WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Світовий досвід вироблення державної політики щодо формування міжпрофесійної мобільності військовослужбовців - Реферат

Світовий досвід вироблення державної політики щодо формування міжпрофесійної мобільності військовослужбовців - Реферат


Реферат на тему:
Світовий досвід вироблення державної політики щодо формування міжпрофесійної мобільності військовослужбовців
Природним прагненням України як європейської держави є її залучення до загальноєвропейських інтеграційних процесів і входження до міжнародних економічних організацій та структур колективної безпеки. Попри певні суперечливі внутрішні процеси, які відбуваються в нашій країні, керівництво держави задекларувало європейський та євроатлантичний вибір України і робить певні кроки щодо його реалізації.
При розробленні заходів кадрової, соціальної політики у Збройних Силах, на погляд багатьох науковців (В. Алещенко, О. Андрюшин, А. Бірюченко, Ю. Венскович, В. Гречанінов, А. Іваненко, С. Даниленко, А. Коваленко, В. Коніна, Л. Круглов, О. Миленний, Т. Стародуб та ін.), вочевидь має враховуватися позитивний досвід інших країн світу, що пройшли шляхом реформування власних збройних сил та мають вагомий досвід забезпечення міжпрофесійної мобільності військовослужбовців, найвищі соціальні стандарти.
Мета статті - надати результати аналізу світового досвіду щодо вироблення державної політики стосовно формування міжпрофесійної мобільності військовослужбовців.
Аналіз соціальної адаптації звільнених військовослужбовців у деяких зарубіжних країнах дозволяє казати про накопичений досвід використання потенціалу офіцерського складу на державній та цивільній службі після їх звільнення в запас або відставку. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки колишні військовослужбовці користуються перевагою під час найму на державну службу. Відповідно до законодавства США (закони "Про пріоритетне право ветеранів" (1944 р.), "Про допомогу ветеранам щодо освіти та працевлаштування" (1976 р.), та "Про реформу цивільної служби" (1978 р.), пріоритетом під час прийому на роботу до урядових організацій користуються учасники бойових дій та ті, хто має урядові нагороди або отримав протягом служби інвалідність. Крім того, для тих, хто вступив на військову службу після 7 вересня 1980 р., обов'язковим є її проходження в регулярних ЗС протягом принаймні двох років (ця умова не стосується інвалідів).
Розроблена та ефективно діє Програма надання допомоги для здобуття освіти військовослужбовцями у відставці. Її виконавцем є міністерство у справах ветеранів, яке оплачує основні витрати. Учасники програми мають щомісячно сплачувати лише 100 доларів, а допомога з боку держави становить 528-650 доларів на місяць. Пільги надаються на 36 місяців навчання, а право участі в цій програмі залишається за військовиком протягом 10 років після звільнення з військової служби [1].
Наприкінці 80-х років Пентагон, міністерства видів збройних сил США та чисельні військові організації (асоціації армії, ВПС, ВМС, офіцерів, уоррент-офіцерів (прапорщиків), сержантів та рядових запасу), які надають допомогу в забезпеченні роботою осіб, які звільнилися з військової служби, створили у США спеціальну службу з питань працевлаштування звільнених військовослужбовців. Було опрацьовано спеціальну програму "сполучення" військових та цивільних спеціальностей, завдяки якій кожен бажаючий може отримати інформацію, в яких галузях економіки йому варто працевлаштуватися та де потребують фахівців його профілю. Керівництво служби вважає, що цього вдалося досягти завдяки тісній співпраці з компаніями, корпораціями, державними та приватними бюро з найму робочої сили. Для прискорення та полегшення працевлаштування видані довідники-показчики, в яких містяться різні відомості: від порад тим, хто звільняється у запас або відставку, до правил заповнення анкет, даних, що вводяться у комп'ютер. Такі довідники нині мають усі бібліотеки військових частин США.
Велика Британія. Усі військовослужбовці Великої Британії служать за контрактом. У "Положенні Королеви Великої Британії про армію" записано: "Командири несуть відповідальність за забезпечення доступності інформації та консультацій стосовно всіх аспектів адаптації до цивільного життя для всіх військовослужбовців будь-якого звання в будь-який період їхньої кар'єри".
У кожного солдата-контрактника є реальна можливість отримати вищу освіту за допомогою міністерства оборони. Коли до завершення контракту залишається декілька місяців, солдату пропонують піти навчатися або допомагають знайти роботу. Військове відомство веде переговори з цивільними компаніями, котрі можуть гарантовано прийняти на роботу колишнього солдата або сплачувати йому заробітну платню під час навчання в університеті як своєму майбутньому фахівцю. Британська практика вирішення проблем адаптації військовослужбовців, які звільняються, має певні особливості:
- усі заходи проводяться за рахунок держави, а не роботодавців чи військовиків;
- міністерство оборони надає допомогу військовослужбовцям у цих питаннях за 2-2,5 роки до звільнення та протягом року після звільнення;
- військовослужбовці мають право на перепідготовку після 5 років служби, при цьому для рядових підготовка за 2-2,5 роки є обов'язковою, для офіцерів - добровільною;
- військовослужбовці мають право на отримання гранта на 534 фунти стерлінгів (сума є незмінною протягом останніх років) для оплати навчання на курсах перепідготовки поза системою міністерства оборони;
- при щорічному звільненні 25 тис. військовослужбовців часткова підтримка надається усім військовослужбовцям, а повна - половині звільнених.
Міністерство оборони відшкодовує витрати за проїзд та проживання військовослужбовців під час перепідготовки, термін якої залежить від вислуги років: 4 тижні - після 5 років служби; 5 - після 8; 6 - після 12; 7 - після 16 років. Щотижня публікуються списки вакансій і нових курсів, видається щорічний довідник за темами курсів перепідготовки та щоквартальний довідник для тих, хто звільняється, щодо працевлаштування і регіональних можливостей. До інформаційного блоку соціальної адаптації належить також система триденних семінарів для осіб, які плануються на звільнення, та надання п'ятиденної відпустки для ознайомлення з умовами запропонованої роботи.
Результати щодо сприяння працевлаштуванню

 
 

Цікаве

Загрузка...