WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Регіональні особливості впровадження державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров’я - Реферат

Регіональні особливості впровадження державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров’я - Реферат


Реферат на тему:
Регіональні особливості впровадження державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров'я
Одна з умов успішної реалізації державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров'я полягає в забезпеченні їх впровадження в діяльність лікувально-профілактичних закладів усіх регіонів. Тому дослідження стану впровадження державних соціальних стандартів в діяльність лікувально-профілактичних закладах регіонів є актуальною проблемою державного управління. Завдання щодо здійснення моніторингу за впровадженням державних соціальних стандартів визначено в Законі України від 05.10.2000 № 2017-ІІІ "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", дорученні Кабінету Міністрів України від 18.12.2003 № 81186.
На думку вітчизняних науковців, за роки соціальних та економічних реформ розходження між регіонами України за умовами розвитку системи охорони здоров'я населення стали настільки значними, що вимагають розробки і проведення регіональної політики відповідно до територіальних умов, що склались [1]. Регіональний принцип реалізації державної політики слід вважати прогресивним явищем, яке має сприяти забезпеченню рівного доступу громадян, що проживають на територіях з різними економіко-географічними ознаками, до життєво необхідних послуг цивілізації. В цьому аспекті першочерговим завданням регіональної політики можна вважати забезпечення рівного доступу населення різних регіонів до забезпечення здоров'я та послуг в галузі охорони здоров'я [2]. З метою мінімізації територіальних диспропорцій доцільно класифікувати регіони за певними показниками, визначати специфіку факторів ризику і формувати адекватну регіональну політику щодо охорони здоров'я в регіонах [1].
Підтверджуючи наявність відмінностей між системами охорони здоров'я регіонів України [3], [4], вітчизняні вчені вказують на доцільність розробки державної регіональної політики в сфері охорони здоров'я [4], [5].
Удосконаленню державного управління охороною здоров'я на регіональному рівні присвячено ряд наукових праць українських вчених. Так, В. І. Куценко, Г. І. Трілленбергом досліджено ресурсний потенціал системи охорони здоров'я регіону [6], [7, с. 17]. Т. І. Пахомовою описано функції стратегічного планування у сфері охорони здоров'я на рівні регіону [8]. Декілька видів регіональних державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров'я України (а саме стандарти забезпечення дитячого та дорослого населення України амбулаторно-поліклінічною та стаціонарною допомогою) розроблено Т. С. Грузєвою на основі поглибленого комплексного вивчення стану здоров'я населення регіонів [9].
На існуванні регіональних відмінностей в управлінні охороною здоров'я зазначають також науковці з Російської Федерації [10] та Білорусі [11]. Останні вважають, що ретельного наукового опрацювання потребують проблеми вдосконалення організації та робочих технологій в організаційно-функціональних структурах управління регіональною охороною здоров'я, а також обґрунтування теоретичних і концептуальних основ їх діяльності.
Незважаючи на численні дослідження, присвячені державному управлінню охороною здоров'я на регіональному рівні, на сьогодні залишаються невизначеними регіональні особливості впровадження державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров'я України.
Мета роботи - визначити існуючі проблеми щодо впровадження державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров'я в регіонах держави та сформувати пріоритетні завдання щодо забезпечення впровадження державних соціальних стандартів в діяльність лікувально-профілактичних закладів регіонів України.
Для дослідження використано дані оперативної звітності регіональних управлінь охорони здоров'я про стан впровадження державних соціальних стандартів у сфері охорони здоров'я за результатами діяльності у 2006 році. У зв'язку з відсутністю інформації про результати моніторингу впровадження державних соціальних стандартів у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Львівській, Чернівецькій областях - зазначені регіони не були залучені до проведення даного дослідження.
Стан впровадження державних соціальних стандартів надання медичної допомоги в умовах амбулаторно-поліклінічних відділень лікувально-профілактичних закладів
Значення ліміту показника питомої ваги кількості амбулаторно-поліклінічних закладів обласного підпорядкування, де впроваджено державні соціальні стандарти, серед регіонів знаходиться в межах 90,0 % ? 100,0 %. В переважній більшості регіонів (18 або 85,7 %) в усіх амбулаторно-поліклінічних лікувально-профілактичних закладах обласного підпорядкування впроваджено державні соціальні стандарти надання амбулаторно-поліклінічної допомоги. У решті регіонів показник стану їх впровадження є дещо нижчим і становить у Донецькій області 94,9 %, у Рівненській області - 93,3 %, у Волинській області - 90 %.
Значення ліміту показника питомої ваги кількості амбулаторно-поліклінічних закладів міського підпорядкування, де впроваджено державні соціальні стандарти, серед регіонів знаходиться в межах 74,1 ? 100,0 %. В переважній більшості регіонів (16 або 84,2 %) в усіх амбулаторно-поліклінічних лікувально-профілактичних закладах міського підпорядкування впроваджено державні соціальні стандарти надання амбулаторно-поліклінічної допомоги. У решті регіонів показники стану їх впровадження є дещо нижчими і становлять у Одеській області - 98,6 %, у Донецькій області - 92,7 %, у Волинській області - 74,1%.
Значення ліміту показника питомої ваги кількості центральних районних лікарень, в діяльність поліклінічних підрозділів яких впроваджено державні соціальні стандарти, серед регіонів знаходиться в межах 87,5 ? 100,0. У 18 регіонах (94,7 %) у всіх центральних районних лікарнях (їхніх поліклінічних відділеннях) впроваджено державні соціальні стандарти надання амбулаторно-поліклінічної допомоги. В Одеській області зазначений показник знаходиться на найнижчому рівні - 87,5 %.
Значення ліміту показника питомої ваги кількості районних лікарень, в діяльність поліклінічних підрозділів яких впроваджено державні соціальні стандарти надання амбулаторно-поліклінічної допомоги, серед регіонів знаходиться в межах 91,7 % ? 100,0 %. Найнижче значення показника - в Тернопільській області ( 91,7 %), в усіх інших регіонах (14 або 93,3 %) державні соціальні стандарти впроваджені у діяльність усіх центральних районних лікарень.
Значення ліміту показника питомої ваги кількості дільничних лікарень, де впроваджено державні соціальні стандарти надання амбулаторно-поліклінічної допомоги, серед регіонів знаходиться в межах 81,3 % ? 100,0 %. В переважній більшості регіонів (14 або 70,0 %) у всіх дільничних лікарнях впроваджено зазначені державні соціальні стандарти. У 2-х регіонах (Одеська та Полтавська області) значення показника знаходиться у межах 90 % ? 99 %, у 4-х регіонах (Волинська, Донецька, Рівненська, Тернопільська області) значення показника знаходиться у межах 80 % ? 89%.
Значення ліміту показника питомої ваги кількості сільських лікарських амбулаторій, де впроваджено державні соціальні стандарти, серед регіонів знаходиться в межах 68,4 ? 100,0 %. У 10 регіонах (52,6 %) у всіх сільських лікарських амбулаторіях впроваджено державні соціальні стандарти надання амбулаторно-поліклінічної допомоги. У 4 регіонах показник знаходиться

 
 

Цікаве

Загрузка...