WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Організація митної справи - Реферат

Організація митної справи - Реферат

компенсаційних заходів.
Антисубсидаційне розслідування розпочинають після подання скарги в письмовій формі національним товаровиробником чи від його імені. Після отримання скарги Міністерство на протязі п'яти днів приймає рішення, про достатність наведених в скарзі доказів та інформації. В разі їх достатності може бути прийняте рішення про запровадження реєстрації контрактів, відповідно до яких здійсьнюється імпорт в України даного товару.
Компенсаційне мито - особливий вид мита, що справляється в разі ввезення на територію України товару, що є об'єктом компенсаційних заходів.
Спецефічною, або нелегітимною є субсидія, яку надає державний орган чи законодавство тільки певним підприємствам. Можуть братись до уваги інші фактори, а саме: використання субсидій обмеженою кількістю певних підприємств; переважне використання субсидій певними підприємствами; надання непропорційно значних сум субсидій певним підприємствам; спосіб здійснення державним органом, що надає субсидію, дискреційного права у рішені пронадання субсидій.
Розмір ставки попереднього компенсаційного мита не повинен перевищувати попередньо розраховану загальну суму нелегітимної субсидії та повинен бути нижчем ніж ця сума за умови, що ставка мита буде достатньою для запобігання шкоді, заподіяної національному товаровиробнику.
Закон України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" (22.12.1998 р.) регулює засади і порядок порушення та проведення спеціальних розслідувань фактів зростання імпорту в Україну з інших країн, митних союзів або економічних угрупувань, що заподіює значну шкоду або загрожує її заподіянням національному товаровиробнику, за результатами яких можуть застосовуватиь спеціальні заходи.
Якщо в процесі спеціального розслідування встановлюється загрроза заподіяння значної шкоди, приймається рішення про застосування заходів нагляду.
Ввезення на митну територію України товару, стосовно якого прийняте рішення, що він є об'єктом застосування заходів нагляду або регіонального нагляду за імпортом, здійсьнюється у разі подання відповідному митному органу України дозволу на імпорт, який видається Міністерством. У дозволі на імпорт зазначається ціна та обсяги товару, який буде ввозитися, те, що вівн є об'єктом застосування заходів нагляду або регіонального нагляду.
Якщо зволіканняіз застосуванням попередніх спеціальних заходів заподіює чи може заподіяти значну шкоду національному товаровиробнику, можуть бути застосовані попередні спеціальні заходи шляхом запровадження справляння спеціального мита на строк не більше 200 днів.
З метою захисту національних інтересів можуть бути застосовані такі спеціальні заходи:
1. обмеження строку дії дозволів на імпорт, які були видані Міністерством;
2. запровадження режиму квотування імпорту в Україні, що є об'єктом спеціального розслідування, з визначенням обсягів квот та порядку їх розподілу.
Указом Президента України №124/96 від 10.02.1996 р. затверджено "Положення при індикативні ціни у сфері зовнішньоекономічної діяльності". Під індикативними цінами розуміються ціни на товари, які відповідають цінам, що склалися чи складаються на відповідний товар на ринку експорту або імпорту на момент здійснення експортної (імпортної) операції з урахуванням умов здійснення розрахунків, визначених згідно з законодавством.
Індикативні ціни можуть запроваджуватись на товари, щодо експорту яких застосовано антидемпінгові заходи або розпочато антидемпінгові розслідування чи процедури в Україні або за її межами; встановлено режим квотування, ліцензуванн6я або спеціальні режими, а також щодо тих товарів, щодо яких застосовуються спеціальні імпортні процедури.
Ці індикативні ціни є обов'язковими до використання суб'єктами ЗЕД всіх форм власності при укладанні та здійснені зовнішньоекономічних угод (контрактів).
Рішення про запровадження індикативних цін приймає та переліки індикативних цін затверджує Міністерство зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі України.
Закон України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарскої продукції" (17.07.1997 р.) встановлює порядок тарифного та нетарифного регулювання імпорту сільськогосподарської сировини та продуктів її переробки для створення рівних умов конкуренції між продукцією вітчизняного виробництва та продукцією нерезидентів а також метди цінової підтримки сільськогосподарських товаровиробників України.
Закон передбачає збільшення розмірів ввізного мита, встановлення квоти на ввезення продукції твариництва. Обсяг квоти стосовно окремого виду (типу, сорту) продукції твариництва.не може перевищувати 10 відсотків від обсягу виробництва аналогічної продукції в Україні року, що передує поточному. Щорічні квоти на ввезення імпортної продукції лотами по одному відсотку від загального обсягу квоти на товарну позиціюреалізуються за кошти на аукціонах, які проводяться Міністерством сільського господарства і продовольства України.
Посилюється контроль за ввезенням імпортної продукції, її сертифікацією. Вносяться корективи до Єдиного митного тарифу України: ст.6 Закону встановлює розмір ввізних (імпортних) мит на сільськогосподарську продукцію.
Закон України "Про гербовий збір" (13.05.1999 р.) спрямований на забезпечення рівноправних конкурентних умов для національних виробників, а також установлює порядок компенсації витрат органів виконавчої влади, в тому числі пов'язаних із створенням та утриманням систем внутрішнього контролю за угодами з ввезення товару на митну територію України. Закон діє до 1 січня 2000 року.
Справляння гербового збору проводиться з ввізних вантажних митних декларацій, які подаються митним органам у випадках, визначених законодавством. Об'єктом справляння гербового збору є визначена у ввізній вантажній митній декларації митна вартість товарів иа інших предметів, які ввозяться на митну територію України для їх вільного використання чи транзиту.

 
 

Цікаве

Загрузка...