WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Система органів управління економікою (Верховна Рада і підпорядковані їй органи) - Реферат

Система органів управління економікою (Верховна Рада і підпорядковані їй органи) - Реферат


Реферат на тему
Система органів управління економікою (Верховна Рада і підпорядковані їй органи)
Конституція України визначає розподіл прав та обов 'язків в управлінні економікою між Верховною Радою , Президентом України та КМУ.
Верховна Рада України : визначає засади внутрішньої і зовнішньої політики , затверджує Державний бюджет та вносить зміни до нього , приймає рішення щодо звіту про його виконання ; затверджує загальнодержавні програми економічного , науково-технічного, соціального, науково-культурного розвитку, охорони довкілля; затверджує перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації та визначає правові засади вилучення об ' єктів приватної власності ; затверджує рішення про надання Україною позик і економічної допомоги іноземним державам та міжнародним організаціям , а також про одержання Україною від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій позик, не передбачених Держбюджетом України, здійснює контроль за їх використанням.
Виключно законами України , які приймає Верховна Рада , визначаються , зокрема : 1 .засади використання природних ресурсів , виключної морської ( економічної) зони, континентального шельфу , освоєння космічного простору , організації та експлуатації енергосистем , транспорту і зв ' язку ; 2.о снови соціального захисту , форми і види пенсійного забезпечення , засади регулювання праці і зайнятості , шлюбу , сім ' ї , охорони дитинства , материнства , батьківства , виховання , освіти , культури і охорони здоров ' я , екологічна безпека ; 3.правовий режим власності ; 4.правові засади і гарантії підприємництва , правила конкуренції та норми антимонопольного регулювання ; 5.засади зовнішніх відносин , зовнішньо-економічної діяльності , митної справи.
Виключно законами України встановлюються: Державний бюджет України і бюджетна система України; система оподаткування, податки і збори; засади створення і функціонування фінансового, грошового, кредитного та інвестиційного ринків; статус національної валюти, а також статус іноземних валют на території України; порядок утворення і погашення державного внутрішнього і зовнішнього боргу; порядок випуску та обігу державних цінних паперів, їх види і типи.
Державний бюджет України затверджується щорічно Верховною Радою України на період з 1 січня по 31 грудня, а за особливих обставин - на інший період. Кабінет Міністрів України не пізніше 15 вересня кожного року подає до Верховної Ради України проект закону про Державний бюджет України на наступний рік. Разом із проектом закону подається доповідь про хід виконання Державного бюджету України поточного року.
Закон України " Про Національний банк України" (20.05.1999 р.) визначає, що основною функцією Національного банку України є забезпечення стабільності грошової одиниці України.
Основні функції Національного банку (НБ). НБ є центральним банком республіки, її емісійним центром, проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу, зміцнення грошової одиниці, організує міжбанківські розрахунки, координує діяльність банківської системи в цілому, визначає курс грошової одиниці відносно валют інших країн. Йому належить монопольне право на випуск грошей в обіг, а також випуск національних грошових знаків.
НБ створює державну скарбницю і організує її діяльність, зберігає резервні фонди грошових знаків, дорогоцінні метали та золотовалютні запаси.
НБ представляє інтереси України у відносинах з центральними банками інших країн, у міжнародних банках та інших фінансово-кредитних організаціях, де міждержавне співробітництво передбачено на рівні центральних банків.
НБ нагромаджує золотовалютні резерви, здійснює операції по їх розміщенню (в т.ч. в іноземних банках) самостійно або через банки, уповноважені ним на виконання зовнішньоекономічних операцій.
НБ виконує такі операції: 1.видає комерційним банкам кредити на строк за домовленістю з постачальниками; 2.веде рахунки банків-кореспондентів і здійснює розрахункове касове обслуговування комерційних банків та інших кредитних установ; 3.купує та продає цінні папери, що випускаються державою; 4.видає кредити банкам під заставу векселів та цінних паперів; 5.купує і продає іноземну валюту і платіжні документи в іноземній валюті; 6.проводить операції з резервними фондами грошових знаків.
НБ регулює рівень банківських процентних ставок шляхом їх зміни по своїх кредитах, що надаються комерційним банкам. Разом з комерційними банками він обслуговує державний борг, виконуючи операції, пов' язані з розміщенням державних позик, їх погашенням та виплатою процентів по них.
НБ дає дозвіл на створення на території України комерційних банків шляхом їх реєстрації. Нормативні акти НБ є обов ' язковими для всіх банків, розташованих на території України.
НБ організує інкасацію та перевезення грошових знаків та інших цінностей.
Вищим органом управління НБ є Рада НБ. Керівним органом НБ є правління НБ.
Рада НБ складається з 14 соіб, з яких 7 призначає Президент України своїм Указом, решта 7 - Постановою Верховної Ради. Правління НБ затверджується Радою НБ за поданням Голови НБ. Голова НБ призначається на посаду Верховною Радою України за поданням Президента України строком на п'ять років.
Закон України "Про арбітражний суд" (4.06.91 р. ) визначає, що правосуддя господарських відносинах здійснюється

 
 

Цікаве

Загрузка...