WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Податкова система - Реферат

Податкова система - Реферат

проживання в готелі, харчування в ресторанах, купання в гарячих джерелах та ін..
Державні прибуткові податки займають частку в 56,5%, майнові - 25% і споживчі - 18,5%. За рахунок державних податків надходить 64,2%, місцевих - 35,8% податкових коштів. Після перерозподілу через держбюджет 64,2% податкових засобів витрачається на місцеві потреби, а 35,8% - на загальнодержавні.
Податки в США . Податкова система в США в основному трьохрівнева (федеральні податки, податки штатів, муніципальні податки; є невеликі податки і збори графств, спеціальних округів і тауншипів). Кожний рівень управління має свою прибуткову базу і лише деякі податки діляться між штатами та містами. В Німеччині податки, які приносять найбільші надходження, поділяються між бюджетами всіх рівнів: 42,5% прибуткового податку з громадян надходить у федеральний бюджет, 42,5% - в бюджет землі і 15%-в міський бюджет. З податку на підприємницьку діяльність 85% надходить у місцевий бюджет, 15% діляться між землею та центром. Аналогічно поступають з іншими податками.
В структурі федерального бюджету США за 1990 рік прибутковий податок з громадян склав 41%, відрахування на соціальне страхування - 34, податок на прибуток корпорацій, фірм, підприємств - 10, акцизні збори - 3,0, мита - 1,4, податки на спадок та даріння - 0,7, запозичені кошти - 8,0 та інші надходження - 1,9%. Прибутковий податок з громадян (за межами неоподаткованого мінімуму) складає від 15% до 33%, з корпорацій - в середньому 34%. Податок на спадок і даріння сплачується, якщо вартість дарунку або спадку перевищує 10 тис. дол. Розмір цього податку залежить від вартості власності та ступеню споріднення.
Основні джерела прибутків штатів - податки з юридичних і фізичних осіб і податок з продажу, відрахування від якого йдуть і в муніципальні бюджети. Податок на корпорації знаходиться у межах від 5% до 10%, податок з продажу - від 3% до 8,25%. Податок нагадує ПДВ. В ЄЕС податок з продажу вищий: в Німеччині, наприклад, він складає 14% (на книжки, журнали та продовольчі товари - 7 % ).
Муніципалітети найбільш великі суми прибутків отримують від податків на нерухомість (Нью-Йорк - 40%, Сан-Франциско - 38%). Інші податки можна поділити як податки на угоди, податки на послуги міста і податки, які визначають політику міста.
До перших відносяться податок на передачу нерухомості. В Нью-Йорку цей податок використовується у випадку, коли ціна продажу нерухомості більше 1 млн. дол., його ставка наближається до 10% вартості майна, що продається. Податки на послуги міста: в Нью-Йорку податок на проживання в готелі становить 19% від вартості проживання, на припаркування автомобіля - 18,7% вартості парковки; існують податки на користування автомагістралями, на каналізацію, на електроенергію, на послуги зв'язку. Податки, які визначають політику міста, перш за все ставлять перед собою мету захистити навколишнє середовище (податок на фірми, відходи виробництва яких токсичні та ін.).
Кожен платник податку зобов'язаний не пізніше 15 квітня року, слідуючого після звітного, відправити в регіональні служби внутрішніх доходів декларацію про сукупний річний прибуток. В той же час всі фірми, підприємства і організації надсилають дані про виплачені грошові суми (зарплата і ін.), а також про всі фінансові операції. Дані вводяться в комп'ютер, співставляються з податковими деклараціями. Це дозволяє виявити податкові декларації, які потребують кращої перевірки, що здійснюється податковими інспекторами. Щорічно перевіряється близько 2% податкових декларації.
За приховання податків - штраф (в штаті Іллінойс - за несплату податку із продажу штраф наближається до 30%). За прострочку платежів податку - штраф в 2% за кожен місяць прострочки. Злісний неплатник може підлягати штрафу до 15 тис. дол., а корпорація - до 500 тис. дол. Тюремне ув'язнення за несплату податків в США може становити до 5 років.
Закон України "Про систему оподаткування" (нова редакція 18.02.1994 року) визначає систему оподаткування як сукупність податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджету та до державних цільових фондів, що справляються у встановленому законом України порядку.
Платники податків зобов'язанні:
1. вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлення законами;
2. подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язанні з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3. сплачувати належні сума податків і зборів у встановленні законами терміни;
4. допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язанні з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів.
5. керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язанні давати пояснення з питань щодо оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.
Загальнодержавні податки і збори встановлюються Верховною Радою України і справляються на всій території України. До них належать: 1.податок на додану вартість; 2.акцизний збір; 3.податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; 5.мито; 6.державне мито; 7.податок на нерухоме майно (нерухомість); 8.плата (податок) за землю; 9.рентні платежі; 10.податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; 11.податок на промисел; 12.збір за геологорозвідувальні роботи, виконанні за рахунок державного ; 13.за спеціальне використання природних ресурсів; 14.збір за забруднення навколишнього природного середовища; 15.збір до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення; 16.збір на обов'зкове соціальне страхування; 17.збір на обов'язкове пенсійне страхування; 18.збір до Державного інноваційного фонду; 19.плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності; 20.фіксований сільськогосподарський податок; 21. Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; 22.гербовий збір (застосовується до 1 січня 2000 року).
Указ Президента України "Про місцеві податки ізбори" від 25.05.1999 р. № 565/99 передбачає встановлення 1 січня 2000 року таких місцевих і зборів: 1.податок з реклами; 2.комунальний податок; 3.збір за здійснення зарубіжного туризму; 4.готельний збір; 5.збір за припаркування автотранспорту; 6.ринковий збір; 7.збір за видачу ордера на квартиру; 8.курортний збір; 9.збір за використання місцевої символіки; 10.збір за проведення аукціону, конкурсного розпродажу і лотерей; 11.збір за проїзд по території Автономної Республіки Крим та прикордонних областей автотранспортом, що прямує за кордон; 12.збір за видачу дозволу нарозміщення об'єктів торгівлі і сфери послуг; 13.збори за надання земельних

 
 

Цікаве

Загрузка...