WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Організація підприємництва, ринку та конкуренції - Реферат

Організація підприємництва, ринку та конкуренції - Реферат


Реферат на тему
Організація підприємництва, ринку та конкуренції
Згідно "Концепції переходу Української РСР до ринкової економіки", метою розвитку підприємництва є формування розгалуженої мережі субєктів ринку.
Основні принципи, на яких повинно грунтуватися вирішення проблеми : н адання правових гарантій вільного підприємництва, включаючи гарантії права на майно, вироблену продукцію, на вільний вибір партнерів по прямих зв ' язках, здійснення експортно-імпортних операцій, самостійне використання прибутку (доходу) ; створення рівних можливостей для розвитку усіх видів підприємницької діяльності, що базуються на різноманітних формах власності.
Розвиток підприємництва може регулюватися лише економічними методами - через податки та податкові пільги, кредити, квоти, ліцензії, санкції, дотації. Втручання органів державного та місцевого самоврядування у господарсько-комерційну діяльність підприємця не допускається.
Розвиток вільної конкуренції поміж товаровиробниками може заохочуватися шляхом надання замовлень на конкурсній основі з укладанням контрактів, диференціацією податків та податкових пільг, цільового кредитування та ціноутворення.
Для більш швидкого розвитку підприємництва, забезпечення прак-тичної реалізації прав та свобод підприємців, розширення сфер їх діяльності в республіці створюється гнучка система підтримки підприємництва.
Республіка регулює на своїй території розвиток іноземного підприєм-ництва, умови організації спільних підприємств, вільних економічних зон на базі діючого законодавства.
Закон України "Про підприємництво" (прийнятий 07.02.1991року) визначає підпрємництво як самостійну ініціативу,систематичну, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг та зайняття торгівлею з метою одержання прибутку.
Не допускається зайняття підприємницькою діяльністю таких категорій громадян: військовослужбовців, службових осіб органів прокуратури, суду, державної безпеки, внутрішніх справ, державного арбітражу, державного нотаріату, а також органів державної влади і управління, які покликані здійснювати контроль за діяльністю підприємств.
Особи, яким суд заборонив займатися певною діяльністю, не можуть бути зареєстровані як підприємці з правом здійснення відповідного виду діяльності до закінчення терміну, встановленого вироком суду. Особи, які мають непогашену судимість за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини, не можуть бути зареєстровані як підприємці, не можуть виступати співзасновниками підприємницької організації, а також займати в підприємницьких товариствах та їх спілках (об ' єднаннях) керівні посади і посади, пов ' язані з матеріальною відповідальністю.
Діяльність по виготовленню та реалізації наркотичних засобів, військової зброї та боєприпасів до неї, вибухових речовин може здійснюватися тільки державними підприємствами, а проведення ломбардних операцій - також і повними товариствами.
Обмеження у здійсненні підприємницької діяльності. Без спеціального дозволу (ліцензії), що видається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим нею органом не можуть здійснюватись : пошук (розвідка) та експлуатація родовищ корисних копалин; виробництво, ремонт, і реалізація спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї; виготовлення і реалізація медикаментів і хімічних речовин; виготовлення пива і вина; виготовлення спирту, горілчаних, лікерних та коньячних виробів; медична практика; ветеринарна практика; юридична практика; створення та утримання гральних закладів, організація азартних ігор: торгівля алкогольними напоями; внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів і вантажів повітряним, річковим, морським, залізничним та автомобільним транспортом; агентування і фрахтування морського торгівельного флоту; виготовлення цінних паперів, грошових знаків і знаків поштової оплати; посередницька діяльність з приватизаційними паперами; надання послуг, пов ' язаних з охороною державної, колективної та приватної власності, монтаж, ремонт і профілактичне обслуговування засобів охоронної сигналізації; видобування, виробництво і використання радіоактивних речовин і джерел іонізуючого випромінювання, переробка та поховання радіоактивних відходів; видобування дорогоцінних металів і дорогоцінних каменів, виготовлення і реалізація виробів з їх використанням; збирання, переробка твердих і рідких відходів виробництва, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, та їх брухту; виконання авіаційно-хімічних робіт та аерофотозйомок ; проектування, будівництво та експлуатація об ' єктів атомної енергетики, а також надання послуг по їх обслуговуванню; аудиторська та страхова діяльність; виготовлення та реалізація ветеринарних медикаментів та препаратів; будівництво та технічне обслуговування загальнодержавних мереж передачі даних та документального зв ' язку; міжнародні та міжміські поштові перевезення; видача та прийом грошових переказів; використання радіочастот; виробництво та ремонт засобів вимірювання і контролю; виконання топографо-геодезичних, картографічних робіт та кадастрових зйомок; виконання інженерно-вишукувальних та проектних робіт для об ' єктів енергетики, державного зв ' язку, оборонного комплексу, а також для газопроводів, магістральних трубопроводів, мостів, тунелів, електростанцій, аеропортів, морських портів, які виконуються на територіях, що піддаються діям сейсмічності, а також карстоутворенню, підтопленню, просадкам другого типу, доробці, зсуванням та обвалам та ін.
Указ Президента України "Про запровадження дозвільної системи у сфері підприємницької діяльності " (від 20.05.99 р. №539/99) встановлює, що єдиним документом дозвільного характеру, який дає право на зайняття певним видом підприємницької діяльності, що підлягає відповідно до законодавства обмеженню, є ліцензія.
Ліцензійна палата України розглядає звернення суб ' єктів підприємницької діяльності стосовно рішень,

 
 

Цікаве

Загрузка...