WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Надання державних послуг на обласному рівні: інформаційний аспект - Реферат

Надання державних послуг на обласному рівні: інформаційний аспект - Реферат

облдержадміністраціями та урядом Автономної Республіки Крим, а також адміністрацією м. Києва, ці сайти було проаналізовано (за суцільною вибіркою у квітні - травні 2007 р.) за такими позиціями:
1. Адреса, телефон, приймальні години для громадян.
2. Наявність консультацій по телефону.
3. Наявність та змістовне наповнення переліку послуг.
4. По кожній послузі аналізувалися такі позиції:
a) назва;
b) кому надається;
c) перелік документів, потрібних для її надання;
d) перелік інших установ, куди потрібно звернутися (якщо потрібно);
e) терміни надання послуги;
f) перелік нормативних документів, згідно з якими вона надається;
g) альтернативні установи, де вона ще надається;
h) ціна послуги.
Адреса та телефон адміністрації є на всіх сайтах облдержадміністрацій; приймальні години для громадян вказані майже на всіх сайтах; виняток становлять сайти:
· Чернівецької облдержадміністрації, де вказані приймальні години лише для голови ОДА та його заступника;
· Сумської ОДА, на сайті якої відсутні приймальні години для громадян;
· АР Крим, де відсутня інформація про адресу, телефон та приймальні години. Сайт Чернігівської ОДА в період дослідження не працював, інформація виявилась недоступною.
Наявність такої послуги, як консультації по телефону, засвідчують сайти Вінницької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької та Черкаської ОДА і адміністрації м. Києва; Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Харківська та Чернівецька ОДА заявляють про наявність консультацій лише за допомогою мережі Інтернет, а телефонні консультації не здійснюють. На сайтах Донецької, Житомирської та Сумської ОДА, а також АР Крим не зазначено можливостей стосовно телефонних або Інтернет-консультацій для громадян.
З цього переліку вже зрозуміло, що для системного подання інформації всім ОДА та АР Крим бракує єдиного стилю, або стандартів надання інформації, а якість її залежить від інформаційної стратегії конкретної ОДА. Подальший аналіз переліків послуг яскраво підтверджує це.
У таблиці наведені дані про кількість послуг (часто об'єднаних у розділи), які надаються різними ОДА та АР Крим споживачам послуг, відзначається, для якої кількості послуг наведені: назва послуги, споживач послуги, перелік документів, потрібний для її надання. З'ясувалося, що на багатьох порталах наведений широкий перелік послуг для населення (взірцем якого можна вважати той, що наводиться на урядовому сайті), однак на певних сайтах (наприклад на сайтах Волинської, Київської ОДА) наводиться лише окремий, скорочений перелік послуг. Зазначимо, що в більшості каталогів послуг відсутні ті з них, які надаються громадам та територіальним спільнотам: прибирання територій, ремонт об'єктів інфраструктури тощо.
Для громад та соціальних груп наявні лише послуги щодо реєстрації громадських об'єднань. Найширшу і найзмістовнішу інформацію стосовно переліків, назв, груп споживачів та переліків документів, необхідних для отримання послуг, надають сайти Харківської ОДА та м. Києва. На цих сайтах подається також інформація: про перелік інших установ, куди потрібно звернутися для отримання конкретної послуги; терміни надання послуг; перелік нормативних актів, згідно з якими надається послуга; альтернативні установи, де вона ще надається; ціна послуги. На інших сайтах ця інформація представлена не більше як у 50% випадків. Зауважимо, що на сайті Харківської ОДА інформацію організовано найзручніше, і подається вона у найбільш повному обсязі: стандартні переліки послуг суттєво розширені переліками послуг, які надаються громадам у плані розвитку інфраструктури, виробництв та комунальних підприємств області, екологічного стану, правопорядку тощо. Поза увагою розробників каталогу Харківської ОДА залишились хіба що ті послуги, які надаються в соціокультурній сфері: бібліотеки, театри, концерти тощо.
Більшість сайтів не надають інформації за позиціями аналізу; найменш орієнтованими на надання інформації про послуги виявилися сайти Львівської, Чернігівської та Чернівецької ОДА.
Висновки та перспективи подальших досліджень. Надання державних послуг на обласному рівні недостатньо забезпечене на рівні інформаційних послуг; отже, їх отримання для споживачів вимагає додаткових зусиль із збирання інформації. Очевидно також, що надання державних послуг забезпечується на обласному рівні в регіональному сенсі нерівномірно; в цій ситуації порушене право людини на рівний доступ громадян до життєвих благ: порівняно більші й ширші можливості для задоволення своїх потреб мають мешканці Харківської та Київської областей, значно менші шанси надаються жителям Львівщини та Закарпаття.
Інформаційний обмін, зокрема інформацію про державні послуги, що надається на офіційних сайтах обласних держадміністрацій, доцільно структурувати і організувати в тому стилі, який демонструє портал Харківської облдержадміністрації.
Подальші дослідження, на наш погляд, мають бути пов'язані зі створенням законодавчої бази, яка покликана забезпечити прозорість надання послуг населенню та відповідних стандартів для інформаційного наповнення сайтів державних органів та органів місцевого самоврядування.
Список використаних джерел
1. Паніна Н. Українське суспільство 1992-2006: соціологічний моніторинг. - К.: Ін-т соціології НАНУ, 2006. - 94 с.
2. Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку системи надання адміністративних послуг органами виконавчої влади: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 черв. 2007 р. № 494-р // Уряд. кур'єр. - 2007. - 18 лип. - № 126.
3. www.minjust.gov.ua
4. yurist-online.com/raznoe/literatura/stati/tgp
5. http://www.humanrights.gov.ua/
6. http://www.refine.org.ua/
7. Про закупівлю товарів, робіт і послуг для державних потреб: Указ Президента України від 1 черв. 1999 р. № 595/99 // www.rada.gov.ua
8. Про схвалення Концепції розвитку системи надання адміністративних послуг органами виконавчої влади: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 лют. 2006 р. № 90-р // Офіц. вісн. України. - 2006. - № 7. - Ст. 376. - С. 167.
9. Про схвалення Концепції реформування системи соціальних послуг: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 квіт. 2007 р. № 178-р // Офіц. вісн. України. - 2007. - № 28. - Ст. 1122. - С. 69.
10. Про систему заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції: Указ Президента України від 9 лют. 2004 р. № 175/2004 // Офіц. вісн. України. - 2004. - № 6. - Ст. 307. - С. 21.
11. http://www.guds.gov.ua/

 
 

Цікаве

Загрузка...