WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Антимонопольне законодавство - Реферат

Антимонопольне законодавство - Реферат

становище щодо інших підприємців, що призводить до монополізації ринку певного товару;
6. обмеження прав підприємців щодо придбання та реалізації товарів;
7. встановлення заборон чи обмежень відносно окремих підприємців чи груп підприємців.
Дискримінацією підприємців визнається також укладення між органами влади і управління угод, створення структур державного управління або наділення існуючих міністерств, державних комітетів інших структур державного управління повноваженнями для провадження дій, передбачених вище перерахованим.
Закон України "Про захист від недобросовісної конкуренції" (7.06.1996 р.) відносить до недобросовісної конкуренції:
Неправомірне використання ділової репутації господарюючого суб ' єкта (підприємця): чужих позначень, рекламних матеріалів, упаковки, товару іншого виробника, копіювання зовнішнього вигляду виробу, порівняльна реклама.
Порівняльною вважають рекламу, що містить порівняння з товарами, послугами чи діяльністю іншого господарюючого суб ' єкта. Не визнається неправомірним порівняння в рекламі, якщо наведені відомості про товари, роботи, послуги підтверджені фактичними даними, є достовірними, об ' єктивними, корисними для інформування споживачів.
Створення перешкод господарюючим суб ' єктам у процесі конкуренції та досягнення неправомірних переваг у конкуренції: дискредитація господарюючого суб ' єкта,купівля-продаж товарів, виконання робіт, надання послуг із примусовим асортиментом; схилення до: бойкоту господарюючого суб ' єкта, постачальника - до дискримінації покупця, підприємця - до розірвання договору з конкурентом, а також підкуп працівника постачальника чи працівника покупця; досягнення неправомірних переваг у конкуренції, тобто отримання переваг шляхом порушення чинного законодавства, яке підтверджене рішенням державного органу, наділеного відповідною компетенцією.
Неправомірне збирання, розголошення та використання комерційної таємниці. Комерційна таємниця підприємства - це відомості, пов ' язані з виробництвом, технологією, управлінням фінансами та іншою діяльністю підприємства, які не є державною таємницею, розголошення яких може нанести шкоду його інтересам. Склад і обсяг відомостей, що належать до комерційної таємниці, порядок їх захисту визначається керівником підприємства. Відомості, які не можуть складати державну таємницю, визначаються Кабміном України.
Відповідальність за недобросовісну конкуренцію:
- Антимонопольний комітет за недобросовісну конкуренцію може накласти штраф в розмірі 3 % від виручки господарюючого суб ' єкта або 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; (2 тис. мінімумів для тих, хто не є господарюючими особами);
- збитки, нанесені недобросовісною конкуренцією, підлягають відшкодуванню за позовами заінтересованих осіб в порядку, який визначений цивільним законодавством України;
- товари з неправомірно використаними позначеннями або копії виробів інших виробників можуть бути за позовом заінтересованих осіб рішенням Антимонопольного комітету України вилучені як у виробника, так і у продавця;
- Антимонопольний комітет має право прийняти рішення про офіційне спростування за рахунок порушника поширених ним неправдивих, неточних або неповних відомостей у строк і спосіб, визначений законодавством або цим рішенням.
Закон України "Про рекламу" забороняє недобросовісну рекламу. Недобросовісною рекламою вважається реклама, яка внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, умовчання, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження та інших вимог, передбачених законодавством України, вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам та державі.
У рекламі забороняється: 1.поширювати інформацію щодо продукції, виробництво або реалізацію якої заборонено законодавством України; 2.вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, ставлення до релігії, за мовними ознаками, за родом і характером знань, місцем проживання, за інших обставин або такі, що дискредитують продукцію інших осіб; 3.подавати відомості або закликати до дій, які можуть спричинити порушення законодавства, завдають чи можуть завдати шкоди здоров ' ю або життю людей та навколишньому середовищу, а також спонукають до нехтування засобами безпеки; 4.наводити твердження, що дискримінують осіб, які не користуються продукцією, що рекламується; 5 .використовувати або імітувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України та звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви державних органів України, крім випадків, передбачених законодавством; 6.рекламувати продукцію, яка підлягає обов ' язковій сертифікації або виробництво чи реалізація якої вимагає спеціального дозволу (ліцензії ), у разі відсутності відповідного сертифіката, ліцензії; 7.вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім ' я без згоди останнього; 8.імітувати (копіювати або наслідувати) загальне вирішення, текст, зображення, музичні та звукові ефекти, що застосовуються в рекламі іншої продукції, якщо інше не передбачено законодавством України про авторське право та суміжні права.
Рекламодавець зобов ' язаний на вимогу виробника або розповсюджувача реклами надати документальні підтвердження достовірності інформації, необхідної для виробництва та розповсюдження реклами.

 
 

Цікаве

Загрузка...