WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Іноземні інвестиції – як елемент економічного розвитку держави” (на прикладі ТзОВ “СП “Інтерплит”) - Дипломна робота

Іноземні інвестиції – як елемент економічного розвитку держави” (на прикладі ТзОВ “СП “Інтерплит”) - Дипломна робота

реалізованим і підприємство буде отримувати позитивні результати.
СП реалізує свою продукцію споживачам в Україні. Реалізація продукції на внутрішньому ринку викликана необхідністю поповнення його товарами вітчизняного виробництва, зокрема, ламінованим плитами, які є основним матеріалом для виготовлення меблів та оздоблення приміщень.
В перспективі проробляється питання збуту продукції на ринку ОШЛ. Експортна орієнтація розрахована на отримання валютних доходів на придбання обладнань, запчастин та імпортних тех. матеріалів.
Сьогодні внутрішній ринок повністю забезпечує потребу в плиті меблевих підприємств нашого Прикарпатського регіону і cтав одним з найважливіших партнерів центрального та південного регіонів України.
Тридцять процентів від клієнтури займають меблеві фірми.
Обсяг збуту продукції має стадії зростання та спаду. Спад збуту припадає на період кінця зими та весну, практично, із середини літа починається його зростання, яке продовжується до передноворічного періоду, на який припадає пік збуту (рис. 2.1).
Рис. 2.1. Стадії збуту продукції ТзОВ "СП "Інтерплит".
Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
Важливу роль у розвитку міжнародних зв'язків відіграє зовнішньоекономічна діяльність. Щодо ТзОВ "СП "Інтерплит", то здійснення зовнішньоекономічної діяльності передбачено його статутом. Товариство може безпосередньо, або через посередника здійснювати експортно-імпортні операції та інші види ЗЕД, які відповідають статутним цілям товариства.
Товариство може здійснювати ЗЕД у визначеному законом порядку. Воно має право володіти, користуватися і розпоряджатися за своїм розсудом, .коштами, майном, майновими і немайновими правами та Іншими результатами, одержаними від ЗЕД. Здійснення видів ЗЕД за межами України підлягає регулюванню законами інших держав.
Товариство має право укладати будь-які зовнішньоекономічні договори (контракти), крім тих, які прямо і у вичерпній формі заборонені чинним законодавством, з використанням відомих міжнародних звичаїв І рекомендацій міжнародних організацій. Основними складовими ЗЕД підприємства є:
- залучення іноземних інвестицій;
- імпорт комплектуючих для виробництва власної продукції;
- експорт власних виробів.
Зовнішньоекономічні контракти укладаються у письмовій формі. Від імені товариства, контракт підписується генеральним директором за посадою та особою, яку уповноважено довіреністю, виданого за підписом генерального директора товариства.
Виручка в іноземній валюті, яку отримує товариство в результаті ЗЕД після відрахування державі по нормативних ставках встановлених чинним законодавством, надходить в його розпорядження. Ця виручка не підлягає вилученню і може накопичуватися для подальшого використання.
Інвестиційні внески здійснювались компанією у вигляді іноземних інвестицій, відповідно до статті 13 Закону України "Про режим іноземного інвестування" і зареєстрований в Івано-Франківському обласному управлінні зовнішньоекономічних зв'язків.
Іноземні інвестиції внесені у вигляді обладнання та допоміжних матеріалів для виробництва ламінованої плити, що підтверджується вантажно-митними деклараціями на імпорт, а 11 035 доларів США з них внесено валютою, про що свідчить виписка банку.
Експортно-імпортні операції ТзОВ "СП "Інтерплит" здійснює згідно контрактів, укладених з нерезидентами Молдови, фірмою "Smart investments holdings LTD", Росією, та фірмою "Даулатс" (Латвія).
На протязі 2001 року товариством було експортовано продукції нерезидентам Молдови на загальну суму 28 683.62 долари США. За експортовану продукцію валютна виручка поступала на валютний рахунок в уповноваженому банку, як попередня стопроцентна оплата.
Згідно контракту укладеного з фірмою "Даулатс" (Латвія) та акту виконаних робіт Імпортовано послуги по ремонту і наладці лінії розкрою плит "Інфор". На суму 6 000 доларів США. Валютні кошти на виконання умов контракту придбані на біржі через уповноважений банк. Здійснені операції відображаються по даних бухгалтерського обліку.
Документація, яку підприємство використовує при укладанні контрактів, представлено в додатках.
Таблиця 2.2.
Експорт продукції ТзОВ "СП "Інтерплит" за 2002 рік.
Країна Вид продукції Кількість Сума (гри.) Ціна
Молдова ДСП ламінована 1 6 мм. 5161.6512 2102900.28 407.41
Молдова ДСП ламінована 16 мм. 618,3936 760212.24 1229.33
Росія ДСП ламінована 16 мм. 2744.0808 2893125,36 1054.31
Польща Заготовки ДСП 16 мм. 916.0404 295988.64 323.12
Польща Заготовки ДСП 16 мм. 692.424 215394.60 311.007
Всього за рік: 6272782.68
В даній таблиці представлено експорт продукції товариства з обмеженою відповідальністю спільного підприємства "Інтерплит" в три країни, що становлять 39 % від загального експортного обсягу.
Як бачимо, найбільший обсяг даної продукції експортовано у Молдову, проте найбільша сума, отримана в результаті експорту надійшла із Росії (за рахунок значної різниці цін).
Фінансова діяльність товариства.
Фінансова діяльність товариства здійснюється на основі планів, затверджених зборами учасників. Вона повинна відповідати положенням статуту товариства та правилам вкладання такої звітності у відповідності до чинного законодавства України.
Кожен учасник має доступ, на їх прохання, до всіх документів фінансової звітності та бухгалтерської документації товариства. Товариство та його працівники здійснюють сплату податків у відповідності з чинним законодавством України.
Товариство веде облік результатів роботи, контроль за ходом виробництва, оперативний, бухгалтерський і статистичний облік. Відповідальність за стан обліку, своєчасне представлення бухгалтерської та іншої звітності покладається на головного бухгалтера товариства, компетенція якого визначається діючим законодавством. Результати діяльності товариства відображаються в балансах, звіті про прибутки та збитки, а також у річному звіті, який представляється директором для його затвердження зборами учасників товариства.
Прибуток товариства складається з надходжень від господарської діяльності після відшкодування матеріальних та прирівнюваних до них витрат на оплату праці. З балансового прибутку товариства сплачуються відсотки по кредитах банків, а також сплачуються передбачені чинним законодавством України податки та інші платежі до бюджету. Чистий прибуток, за підсумками роботи за рік, отриманий після зазначених підрахунків розподіляється між учасникамитовариства у відповідності з їх часткою у статутному капіталі.
Аналізуючи дані про основні показники фінансово-господарської діяльності можна зробити висновок, що підприємство працює ефективно, а його річний прибуток з кожним роком зростає, хоча у 2000 році відбувся незначний спад рівня прибутку, це пов'язано з тим, що підприємство саме того року розпочало капітальне будівництво цеху ламінування № 2. Проте вже 2001 року річний прибуток знову зростає, хоч і не таким швидким темпом

 
 

Цікаве

Загрузка...