WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційна діяльність в Івано-Франківській області та оцінка її результатів - Дипломна робота

Інвестиційна діяльність в Івано-Франківській області та оцінка її результатів - Дипломна робота

Калуш відоме на світовому ринку як виробник етилену, магнію та інших видів хімічної продукції. В цьому році завершується будівництво заводу поліетилену потужністю 100 тис. тонн в рік, в перспективі - будівництво поліпропіленового виробництва. Це створює основу для організації нових виробництв з виготовлення товарів народного споживання, пакувальної тари, поліетиленових труб. Є бажаним придбання сучасних технологій для створення виробництва по виготовленню таропакувальних матеріалів для харчових продуктів.
Враховуючи певний інтерес західних фірм до поставки мінеральних добрив ( калімагнезії ), що виробляється на "ОРІАНІ" в кількості 70 тис. тонн в рік, є потреба у налагодженні контактів з фірмами країн -інвесторів щодо придбання технологічної лінії і тари для розфасування добрив.
Одним із перспективних напрямків роботи ВАТ "Фірма Барва" місто Івано-Франківськ є організація виробництва переробки насіння ріпаку та олії. Необхідні валютні кошти для придбання сучасного технологічного обладнання для одержання ріпакової олії.
Враховуючи значний розвиток лісопромислового комплексу ( в області 12 лісокомбінатів і 5 меблевих підприємств ), обґрунтованим є розвиток технологій та виробництва обладнання для забезпечення комплексної і глибокої переробки, виготовлення конкурентноспроможних меблів, деревостружкових, деревоволокнистих плит, повної утилізації деревних відходів [26]. В області необхідно здійснити маштабну программу технічного переозброєння і реконструкції підприємств легкої промисловості. Так в Івано - Франківську діє фабрика трикотажних виробів потужністю 2,3 млн. штук в рік. Розпочато будівництво нового корпосу, для його завершення, а також технічного переозброєння діючого виробництва, необхідні інвестиції в сумі 71,5 млн. дол.США. Крім того, фабрика може переробляти давальницьку сировину і забезпечити поставки трикотажних виробів.
В галузі льонарства та ткацького виробництва можлива співпраця в питаннях поглибленої переробки короткого і довгого льоноволокна на ВАТ "Калуський льонозавад " місто Калуш, ВАТ "Долинська бавовнопрядильна фабрика" містоДолина.
В області не використовуються потужності швейних підприємст ВАТ "Галичина", Долинська фабрика "Едельвейс", "Візерунки Прикарпаття". Особливо цікава для співпраці могла б бути Коломийська фабрика "Візерунки Прикарпаття", яка спеціалізується на виготовленні виробів з художньою національною вишивкою.
Великі можливості і потреби є в реконструкції існуючих та будівництві нових підприємств переробки сільськогосподарської продукції. З боку області пропонуються необхідні площі, забезпечення енергоресурсами, робочою силою, з боку іноземного інвестора - устаткування і комплектуючі, пакувальні матеріали.
Можливе створення спільних підприємств на базі ВАТ "Виробничо-комерційна фірма "Карпатхарчопром" по: 1. переробці фруктів на концентрований сік і дикорослих плодів та ягід на соки, джеми, варення в дрібній розфасовці; 2. по заготівлі і переробці грибів; 3. по виробництву пива, мінеральних вод, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв; 4. по виробництву макаронних та кондитерських виробів, на підприємствах молокопереробної галузі; по виробництву молочних продуктів для дитячого харчування, морозива, згущених молочних продуктів, сухого льоду.
Є необхідність у придбанні фасувальних автоматів для сипучих продуктів ( чайних напоїв з дикорослих плодів і ягід та лікарських рослин), м'яса і ковбасних виробів, молочних продуктів в полімерну тару і фольгу масою 50-500 грамів, обладнання для виробництва кондитерських виробів, їх розфасування, сучасного обладнання для реалізації молокопродуктів поза торговельними закладами.
З метою реалізації програми розміщення продуктивних сил і організації додаткових робочих місць в сільській місцевості необхідні обладнання та інвестиціїдля створення міні-виробництва по переробці вовни, садовини і ягід, м'яса, молока та іншої сільськогосподарської продукції в населених пунктах області. Також є потреба в освоєнні фахівцями сучасних технологій виробництва плодоовочевих та м'ясних консервів, сирів, дитячого харчування та виробництва хліба.
В даний час на українському ринку лікарських засобів працює обмежена кількість фармацевтичних фірм, препарати яких зареєстровані фармакологічним комітетом України. Є потреба в закупівлі препаратів групи антибіотиків, сечогінних, серцево-судинних, цукрознижуючих та інших[30 ст.170-174].
Щодо створення спільного виробництва медичних препаратів, то є можливість встановити окремі лінії на базі недобудованого аптечного складу або на ВАТ "Фірма "Барва", яке спеціалізується в галузі хімічних технологій промислового значення і головне при наявності інвестицій організовувати виробництво субстанцій медичних припаратів.
Туристична галузь є невід'ємною часткою інвестиційної привабливості Івано-Франківської області та джерелом наповнення державного та місцевого бюджету. За неповторністю ландшафтів гірські райони Прикарпаття нерідко називають "Українською Швейцарією". М'яка зима і тепле літо сприяють організації цілорічного відпочинку і лікуванню. На схилах Карпат сніг лежить до п'яти місяців, а це, в свою чергу, сприяє розвиткові гірськолижного спорту. Різноманітність природних факторів обумовлює наявність фауни, найбагатшої в Україні. Річки придатні для водного туризму.
В Івано-Франківську туристичні послуги надають 47 ліцензованих туристичних підприємств, що становить 61% від зареєстрованих підприємств в області. В минулому році туристичними послугами в області скористались 34,4 тис. осіб, а кредитними спілками обсяги обслуговування склали 11,1 млн. грн..
В області п'ять курортних місцевостей і діють 11 санаторіїв. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні води, мінеральні ванни. Серед курортів - низькогірні Косів, Кременці, Яремче, середньогоірний Ворохта та передгірний курорти Черче. Крім того, Яремче користується славою туристичної столиці Карпат, Ворохта - столиці зимових видів спорту.
Гордістю Івано-Франківщини є її культурно-історична спадщина. На території взято під охорону держави 3,5 тис. пам'яток історії, архітектури, мистецтва, археології. Такі давні і цінні пам'ятки, як церква Пантелеймона під Галичем (ХІІ ст.), церква Святого Духа з іконостасом в Рогатині ( ХVІ ст.), Манявський скит (ХVІІ ст.), деревяні гуцульські і бойківські храми відомі за межами країни.
На Івано-Франківщині є п'ять міст, що згадуються в давньоруських літописах. Це - Тисмениця (1143), Снятин (1158), Тлумач 1213), Коломия (1240). Але найдавнішим серед них є Галич, перша згадка про який відноситься до 898 року. На базі пам'яток княжого Галича створений Національний заповідник "Стародавній Галич".
У 1998 році відзначалася 1100-річчя Галича як важлива культурна подія в житті держави. Державна програма розбудови Галича передбачає реконструкцію історичної частини міста, побудову об'єктів туристичної сфери. Ці об'єкти становлять інтерес для зарубіжниж інвесторів.
Проект "Державні програми соціально-економічного розвитку Карпатського регіону" передбачає побудову Центру міжнародного туризму на 80-100

 
 

Цікаве

Загрузка...