WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Система пенсійного забезпечення в Україні - Реферат

Система пенсійного забезпечення в Україні - Реферат

пенсій та допомоги, добровільні внески підприємств, організацій, населення, інші надходження.
Головні завдання Пенсійного фонду України такі:
1. забезпечення фін-ня витрат на виплату пенсій відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсій військовослужбовцям і працівникам органів внутрішніх справ, допомоги на дітей, а також інших витрат , покладених чинним законодавством на цей Фонд.
2. збирання і акумуляція внесків, призначених для пенсійного забезпечення і виплати допомоги.
3. розширене відтворення коштів Пенсійного фонду України на основі принципів самофінансування.
4. участь у фінансуванні державних, регіональних і обласних програм соціальної підтримки пенсіонерів, інвалідів, інших категорій населення та у страхуванні здоров'я пенсіонерів через страхові компанії.
5. організація міжнародного співробітництва у сфері пенсійного забезпечення, зокрема щодо виплати пенсій громадянам, які виїхали за межі України.
6. контроль за своєчасним і повним надходженням страхових внесків до цього фонду.
7. розробка одночасно з затвердженням Фонду соціального страхування України за погодженням з Мінфіном, Мінпраці та Мінсоцзабезом України пропозицій про запровадження тарифів внесків насоціальне страхування із урахуванням витрат на пенсійне забезпечення та соціальне страхування і внесення їх до Кабінету Міністрів України.
8. фін-ня витрат, пов'язаних з виплатою державних пенсій, допомоги та інших виплат, передбачених законодавством України.
9. визначення порядку, використання і забезпечення контролю за правильним витрачанням коштів України.
10. прийняття разом з Мінпраці, Мінфіном та Мін соцзабезом України рішень про розміри відрахувань з підприємств і організацій на виплату пільгових пенсій залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та інших умов праці.
11. участь у підготовці пропозицій до державних програм соціального розвитку та підвищення рівня народного добробуту, в розробці проектів міжурядових договорів (угод) з питань пенсійного забезпечення та фін-ня витрат на виплату пенсій громадянам, які прибули на постійне проживання в Україну з інших держав і які виїхали за її межі.
12. участь у підготовці нормативних актів, спрямованих на удосконалення системи пенсійного забезпечення та порядку підвищення розміру пенсій у зв'язку зі зміною індексу споживчих цін і підвищення заробітної плати.
Пенсійний фонд України має право займатися комерційною діяльністю, головними напрямами якої є такі:
1. вкладення коштів у короткострокові та довгострокові кредити, цінні папери державних органів, акціонерних товариств, фондових і товарних бірж, до комерційних банків;
2. створення підприємств, участь у комерційних структурах (банки, страхові компанії, торгові дома, спільні, підприємства, акціонерні товариства тощо).
3. проведення грошово-речових лотерей, благодійних вечорів, рекламно-інформаційних заходів (благодійні теле- і радіопрограми спеціальні випуски у періодичній пресі).
Підприємства, установи та організації незалежно від форм вчасності та господарювання, особи, які наймають для роботи окремих громадян за угодами, а також ті, що займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на особистій власності фізичної особи та виключно її праці, релігійні громади сплачують страхові внески до Пенсійної с фонду Украни у розмірах, установлених чинним законодавством.
Підприємства та організації, працівники яких мають право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закoнy України "Про пенсійне забезпечення", крім страхових внесків вносять до Пенсійного фонду України податкові відрахування з коштів, призначених на оплату праці, у розмірах, встановлюваних фондом разом з Мінпраці, Мінфіном і Мїнсоцзабезом України.
Порядок стягнення страхових внесків на пенсійне забезпечення, перерахування добровільних внесків та інших надходжень, зарахування коштів Пенсійного фонду України на відповідні рахунки, їхнього обліку і використання затверджує правління Фонду за погодженням з Мінфіном і НБУ.
Кошти Пенсійного фонду України використовуються на фінансування таких заходів:
1. виплата пенсій за віком (у тому числі працюючим пенсіонерам), за інвалідністю. У разі втрати годувальника, за вислугу років, соціальних та інших пенсій, установлених законодавством України;
2. виплата допомоги по догляду за дитиною і щомісячної допомоги на кожну дитину до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством.
3. підвищення пенсій у зв'язку зі зміною індексу споживчих цін і зростанням заробітної плати;
4. реалізація державних, регіональних і обласних програм соціальної підтримки пенсіонерів, інвалідів, дітей та інших категорій населення;
5. забезпечення поточної діяльності та утримання органів управління Фонду;
6. відтворення коштів Фонду;
7. зміцнення матеріально-технічної бази системи Фонду, органів і установ соціального забезпечення;
8. організація роз'яснювальної роботи серед населення і здійснення інших заходів відповідно до завдань Пенсійного фонду України.
Фонд організовує облік і отримує необхідну інформацію від підвідомчих організацій і установ, подає зведені дані відповідним статистичним та іншим органам, несе відповідальність за своєчасне і повне фін-ня витрат на виплату пенсій та допомоги за рахунок своїх коштів.
Пенсійний фонд України, його управління в Автономній Республіці Крим, областях і м. Києві є юридичними особами, мають штамп і печатку встановленого зразка, рахунки в установах банків.

 
 

Цікаве

Загрузка...