WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Фінансово–бюджетна система - Реферат

Фінансово–бюджетна система - Реферат

проекти зведеного та Державного бюджетів України і до 15 серпня подає їх на розгляд КМУ, який приймає остаточне рішення щодо проекту Закону про Держбюджет і подає його Президенту України. В разі згоди Президента проект Закону до 15 вересня вноситься на розгляд Верховної Ради.
Верховна Рада затверджує: граничний розмір дефіциту, суми доходів відповідно до бюджетної класифікації, суми видатків щодо кожного розпорядника коштів відповідно до бюджетної класифікації, суми дотацій, субвенцій та розміривідрахувань від регулюючих доходів до бюджетів АРК, областей, міст Києва та Севастополя, розмір оборотної касової готівки Держбюджету України.
Доходи і видатки цільових загальнодержавних фондів, включених до складу Держбюджету, затверджуються щодо кожного фонду окремо.
Звіт про виконання Держбюджету подається Президентом України Верховній Раді до 1 травня року, наступного за звітним.
Закон України " Про Рахункову палату " (11.07.1996 року)визначає, що Рахункова палата є постійно діючим органом контролю, який утворюється Верховною Радою України, підпорядкований і підзвітний їй.
Завданням Рахункової палати є здійснення контролю за: 1. своєчасним виконанням видаткової частини Державного бюджету України, витраченням бюджетних коштів, у тому числі коштів загальнодержавних цільових фондів, за обсягами, структурою ті їх цільовим призначенням; 2. утворенням і погашенням внутрішнього та зовнішнього боргу України, визначення ефективності та доцільності видатків державних коштів, валютних та кредитно-фінансових ресурсів; 3. фінансуванням загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального і національно-культурного розвитку, охорони довкілля; 4. дотриманням законності щодо надання Україною позик і економічної допомоги іноземним державам, міжнародним організаціям, передбачених у Державному бюджеті України; 5.законністю та своєчасністю руху коштів Державного бюджету України та коштів позабюджетних фондів в установах Національного банку та уповноважених банків.
Рахункова палата проводить аналіз відхилень від показників Державного бюджету України та готує пропозиції про їх усунення, а також про удосконалення бюджетного процесу в цілому. Вона регулярно інформує Верховну Раду України, її комітети про хід виконання Державного бюджету України та стан погашення внутрішнього і зовнішнього боргу України, про результати здійснення інших контрольних функцій.
Державне казначейство згідно постанови КМУ № 590 від 31.07.95 року:
1. організовує виконання Держбюджету і здійснює контроль за цим;
2. здійснює управління наявними коштами Держбюджету, в т. ч. в іноземній валюті, та коштами державних позабюджетних фондів у межах видатків, установлених на відповідний період;
3. здійснює фінансування видатків Держбюджету;
4. веде облік касового виконання Держбюджету, складає звітність про стан виконання державного та зведеного бюджетів;
5. здійснює управління державним внутрішнім та зовнішнім боргом відповідно до чинного законодавства;
6. розподіляє між Держбюджетом та місцевими бюджетами відрахування від загальнодержавних податків, зборів і обов'язкових платежів за нормативами, затвердженими Верховною Радою;
7. здійснює контроль за надходженнями і використанням коштів державних позабюджетних фондів;
8. розробляє та затверджує нормативно-методичні документи з питань бухгалтерського обліку, звітності та організації виконання бюджетів всіх рівнів.
Державне казначейство складається з Головного управління та його територіальних органів - управлінь Державного казначейства в АРК, областях, містах Києві та Севастополі з відділеннями у районах, містах і районах у містах.
Правові основи державного пробірного нагляду викладені у Декреті Кабміну України "Про державний пробірний нагляд" від 17 травня 1993 року.
Державний пробірний нагляд - система заходів, спрямованих на здійснення державного контролю за видобуванням, виробництвом, використанням, обігом, обліком і зберіганням дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та виробів з них, виконання операцій із зазначеними цінностями, а також забезпечення залучення до вторинної переробки відходів і брухту, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння.
Державний пробірний нагляд здійснюється Державною пробірною палатою України, підпорядкованими їй регіональними державними інспекціями пробірного нагляду та постійними контролерами на підприємствах по виробництву дорогоцінних металів та обробці алмазної сировини.
Усі ювелірні та інші побутові вироби з дорогоцінних металів, виготовлення в Україні, ввезені з-за кордону для продажу, або ті, що вивозяться з України, повинні відповідати встановлним пробам і мати державне прбірне клеймо.
Проба - державний стандарт, що визначає цінність сплаву, з якого виготовлено вироби з дорогоцінних металів, і засвідчує вміст вагових одиниць основного дорогоцінного металу в одиниці тисячі вагових одиниць сплаву.
В Україні для ювелірних та інших побутових виробів із дорогоцінних металів встановлюють такі проби: платина - 950; золото - 333; 375; 500; 585; 750; срібло - 750; 800; 830; 875; 925; 960.
Вироби, що мають пробу нижче встановленої мінімальної, не підлягають клеймуванню та реалізації як вироби з дорогоцінних металів.
Виготовлювачі ювелірних та інших побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зобов'язані мати іменник , відбиток якого проставляється виготовлювачем на всіх виробах.
Закон України "Про державний внутрішній борг України" (16.09.92 року) визначає, що державним внутрішнім боргом України є строкові боргові зобов'язання Уряду України у грошовій формі.
До боргових зобов'язань Уряду України належать випущенні ним цінні папери, інше зобов'язання у грошовій формі, гарантовані Урядом України, а також одержані ним кредити.
Боргові зобов'язання Уряду України можуть бути короткострокові - до 1 року, середньострокові - від 1 до 5 років і довгострокові - 5 і більше років.
Боргові зобов'язання Уряду України виступають у вигляді облігацій внутрішніх державних позик і казначейських зобов'язань України. В окремих випадках можуть бути і інші форми урядових боргових зобов'язань.
Граничні розміри державного внутрішнього боргу України, його структура, джерела та строки погашення встановлюються Верховною Радою України одночасно із затвердженням Державного бюджету України.

 
 

Цікаве

Загрузка...