WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Податкова система - Реферат

Податкова система - Реферат

збитків у випадках, коли ціни на виготовлену продукцію або надані послуги нижче собівартості. В 1990 році по СРСР дотації на утримання житлового фонду становили 13,0 млрд. руб. В 1984-86 рр. бюджетні дотації становили у відсотках до фермерської ціни пшениці в США - 44,3%, ЄЕС - 36,3%, Японії - 97,7%, цукру - відповідно 76,0%, 74,7%, і 71,8%, молока - 66,3%, 55,8%, 81,8%, яловичини - 9,4%, 53,0% і 55,4%. Дотації по підтримці цін та прибутків отримують близько третини усіх ферм США.
Субвенція - грошова допомога держави місцевим органам влади, яка надається на фінансування окремого міроприємства і підлягає поверненню у випадку порушення цільового призначення.
Субсидія - допомога, переважно у грошовій формі, яка надається державою за рахунок засобів державного бюджету місцевих органів влади, юридичним та фізичним особам, іншим державам.
Прямі субсидії використовуються для стимулювання наукових досліджень, фінансування НДДКР, міроприємств по впровадженню нової техніки і перепідготовки кадрів. За допомогою прямих субсидій держава розвиває перспективні галузі, підтримує старі галузі, забезпечує оздоровлення окремих компаній і цілих галузей, створює інфраструктуру, сприяє підвищенню конкурентоспроможності національної економіки і ін..
Непрямі субсидії держава надає шляхом проведення політики прискореної амортизації, через диференційовані податкові ставки, пільгові кредити. В ряді випадків держава скуповує акції і боргові зобов'язання компаній, які збанкрутували, нереалізовані товари, в інших - продає по занижених або символічних цінах державну власність, використовує державне страхування та гарантування депозитів, експортних кредитів, купує по завищених цінах зброю та військове спорядження і ін..
Податкова система містить в собі сукупність податків, компетенцію органів державної влади в області податкового регулювання і способи взаємодії між собою, методи начислення податків, а такожподатковий контроль.
У Франції нараховується близько 120 податків, ФРН - 70, в Японії - 25 державних і 30 місцевих податків.
Податкові санкції - інструмент державного економічного і адміністративного впливу податкових органів на платників податків і посадових осіб, які не виконують діючого законодавства про оподаткування. Включає штрафи і пеню: за приховання (заниження) прибутку, доходів або інших об'єктів оподаткування; за своєчасно не сплачені суми податків; за відсутність обліку прибутку (доходу) або ведення цього обліку з порушенням встановленого порядку; за непредставлення або несвоєчасне представлення податковим органам звітів, розрахунків і інших документів, необхідних для обрахунку і сплати податків.
За відхилення від податків в Японії стягують штраф у розмірі від 5 до 40% від суми податку, який повинен бути сплачений. Злісне ухиляння від податку карається тюремним ув ' язненням на три роки. В Німеччині при значному порушенні в бюджет забирається весь прихований доход і штраф, який становить таку ж саму суму. Замість штрафу можна добровільно відсидіти у в ' язниці з розрахунку за 100 марок - один день. В США тюремне ув ' язнення може бути до п'яти років, а в Німеччині при обтяжуючих обставинах навіть до 10 років. В США діють (як і в Німеччині) спеціальні податкові суди (в такий суд може звертатись і платник податків з позовом до податкових органів).
Використання податків для регулювання економіки. Податки - гнучкий і вибірково діючий інструмент впливу на економічні і соціальні процеси.
За допомогою податків регулюють промисловий цикл: в роки підйому беруть особливий податок на інвестиції для стримання їх зростання; при спаді цей податок знижується або відміняється. Зниження податків на більш забезпечені прошарки населення мало на меті у 80-ті роки в США збільшити накопичення і створити передумови для підвищення темпів економічного зростання.
За допомогою податків зменшується диференціація прибутків громадян і майнова диференціація. Цьому сприяє прогресивне оподаткування доходів громадян, податки на спадщину і даріння, на майно, введення акцизів або завищених податків з продажу предметів роскошу. В Німеччині власник дорогоцінностей повинен заявити про це в податковій декларації і сплатити за них майновий податок.
Податки дозволяють досягти певної мети, наприклад, зацікавити корпорації у виробництві продукції, яка створює менше екологічне навантаження. В США існує податок на корпорації, в результаті діяльності яких з'являються токсичні відходи, податок на компанії, які виготовляють тару без її повторного використання (консервні банки і іншу тару, яка йде після використання у відходи). В США і Німеччині власники автомобілів з екологічно чистими двигунами платять набагато менші податки, або взагалі не обкладаються податками.
Податки виконують стимулюючу функцію. В США при злитті компаній нова компанія на рік звільняється від податків, якщо хоча б одна із компаній, які ввійшли в склад нової, була збитковою. У Франції при злитті або реорганізації компаній дається відстрочка при сплаті податків, деякі види акцій компаній звільняються від податків. Знов створені акціонерні компанії на два роки звільняються від податків, на третій рік обкладаються податками 25% їх прибутку, на четвертий рік - 75%, на 6-й і далі - 100%. Отримують податкові пільги компанії, які створюють філіали за кордоном. З 1988 р. у Франції звільнюється від оподаткування 25% приросту засобів підприємства на професійну підготовку; в районах з високим безробіттям можливе його повне звільнення від податків.
Підвищення податків на певні товари стимулює зменшення їх споживання, зменшення - сприяє зниженню цін і збільшенню споживання даних товарів. Зменшення податків в період інфляції сприяє зниженню цін або стримує їх зростання.
Податки по вибірковості дії і по широті впливу на виробництво, споживання і соціальні процеси - найважливіший інструмент регулювання ринкової економіки.
Податки в Японії можна класифікувати по трьох групах: 1.прямі прибуткові податки на юридичні і фізичні особи; 2.прямі податки на майно; 3.прямі і непрямі споживчі податки.
Підприємства сплачують від прибутку: державний прибутковий податок (33,48%), префектурний прибутковий податок (1,67%) і міський, районний (4,12% від прибутку). Податок на підприємництво (10,71%) від прибутку надходить в розпорядження префектури.
Фізичні особи сплачують прибутковий податок по прогресивній шкалі, яка має п'ять ставок: 10; 20; 30; 40; 50%. Прибутковий префектурний податок справляється по трьох ставках 5; 10 і 15%. Поверх того, кожен громадянин незалежно від величини прибутку сплачує податок 3200 ієн в рік. Але існує досить значний неоподаткований мінімум, який враховує також сімейний стан людини. Не платять податки з сум, які були витрачені налікування, багатосімейні мають додаткові податкові пільги.
Податки на майно платять зазвичай в розмірі 1,4% від вартості майна. До об'єкту оподаткування входять: все нерухоме майно, земля, відсотки по банківських депозитах. Податки платять також при придбанні чи продажу майна.
Серед споживчих податків основним виступає податок із продажу (3%). Податки платять власники автомобілів. Справляється акциз за послуги: за

 
 

Цікаве

Загрузка...