WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційне кредитування в Україні міжнародним банком реконструкції та розвитку - Реферат

Інвестиційне кредитування в Україні міжнародним банком реконструкції та розвитку - Реферат

"Про впорядкування залучення і використання іноземних кредитів, повернення яких гарантується Кабінетом Міністрів України, вдосконалення системи залучення зовнішніх фінансових ресурсів та обслуговування зовнішнього державного боргу" від 5 травня 1997 р.;
? Закон України "Про ратифікацію Угоди про позику (Проект енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях міста Києва) між Україною та МБРР" від 6 липня 2000 р.;
? Закон України "Про ратифікацію Кредитної угоди (кредит на закупівлю палива на зимовий період 2000/2001) між Україною та ЄБРР" від 7 грудня 2000 р.;
? Постанова Верховної Ради України "Про реалізацію Угоди між Україною і МБРР про надання позики на реструктуризацію вугільної галузі" від 23 березня 1999 р., інші законодавчі акти.
Починаючи з 1994 р. в Україні реалізується 12 проектів, що фінансуються за рахунок позик Світового банку, а саме:
1) Реабілітаційна позика (500 млн дол. США);
2) Інституційна позика (27 млн дол. США);
3) Проект реабілітації гідроенергетики та контролю у системі (114 млн дол. США);
4) Проект з розвитку насінництва (32 млн дол. США);
5) Експериментальний проект у вугільній галузі (15,8 млн дол. США);
6) Проект розвитку підприємств (310 млн дол. США);
7) Проект структурної перебудови вугільної галузі (300 млн дол. США);
8) Проект структурної перебудови сільського господарства (300 млн дол. США);
9) Проект розвитку експорту (60 млн дол США); Ю)Проект розвитку ринку електроенергії (317 млн дол. США);
11) Проект підтримки соціального захисту (2,6 млн дол. США);
12) Проект "Морський старт" (100 млн дол. США).
Крім того, триває підготовка 4 системних та 18 інвестиційних проектів.
Зміст системних проектів полягає у зміні умов та правил діяльності певних секторів державного управління або галузей економіки За системними проектами умовами впровадження проектів та надання позик регламентується здійснення певного переліку політичних заходів, серед яких можуть бути: прийняття певних законодавчих та нормативних актів щодо регулювання тієї чи іншої галузі створення нових установ державного управління тощо. Кошти позик за цими проектами повністю надходять до державного бюджету і відповідно погашаються виключно за його рахунок.
Метою інвестиційних проектів є технічна реконструкція окремих існуючих підприємств певної галузі або регіону, створення нових підприємств або надання коштів на поповнення оборотних коштів підприємств. При цьому чітко визначається перелік товарів послуг і робіт, які закуповуватимуться за рахунок позики Світового банку. Кошти позик на інвестиційні проекти використовуються окремими підприємствами або установами - бенефіціарами.
При впровадженні інвестиційних проектів кредитна угода підписується між Україною та МБРР. Міністерство фінансів визначається представником позичальника. Також кредитною угодою встановлюється, які частини позики будуть передані відповідним субпозичальникам, а також визначаються категорії витрат які можуть бути здійснені в рамках проекту. Наступним кроком є підготовка та підписання субкредитних угод між Міністерством фінансів та субпозичальниками-бенефіщарами. Субкредитними угодами визначається, яку суму Міністерство фінансів рекредитує (від лат. довірене) тому чи іншому субпозичальнику, а також встановлюються умови та терміни погашення зобов'язань по обслуговуванню цього боргу перед державним бюджетом. Після цього Світовому банку надсилаються зразки підписів керівників підприємств - субпозичальників, які матимуть право підписувати фінансові документи по своїх частинах позики. Ці зразки підписів засвідчуються підписом Міністерства фінансів. Крім того, для реалізації інвестиційних проектів передбачається відкриття позичальником спеціального рахунку в одному з першокласних банків. Через спеціальний рахунок здійснюється оплата дрібних витрат, пов'язаних із впровадженням проекту. Для відкриття такого рахунку Мінфін обирає банк, що відповідає критеріям Світового банку. Одержує індивідуальну ліцензію НБУ на відкриття та використання рахунку в закордонному банку та відкриває спеціальний рахунок. Якщо субпозичальників більше одного, то на спеціальному рахунку відкривається відповідна кількість субрахунків. По кожному субрахунку банку, в якому відкрито спеціальний рахунок, надаються зразки підписів відповідного позичальника.
Реалізація проектів відбувається таким чином: кожний бенефіціар проводить тендери на закупки за визначеними проектом категоріями. Світовий банк при цьому перевіряє процедуру проведення тендеру, а також схвалює його результати. Потім укладається контракт між постачальником і бенефіціаром, який також погоджується зі Світовим банком. У контракті визначаються умови та терміни оплати, і згідно з ними бенефіціар направляє до Світового банку заявки на зняття коштів. На підставі заявки Світовий банк перераховує кошти на рахунок відповідного позичальника за контрактом. Кожний бенефіціар зобов'язаний надавати Світовому банку результати міжнародної аудиторської перевірки використання коштів позики за кожний рік, коли відбувалося впровадження проекту.
Міністерство фінансів здійснює повний та регулярний контроль за використанням коштів позик на інвестиційні проекти як з рахунку у Світовому банку, так і зі спеціального рахунку. Для цього кожний бенефіціар зобов'язаний щомісяця, не пізніше 10 числа, надавати Мінфіну повний звіт про використання коштів позики за минулий місяць, подавши копії всіх первинних документів.

 
 

Цікаве

Загрузка...