WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Організація зовнішньоекономічних зв’язків після їх лібералізації - Реферат

Організація зовнішньоекономічних зв’язків після їх лібералізації - Реферат

проводиться шляхом видачі простого векселя з відстроченням платежу на період здійснення операцій з давальницькою сировиною, але не більш як на 90 днів з моменту оформлення вивізної вантажної митної декларації. Вексель погашається вразі ввезення готової продукції або повернення валової виручки. Готова продукція, вироблена з давальницької сировини українського замовника, що ввозиться на митну територію Украхну, звільняється від обкладання ввізним митом, податками та зборами (крім акцизних та митних зборів), які справляються при імпорті товарів і не підпадає під режим ліцензування і квотування.
Декрет КМУ " Про квотування і ліцензування експорту товарів (робіт, послуг)" та затверджене цим Дикретом "Положення про порядок реалізації квот і видачі ліцензій на експорт товарів в 1993 році" встановлюють, що:
· здіїснення ЗЕД суб'єктами підприємницької діяльності не потребує державної реєстрації їх як учасників ЗЕД;
· рішення про щапровадження режиму ліцензування та квотування експорту (імпорту) приймається КМУ з визначенням списку конкретних товарів, що підпадають під оежим ліцензування та квотування, і строків дії цього режиму;
· товари, що експортуються в межах квот, не обкладаються митом;
· квоти на експорт затверджуються КМУ, реалізуються Міністерством зовнішніх економічних зв'язків; ліцензії видаються на основів отримання ними або підтвердження про сплату ними візитного мита.
Безоплатній видачі підлягають квоти на експорт, що здійсьнюються в межах даржавного замовлення чи державного контракту; решта квот підлягають аукціонному продажу.
Декрет КМУ "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (19.02.1993 р.) встановлює режим здійснення валютних операцій на території Укпаїни, визначає загальні принципи валютного регулювання, повноваження державних організацій і функції банків та інших кредитно-фінансових установ в регулюванні валютних оперцій порядок здійснення валютного контролю, відповідальність за порушення валютного законодавства.
Декрет починається з вмзначеннякатегорій: валютні цінності, іноземна валюта, монетарні метали, валюта України, валютьні операції, уповноважений банк, конвертована валюта, резиденти, нерезиденти.
Декрет встановлює, що валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України. Усі надходження на користь резидентів в іноземній валюті підлягають обов'язковаму продажу через уповноважені банки на міжбанківському валютному ринку. Уповноважені банки продають валюту на протязі 5 днів з моменту зарахування таких надходжень її на кореспондентські рахунки. Кошти у валюті України, виручені від продажу іноземної валюти, підлягають відрахуванню резидентам на протязі двох днів з моменту зарахування зазначених коштів на баланси цих банків.
Обов'язковому продажу не підлягають:
1. куплена на міжбанківському валютному ринку валюта - протягом терміну, встановленим валютним законодавством для розрахунків з неризедентами;
2. кошти, одержані фізичними особами, за винятком коштів від підприємницької діяльності;
3. кошти, які забезпечують розрахунки з неризидентами - на час здійснення цих розрахунків.
Валютні операції за участю резидентів і нерезидентів підлягають валютному контролю. Валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов'язковому декларуванню в Національному банку України. Розрахунків в іноземній валюті між резидентами і нерезидентами здійснюють оплату праці резидентів виключно в валюті України. Здійснення розрахунків між резидентами і нерезидентами в межах торгівельного обороту у валюті Україні допускається за умови одержання індивідуальної ліцензії Національного банку України.
Валютний (обмінний) курс встановлюється Національним банком України за погодженням з КМУ. Офіційні валютнв резерви встановлюються, утримують і використовуються Національним банком України для підтримування валютного (обмінного) курсу валюту України.
КМУ формує Державний валютний фонд України шляхом купівлі на валюти на міжбанківському валютному ринку за рахунок коштів Держбюджету, Місцеві адміністрації, виконкоми місцевих Рад формують місцеві валютні фонди за рахунок коштів місцевих бюджетів шляхом купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку.
Національний банк видає індивідуальні та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій. Генеральні ліценї видаються на весь період режиму валютного регулювання уповноваженим банкам та іншим кредитно-фінансовим органам, на здійснення валютних операцій. Інивідуальні ліцензії видаються на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції.
Закон України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (23.09.1994 р.) встановлює терміни використання валюти.
Валютну виручку зараховують на валютні рахунки резидентів у терміні, визначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати митного оформлення.
Імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки в разі, коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів, потребують індивідуальної ліцензії Нацбанку України.
Резиденти, які купують іноземну валюту для виконання зобов'язань перед не резидентами, зобов'язані перерахувати такі суми на протязі 5 робочих днів. З моменту зарахування валюти на валютні рахунки резидентів.
За кожний день просторочення пеня складає 0,3% від суми неодержаної виручки.
Декрет КМУ "Про режим валютних розрахунків громадян в уповноважених банках України" (02.12.1992 р.) встановлює, що рахунки в іноземній валюті відкриваються громадянам без підтвердження джерел одержання валютних коштів; видача коштів з цих рахунків здійснюється без обмежень; доходи, одержані від розміщення коштів на рахунках, не оподатковуються; залучені кошти можуть бути продані лише за згодою інших власників.

 
 

Цікаве

Загрузка...