як об'єктивного, так, часом, і суб'єктивного зниження професійної самооцінки на фоні вікових криз [1].
Комплекс завдань із забезпечення безпеки керівника й/або "справи" (як латентна, прихована функція) націлений на збереження позитивних змін в посадовій позиції, підтримку позитивних взаємин в організації, матеріальне забезпечення свого майбутнього й майбутнього своєї родини й дітей і т. ін. Ці завдання, як правило, ніколи не декларуються, хоча й досить часто присутні на усвідомленому або неусвідомленому рівні. Таким чином, якщо необхідно вирішувати завдання безпеки, то в команду в першу чергу беруть "відданих" і "надійних".
Очевидним є той факт, що вирішувати всі завдання окремо одне від одного досить складно, та й взагалі - безперспективно, оскільки вони міцно пов'язані в єдиний вузол. Однак їхня ієрархія, специфічна конфігурація визначають специфічні особливості управлінської поведінки керівника організації.
Як правило, у мотивах формування команди присутні всі три види завдань, хоча завжди можливо виділити основне з них, що домінує на даному етапі. При цьому, можна виділити цікаві поєднання цих завдань і виявити досить відомі фігури. Так, наприклад, можливий збіг "кревної ідеї" і "організаційного завдання". У цьому випадку ми маємо справу із глибоким особистісним включенням у діяльність, а в крайньому варіанті - із професійним фанатизмом. Можлива й повна розбіжність цих завдань, що веде або до пошуку сфери самореалізації за межами професійної сфери, або до усвідомленої чи неусвідомленої трансформації організаційного завдання під свою "кревну ідею" або завдання забезпечення особистої безпеки.
Таким чином, наше оточення, те, як ми його свідомо й підсвідомо підбираємо, досить повно відображає й нас як керівників, і наші управлінські проблеми. Адже в основі цього підбору, як би ми не переконували себе в його об'єктивності, лежить наша особиста система поглядів на те, що таке гарний помічник, гарна атмосфера в організації, якою є правильна робоче поведінка, що таке "гарна" людина, чим вона відрізняється від "розумної" - саме головне, для чого ми створюємо навколо себе це оточення, що у деяких випадках і стає командою.
Тому, повертаючись до цілей статті, ще

 
 

Цікаве

Загрузка...