WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Діяльність служб соціального захисту населення із забезпечення зайнятості молоді - Курсова робота

Діяльність служб соціального захисту населення із забезпечення зайнятості молоді - Курсова робота

постійну увагу й турботу про їх навчання. В області стало традицією проведення тематичних виїзних семінарів на базі місцевих структур. Для учасників семінарів готуються тематичні збірники методичних рекомендацій.
Іншим важливим напрямом у роботі молодіжних структур виконавчої гілки державної влади є сприяння профорієнтації, професійній підготовці та працевлаштуванню юнаків і дівчат. У Черкаській області в школах для забезпечення профорієнтації молоді, відповідно до молодіжної програми, уведено спеціальний факультативний курс "Орієнтир". Управлінням у справах сім'ї та молоді розроблено тематику курсу, що передбачає ознайомлення випускників шкіл не тільки з регіональним ринком праці, а також із системою законодавства про працю молоді, видами юридичної відповідальності за правопорушення; учнів ознайомлюють із тими проблемами, які можуть їх спіткати після закінчення загальноосвітних шкіл. Для проведення цього навчального курсу в школи запрошуються спеціалісти соціальних служб для молоді, служб зайнятості, міліції, наркологи тощо.
У м. Києві головне навантаження в роботі щодо практичного забезпечення зайнятості молоді, зокрема, припадає на Київський молодіжний центр праці (КМЦП), який уклав угоду про співпрацю з міським центром зайнятості населення і КМЦП безпосередньо займається створенням нових постійних та тимчасових робочих місць для молоді, сезонним працевлаштуванням юнаків та дівчат, організовує студентські будівельні та сільськогосподарські загони, трудові об'єднання старшокласників.
Повсюдно в Україні вивчається та поширюється досвід організації дозвілля молоді за участю владних структур та громадських організацій. Так, на Полтавщині заходи щодо організації дозвілля молоді носять чітко окреслене виховне забарвлення та пізнавальне навантаження, мають на меті відродження обрядової спадщини, пісенного та хореографічного фольклору, розвитку сучасного професійного та самодіяльного мистецтва.
Цікаву організаційну форму набула мережа позашкільних навчально-виховних закладів у м. Черкаси , де працює переважна частка всіх закладів такого типу. Для координації їх роботи рішенням міськвиконкому в 1993 р. був створений багатопрофільний молодіжний центр "Забава", якому були передані приміщення для культурно-масової і спортивної роботи. Педагогами молодіжного центру ведеться робота соціального характеру: соціальна опіка дітей та підлітків, схильних до правопорушень; соціальна допомога дітям-інвалідам, дітям з малозабезпечених і багатодітних сімей, дітям-сиротам тощо.
Одним із напрямів у роботі молодіжних підрозділів виконавчої гілки державної влади є робота з військово-патріотичного виховання молоді. На Полтавщині, наприклад, із цією метою проводяться місячники оборонно-патріотичної роботи, присвячені Дню Перемоги, день призовника, військово-спортивні заходи, присвячені Дню незалежності України тощо. Постійно оновлюються експозиції музеїв бойової слави військових частин для регулярного ознайомлення допризовної молоді. На базі військового училища зв'язку проводяться обласні огляди юнармійських загонів.
Наступним напрямом у роботі молодіжних структур виконавчої гілки державної влади є діяльність з підтримки творчої та обдарованої молоді. Адже від того, наскільки повно розкривається творчий потенціал молоді, залежить добробут та умови життя прийдешніх поколінь. Особливо вагомою є віддача від вкладу в суспільні здобутки талановитої її частини.
На Полтавщині стало звичним проведення на різних рівнях конкурсів "Кращий молодий учитель (класний керівник, майстер) року", конкурси на кращого за спеціальністю. Для переможців встановлені заохочувальні премії. Вирішуються організаційні та фінансові питання, пов'язані з участю дітей та молоді в обласних, республіканських, міжнародних конкурсах, олімпіадах, фестивалях тощо. Особливо популярними серед молоді стали змагання з брейнрингу "Ерудит", конкурс музичних виконавців "Юний віртуоз Полтавщини".
Цілеспрямована робота з підтримки творчої та обдарованої молоді проводиться і в Донецькій області .
Певний досвід роботи з розвитку молодіжної культури та підтримки творчої та обдарованої молоді набуто і в Запорізькій області , де щорічно розпорядженням облдержадміністрації засновуються обласні премії для обдарованої молоді і вручаються молодим людям, що виявили свої здібності у 8 номінаціях (література, образотворче мистецтво, журналістика, театр тощо). Позитивні результати в роботі з обдарованою молоддю мають, зокрема, обласні відділення творчих спілок.
Важливим напрямом діяльності молодіжних структур виконавчої гілки державної влади є також допомога та надання підтримки окремим категоріям молоді. Ряд заходів, спрямованих на допомогу соціальне малозахищеним групам молоді, здійснюється в м. Запоріжжя. Облдержадмістрація Одещини надає матеріальну допомогу молодим сім'ям, що опинилися в скрутному становищі. Спільно з Міжнародним Центром здоров'я сім'ї розроблена й реалізується програма "Одеська медична альтернатива" з медичного обслуговування студентських сімей. У межах програми надаються консультації, діагностична й медична допомога.
Полтавська облдержадміністрація реально сприяє громадським організаціям у підтримці інвалідів. На це в 1996 р. отримано три тисячі доларів США від фонду Сороса. Проведене навчання інструкторів інвалідів-колясочників з тенісу, постійно проводяться фізкультурно-оздоровчі та благодійні заходи, фестивалі "Повір у себе", "Натхнення" тощо.
У Сарненському районі на Рівненщині приділяється значна увага дітям-сиротам. Спеціалісти у справах молоді вишукують позабюджетні кошти для надання допомоги сім'ям, де проживають такі діти.
Заслуговує на поширення досвід Тернопільського управління в справах сім'ї та молоді щодо співпраці з виправними колоніями для неповнолітніх.
Важливе місце в діяльності молодіжних структур виконавчої гілкидержавної влади займає питання дослідження стану справ у Молодіжному середовищі з метою прийняття адекватних рішень та ефективнішого ведення роботи.
Результати вивчення практики діяльності "молодіжних" підрозділів виконавчої гілки державної влади в регіонах України свідчать, що незважаючи на складну економічну ситуацію, провадиться певна робота щодо здійснення державної молодіжної політики, розширюється й урізноманітнюється організаційно-управлінська та молодіжна інфраструктура, що входить до складу молодіжної галузі державної діяльності. Вивченню кращого досвіду щодо вирішення проблем молодого покоління, ознайомленню з ним усіх, хто має відношення до молодіжної сфери державної діяльності слід і надалі приділяти особливу увагу.
Однією з найболючіших проблем для молодих людей є безробіття та брак свого житла. Статистичні дані свідчать, що 30% загальної кількості безробітних припадає на молодих.
Для розв'язання проблеми працевлаштування молоді в країні розроблена програма підтримки та розвитку молодіжного підприємництва, яка ввійшла до Державної програми розвитку малого підприємництва в Україні на 1999-2000 рр. У 1998 р. було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію "Молодь та бізнес: взаємодія структур малого й середнього бізнесу, державних інститутів та вищої школи".
Протягом останніх років функціонували молодіжні центри праці в Києві, Івано-Франківській,

 
 

Цікаве

Загрузка...