WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційна діяльність в Івано-Франківській області та оцінка її результатів - Дипломна робота

Інвестиційна діяльність в Івано-Франківській області та оцінка її результатів - Дипломна робота

привабливості та обсягами прямих іноземних інвестицій. В області має бути значно посилена робота із створення сприятливих умов для інвестиційної діяльності. Незважаючи на труднощі і перешкоди, що існують, область може розраховувати на суттєве збільшення протягом найближчих 4 років обсягів іноземних інвестицій. Це має стати метою довгострокової політики області щодо залучення та використання її.
РОЗДІЛ ІІ. АНАЛІЗ ЗАЛУЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ ІВАНО - ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
2.3 Інвестиційна привабливість області.
Івано-Франківщина належить до інвестиційно-привабливих регіонів України. Вигідне географічне розташування, поєднання значного економічного та природноресурсного потенціалу з традиційно високим потенціалом ділової активності місцевого населення сприяли формуванню області як регіону, сприятливого для бізнесу.
Аналіз практики іноземного інвестування свідчить, що при прийнятті рішення щодо інвестування інвестор враховує:
- розміщення об'єкта інвестування поблизу основних ринків;
- легкість доступу до сировини та робочої сили;
- наявність розвинутої транспортної інфраструктури;
- конкурентоспроможність товарів та послуг, які надаватиме об'єкт інвестування;
- забезпеченість об'єкта інженерними комунікаціями;
- наявність розвинутої системи сучасних видів зв'язку;
- знання ринків збуту;
- соціально-політичну стабільність в регіоні;
- наявність робочої сили, яка не потребує соціальної підготовки;
- сприятливість екологічної ситуації;
- ставлення місцевої влади до інвесторів;
- готовність влади створювати прийняті умови для іноземних інвесторів;
- відсутність бюрократичних бар'єрів на шляху інвесторів.
На привабливість більшості вищенаведених критеріїв місцева влада має значний вплив, що дає їй суттєві важелі впливу на формування інвестиційного клімату в регіоні[17 ст.9-10].
Можна виділити ряд пропозицій щодо інвестування Івано-Франківської області.
Насамперед пропонується співпраця у таких напрямках:
" вкладення інвестицій у розвиток пріоритетних для області напрямків або у розвиток того чи іншого підприємства;
" створення спільних підприємств;
" робота підприємств області на давальницькій сировині;
" виконання підприємствами області одноразових контрактів.
- В галузі зовнішньоекономічної діяльності надаються пріоритети співробітництву в таких напрямках:
" удосконалення технологій переробки сировини в нафтохімічному виробництві, енергозбереження, переробці сільськогосподарської продукції, машинобудуванні;
" диверсифікація зовнішньоторговельних операцій між суб'єктами області та країнами інвесторами.
Передбачається взаємний обмін інформацією на рівні відповідних служб органів управління з питань: законодавства регулювання зовнішньоекономічної діяльності; експортно-імпортного потенціалу; потреб та можливостей іноземного інвестування в конкретних галузях економіки сторін. Передбачається також регулярний обмін делегаціями між зовнішньоекономічними відомствами Івано-Франківської області та країн-інвесторів з метою вивчення можливостей сторін, обміну інформацією, надання консультативної допомоги фірмам під час укладання контрактів.
- В частині нафтогазовидобутку і дальшого розвитку нафтопереробної промисловості область зацікавлена у спільній роботі щодо:
" розвідки і освоєння нових покладів нафти і газу із застосуванням нових технологій і обладнання;
" відновлення і введення в експлуатацію ліквідованих нерентабельних свердловин.
Співпраця в цих напрямках можлива на базі ДП "Надвірна-нафтогаз", "Долинанафтогаз", ДП "Богородчанинафтогаз".
Що стосується підвищення ефективності нафтопереробки, то необхідно вирішити питання відкриття для ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" кредитної лінії на суму 148 млн. дол.. США для здійснення будівництва об'єктів глибокої переробки нафти[16 ст.11-12].
Реальними напрямками нарощування енергетичних потужностей в області є:
" використання вітрової енергії;
" відновлення та будівництво малихгідроелектростанцій на річках області;
" генерація біогазу.
Орендне підприємство "ПРЕСМАШ" м. Івано-Франківськ займається розробкою конструкторської документації та дослідного зразка вітроенергетичної установки 0,5 кВт з наступною розробкою нормативного ряду потужністю до 10 кВт. Для освоєння виробництва вітроенергетичних та водопідйомних агрегатів, а також відновлення колишніх будівництв малих гідроелектростанцій, нам необхідні іноземні інвестиції. Для використання біогазу є потреба у новітніх технологіях та сучасному обладнанні.
- В машинобудуванні та металообробці є можливість:
" виробництва пресів різних потужностей, нафтогазовидобувного устаткування, виробництва електронної, радіотехнічної та приладобудівної продукції. Ці потужності на сьогоднішній день не завантажені і на умовах кооперації можливе налагодження співпраці. Особливо цікавим є напрямок по виготовленню приладів енергоносіїв. Ці види приладів освоює ВАТ "ПРОМПРИЛАД" місто Івано-Франківськ. Для нарощення великих обсягів виготовлення газових лічильників ( до 300 тис. штук в рік) потрібно додаткові інвестиції для придбання технологічного обладнання ( 15 млн. дол. США ). Цікавими є пропозиції щодо співпраці ВАТ "РОДОН" і ВО "КАРПАТИ" - провідних підприємств радіоелектронної промисловості. Це завершення будівництва модуля "Комплект - ІЕГМ" високої частоти класу 10, 100 для виробництва надвеликих швидкодіючих мікросхем. Така елементна база дасть поштовх для глибокої конверсії галузі, стане основою для розвитку телебачення, зв'язку, системи управління, обчислюваної техніки та ін. Необхідна сума інвестування 120 млн. дол. США.[18 cт19-22].
Можливе створення спільних підприємств в напрямках виробництва:
" засобів зв'язку ( телефонні апарати, радіотелефони, телефакси, міні - АТС та ін. );
" обчислювальної техніки і систем управління ( комп'ютери і комп'ютерні блоки, модеми, адаптери та ін.);
" побутової техніки, кухонних приладів;
" сторожових пристроїв та засобів сигналізації;
" складанню мікросхем з кристалів ( чіпів ) замовника.
Підприємство має все необхідне для організації консигнаційних складів, пунктів переробки та підготовки вантажів. ВО "КАРПАТИ", яке спеціалізується на виробництві акустичних систем, автомобільної акустики, виготовлення динамічних головок, готове до співпраці в цьому напрямку, а також до виконання робіт із застосуванням технологій гальванопокрить, порошкової металургії, кольорового пластмасового і паперового литва.
ВАТ "Коломиясільмаш" місто Коломия займається виробництвом сільськогосподарських навантажувачів. Доцільно опрацювати можливість створення спільного складального виробництва автомобілів малої вантажопідйомності чи легкових із вузлів західних фірм або їх повне виробництво.
ВАТ "ІВІТА" місто Івано-Франквськ спеціалізується на виробництві автоматичних побутових пральних машин, які за технічним рівнем відповідають вимогам європейських стандартів. Для нормальної діяльності необхідними є інвестиції в сумі 4,5 млн. дол. США в розвиток підприємства або залучення інвестора до участі в прибутках. ВАТ "ОРІАНА" місто

 
 

Цікаве

Загрузка...