WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Механізми вдосконалення управління на місцевому рівні та наближення його до європейських стандартів - Реферат

Механізми вдосконалення управління на місцевому рівні та наближення його до європейських стандартів - Реферат

публічного сектора дається завдання бути підзвітними громадськості відповідно до їх стандартів та якостей.
Головним завданням реформи є поєднання та розповсюдження інформації і найкращих практик на місцевому рівні, підтримання спроможності та ефективності органів місцевого врядування, збільшення владних повноважень органів місцевого самоврядування в країні.
Важливо розуміти, що процес реформування місцевих влад вимагає запровадження 7 головних принципів доброго врядування:
1. Політика та інтереси, втрата прихованого нейтралітету (роль інтересів та їх консенсус для політичного аналізу, та імплементація, що отримує більше всесторонньої уваги);
2. Людські відносини (в соціальному контексті працівники є важливим управлінським фактором);
3. Участь, політика орієнтована на попит ("Demand-Driven Policy", англ.) (процес спрямований на збільшення поінформованості, людський внесок в імплементацію політики);
4. Проблеми в імплементації, проектне планування, (імплементація є часто другорядним питанням розвитку);
5. Системна теорія, створення навчальних організацій (взаємодія між роботою та навчанням);
6. Інституційний розвиток місцевих влад (структура, функції, внутрішні організації та процес, кадрова політика та фінанси);
7. Фокусування на результатах та новому публічному управлінні (більший внутрішній фокус часто базується на орієнтації на клієнта ("Client Orientation", анг. ) [3].
З метою імплементації доброго місцевого врядування для органів місцевих влад ми можемо сконцентрувати увагу на:
" Створенні приватного сектора;
" Стратегічному поєднанні інструментів;
" Використанні інноваційних підходів до фінансування;
" Формуванні спільного адміністративногопартнерства;
" Проведенні спільних програм щодо адміністрування;
" Приєднанні до місцевого порядку денного 21 [3].
Ми можемо рекомендувати для органів центральної влади з метою імплементації доброго місцевого врядування запровадити перелік заходів, які включали б:
" Удосконалення законодавства в сфері місцевого самоврядування, в тому числі прийняття закону, в якому було б визначено, що місцеві влади мають сприяти процесу сталого розвитку;
" Навчальна робота та громадська участь;
" Створення системи інформаційних служб, які мали б опікуватись питаннями удосконалення системи врядування, рад з питань навколишнього середовища та комітетів з питань місцевого порядку денного 21, та використання індикаторів як один з критеріїв для органів місцевих влад для отримання додаткових субсидій від центрального уряду.
Імплементація доброго місцевого врядування безпосередньо вимагає сприяння політиці децентралізації в країні. Прийняття рішень через делегування влади та децентралізації обов'язків, завдяки участі та представництву, вимагає чіткої політичної стратегії. Це вимагає роботи в партнерстві з приватним сектором та надання повноважень НУО (неурядові організації), та органами самоорганізації населення. Таке уповноваження має бути гарантовано механізмами та стратегіями, які мають забезпечити місцеві інституції можливістю імплементації власних рішень через відповідне та ефективне управління.
Для досягнення ефективності такі зміни часто вимагають законодавчих механізмів та практики, що гарантує прозорість та підзвітність всіх рівнів місцевого врядування.
Але, дуже важливо зазначити, що запровадження стратегії доброго місцевого врядування в Україні вимагає врахування зовнішніх обставин, як то стратегічного напряму на розширення Європейського Союзу та потенційного майбутнього членства України в ньому. Але в той же час прийняття підходів доброго місцевого врядування для управління місцевими справами не є достатнім для досягнення успіху на місцевому рівні. Прийняттю законодавчих рамок має бути процес формування та розвитку організаційної спроможності органів місцевого врядування для забезпечення доброго місцевого врядування. Це має стати одним з етапів сталого міського розвитку та прийняття законодавчих рамок, у цьому випадку стане першим кроком до доброго місцевого врядування.
Ми можемо констатувати, що для імплементації доброго місцевого врядування в Україні обов'язком держави має стати створення та розвиток відповідного політичного та законодавчого середовища, узгодженої системи інститутів державної влади та місцевого самоврядування, забезпечення ефективності служб органів державної влади, а для міст добре місцеве врядування вимагає сприяння розвитку демократичної, динамічної та прозорої місцевої влади.
Список використаних джерел
1. Public Management: An Introduction for Public Managers in Developing Countries and Emerging Economies. Leon van den Dool. 2003. - June-August.
2. Towards Sustainable Urban Development: A strategic approach. Consultative guidelines for Urban Development Co-operation.
3. Municipal Environment Policies and the Contribution of Local Agenda 21: A Review of International Experiences. Urban Planning and Environment Symposium, 5-9April 1999.
4. Municipal Environmental Policies and the Contribution of Local Agenda 21:A Review of International Experiences; Ed Frank. IHS Urban Forum, Issue 1 summer 2002. Annual Scientific Journal.
5. Structure and operation of local and regional democracy: Situation in 2003.Ukriane. Prepared for the Council of Europe by the Foundation for Local Self-Government of Ukraine, Office of the President of Ukraine.
6. Decentralization: briefing notes. Jennie Litvack and Jessica Seddon. World Bank Institute.
7. Governance Programme: Strategic Framework for Ukraine. UNDP Kyiv, Ukriane. 2002.
8. Reader/Handout for workshop: PMUG, subject: Managing the internal environment, composed by Carley Pennink.
9. Reader/Handout for workshop: PMUG, subject: Organising Private Sector Participation, composed by Carley Pennink.
10. Європейська хартія місцевого самоврядування та розвиток місцевої і регіональної демократії в Україні: Наук.-практ. посіб. / Упоряд. А.К.Гук, О.В.Бейко, В.М.Князєв / За ред. М.О.Пухтинського, В.В.Толкованова. - К.: Крамар, 2003. - 400 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...