WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → ПР-діяльність як стратегічний ресурс модернізації системи професійного навчання державних службовців - Реферат

ПР-діяльність як стратегічний ресурс модернізації системи професійного навчання державних службовців - Реферат

ПР-програми.
Після розрахунків бюджету ПР-програми й складання конкретного плану-розкладу, де визначено, хто, що, де, коли та якими каналами здійснює, виконавці починають її реалізовувати.
На третьому етапі (C) кампанії ПР організуються публікації, розраховані на доброзичливу реакцію широких мас населення (або їх окремих сегментованих груп), у вигляді редакційних матеріалів у засобах масової інформації. При цьому враховується, що редакційні матеріали викликають більшу довіру, ніж рекламні, особливо в галузіосвіти.
До заходів ПР належать презентації самої організації, а також її послуг. Однією з функцій ПР є проведення спеціальних заходів (так званих special events): будь-які акції спрямовані на поліпшення репутації й створення позитивного образу установи.
Актуальними засобами й інформаційними приводами можуть виступати такі технології media relations.
прес-конференція;
брифінг;
організація круглого стола, проблемної дискусії, відкритої для преси;
телеконференція; публічний виступ, у т.ч. ток-шоу;
презентації (освітніх програм);
відкритий лист;
звернення про спонсорство; спонсорство;
подяка, виражена через ЗМІ;
проблемна стаття;
чутки, скандали;
екскурсія по організації;
день відкритих дверей;
декларація місії організації;
день народження, ювілей організації;
церемонії відкриття й ін.
Серед друкованих засобів для освітніх установ одним із оптимальних є розміщення повідомлень, статей, експертних думок у друкованій продукції, однак, це стосується не лише періодичних видань за тематикою освіти ("Куди піти вчитися?", "Освіта в Україні"). У цю групу необхідно уналежнити й публікації наукових праць, видання підручників і навчальних посібників, авторами або видавцями яких виступають співробітники й підрозділи освітніх установ. Такі матеріали викликають набагато більше довіри у населення, ніж реклама або редакційні матеріали.
На заключному етапі (E) проводиться оцінка ПР-програми.
Нинішня ситуація на ринку освітніх послуг в Україні така, що деякі бренди (КНУ, ОНУ, ЛНУ) вже реально існують, але при цьому практично ніколи не піклувалися про те, чи назвуть їх брендами, чи ні. Причини такого спокою у ненасиченості ринку якісними освітніми послугами та інертності галузі в цілому. Статус освітньої установи напрацьовується роками, його не можна одержати за короткий час навіть за умови великих грошових внесків, проте його можна швидко втратити, покладаючись лише на інерцію бренда. Для таких брендів характерна одна з популярних стратегій великих організацій - стратегія фірмового товару. Вона припускає чотири класичні умови:
постійна якість товару / послуги;
постійний рівень цін (за винятком транспортних та інших змінних);
широка представленість, можливість придбати послугу навіть на значній відстані від організації;
фірмовий знак, який при розрахунку вартості організації може бути оцінений навіть вище, ніж її основні фонди.
Останнім часом організації, що використовують стратегію фірмового товару, прагнуть поряд зі збереженням її традиційних рис і переваг (насамперед надійності, доступності й ділових контактів) використати й такий фактор, як мінливість товару, варіативність послуг (наприклад, в освіті це виражається у створенні нових факультетів). Стратегія стає більше прийнятної для великої освітньої установи.
Фірмові послуги, що легко виділяються із загальної маси, викликають у свідомості споживачів сприятливі асоціації. Символ цієї стратегії - торговельна марка, а стосовно до освітніх послуг - її сертифікат (наприклад, диплом КНУ). Безумовно, така стратегія може бути реалізована в результаті довгострокових і досить значних зусиль.
Використовуючи попередні теоретичні узагальнення, спробуємо окреслити принципи створення медіапрортрету:
кожен об'єкт вимагає індивідуального підходу, унікальність є ключовою характеристикою аналізу;
креативність як творче бачення дослідника витікає із принципу нетрадиційного підходу, відповідно до якого процес розуміння й інтерпретації завжди пов'язаний з наданням додаткового змісту й саме тому є творчим;
практичність для наступної роботи з інформацією як дослідника , так і замовника, який повинен одержати конкретний інформаційний продукт.
Пропонуємо модель дослідження медіапортрету вищого закладу менеджмент-освіти, яку можна і треба використати у створенні й реалізації стратегій модернізації системи професійного навчання державних службовців. Вибір стратегії визначається місцем, потенціалом і традиціями діяльності установи на ринку, специфікою продукції, тенденціями ринку, особистісними властивостями керівництва, структурою й методами управління організацією [4].
Об'єктом дослідження є зміст матеріалів друкованих ЗМІ й Мережі Інтернет, у яких згадується ОРІДУ НАДУ при Президентові України, безпосередньо пов'язані з інститутом персоналії й підрозділи.
Предмет дослідження - характер наявності ОРІДУ в інформаційному просторі: думки й особливості ставлення різних ЗМІ до об'єкта.
Замовником проекту гіпотетично могли б виступити також аналітичні й ПР-відділи центральних органів управління вищою освітою.
Мета дослідження винятково прикладна: провести аналіз місця в інформаційному просторі ОРІДУ, що передбачає виконання таких завдань:
визначити й систематизувати основні напрями у ЗМІ, де найчастіше згадується ОРІДУ;
дослідити статус інституту в інформаційному просторі, встановити, у якому контексті він згадується;
виявити іміджеві напрями, що вимагають корекції;
розробити загальні рекомендації для встановлення бажаного положення в ЗМІ.
Актуальність дослідження визначається важливим значенням ЗМІ у процесі формування ставлення громадян як споживачів освітніх послуг ОРІДУ. Наразі, у зв'язку з реформою освіти як суспільно значущою подією, проводиться низка заходів, конференцій, круглих столів, гострих дискусій, у яких беруть участь представники інституту, і які знаходять свій відгук у ЗМІ. Необхідно періодично відслідковувати динаміку оцінок і думок про діяльність інституту, представлених в інформаційному просторі, щоб вчасно нівелювати негативне ставлення, скеровувати його в необхідному напрямку, вивести на перший план нові цінності. Всі проблеми циклічні, розуміння цього циклу дає змогу визначити, коли діяти.
Новизна проекту полягає в теоретичному осмисленні проблеми сприйняття статусу інституту. ОРІДУ виходить на новий етап розвитку, і йому буде потрібний перегляд наявних стратегій, з урахуванням реалій реформування сфери освіти й нових вимог до якості освіти. Висновки й пропозиції можуть бути використані при розробці комунікаційного блоку загальної середньострокової стратегії інституту.

 
 

Цікаве

Загрузка...