WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

виробництво ЗАТ " Лукор" (+9,0%, ВАТ 2Нафтохімік Прикарпаття"(+7,0%) та Бурштинська ТЕС (+5,6%). Без іх врахування темпи приросту обсягів виробництва в області перевищили прогнозовані і склали 17,8% Бурштинською ТЕС вироблено 8,15 млрд. кВт. год. електроенергії. Обсяг виробництва товарної продукції ВАТ " Нафтохімік Прикарпаття" склав 2,1 млрд. грн. Товариством перероблено 1768,9 тис. тонн нафти, вироблено 341,1 тис. тонн бензину, 630 тис. тонн диспалива, 779,4 тис. тонн мазуту.
У 2004 році введено в експлуатацію потужності з виробництва деревостружкових плит в селищі Брошневі Рожнятівського району, шиферу за сучасною технологією на Івано-Франківському цементно-шиферному комбінаті, нафтові та газові свердловини У Долинському, Коломийському і Косівському районах, номери на міських та сільських АТС, волоконно-оптичні лінії зв'язку.
Завершено будівництво 11-ти шкіл, в яких сьогодні навчають дітей, харчоблок Чорнолізької школи Тисменецького району, 3 клуби в селах Лолин та Підліски Долинського, в с. Воскрисінці Коломийського районів, хірургічний та дитячий корпус районних лікарень в містах Коломиї та Галичі, сільські амбулаторно-поліклінічні заклади в Коломийському та Надвірнянському районах, туристичні комплекси в с. Паляниця Яремчанської міської ради та с. Старі Кути Косівського району, автономні шкільні котельні, газифікаційні мережі та інші об'єкти соціально-культурного призначення. Приріст виробництва в хімічній та нафтохімічній промисловості в цілому забезпечено за рахунок сталільної роботи ЗАТ "ЛУКОР" та ЗАТ "Завод ТОС Барва". У серпні 2004 року на ЗАТ "ЛУКОР" проведено капітальний ремонт з освоєнням 90,0 млн. грн., що дозволили збільшити обсяг переробки нафтохімічної сировини до 845 тис. тонн. В рамках програми модернізації і розвитку виробництва освоєно 2,0 млн. євро. Машинобудівний комплекс ліквідував відставання виробництва по відношенню до 2003 року. Якщо в І півріччі 2004 року спад склав 3,4%, то за 9 місяць досягнуто приросту 3,8%, а за рік - 4,6%. Найбільш ефективно спрацювали такі підприємства машинобудування як ТОВ "Техмаш" (+102,1%), ВАТ "Завод будівельних машин" (+48,7%), ВАТ "Коломийський завод комплектних розподільчих пристроїв" (+17,8%), ВАТ "Івано-Франківський арматурний завод" (+0,9%).
Протягом 2004 року деревообробний комплекс області працює стабільно. Введено вдію і досягло проектної потужності підприємство "Кроно-Осмолода", яке виробило ДСП на суму 64,05 млн. грн., з них майже половина ламінованої. Збільшили обсяг виробництва провідні підприємства ТОВ "ЛК Інтерплит Надвірна" ( у 2,3 рази), ТОВ "Уніплит" (у 1,3 рази).
Вдалося подолати тенденцію збитковості підприємств галузі, що сформувалися у попередні року. За 11 місяців 2004 року досягнуто позитивних фінансових результатів від звичайної діяльності (3,3 млн. грн.) за рахунок прибуткової діяльності третини підприємств.
Темпи приросту обсягів виробництва продукції легкої промисловості у 2004 році склав 15,8%, що майже у два рази більше запланлваного программою соціально-економічного розвитку області показника на цей рік. Збільшення обсягів виробництва забезпечили стабільно працюючі підприємства СП "Вінісін" темпи росту (158,5%), ТОВ "Довіра" (127,2%), СП "Тикаферлюкс" (113,0%).
Інвестиційна діяльність та економічне зростання в обласномуцентрі
Загальний обсяг ПІІ на кінець 2004 року склав 13803,8тис. дол. США (на кінець 2003 року - 17612,2 тис. дол. США.
Інвесторами, які вкладають кошти в економіку міста, є нерезиденти з 29 країн світу. Основними з них є нерезиденти Німеччини, Угорщини, Канади, Словаччини, Андорри.
Вагомий обсяг інвестицій вкладено у підприємства промисловості - 9212 тис. дол. США (61,8 % від загального обсягу вкладених іноземних інвестицій в економіку міста), у тому числі у підприємства обробної промисловості 9154 тис. дол. (61,4). Вкладений іноземний капітал у підприємства оптової та роздрібної торгівлі склав 3821 тис. дол.(14,4 %).
Структура ПІІ за видами економічної діяльності на кінець 2004 року є така: промисловість 61,9%; будівництво 0,5%; оптова та роздрібна торгівля 25,6%; готелі і ресторани 1,2%; транспорт 2,7%; фінансова діяльність 0,4%; операції з нерухомістю 5,2%; с/г, мисливство, лісове господарство 2,5%.
В 2004 році освоєно 106,2 млн. грн. капітальних вкладів в інвестиційно-будівельний комплекс міста, що складає 52,4% від обсягів по області. 23,4% підприємств міста здійснювали заходи по впровадженню інновацій. Промисловістю міста освоєно виробництво 22 найменувань нових видів приладів, що складає 29,7% від загальнообласної кількості.
Вкладені іноземні інвестиції в економіку міста на кінець 2004 року становили 21,3% від їх загального обсягу по області.
В місті станом на 01.01.2005 р. налічується:128 спільних підприємств;207 дочірніх підприємств;16 кредитних спілок.
Укладено 8 угод про взаємну співпрацю м. Івано-Франківська з іншими адміністративно-територіальними центрами іноземних держав. З них із містами Польщі - 6, Франції - 1, Росії - 1.
Виконавчий комітет міської ради разом з Американською неприбутковою організацією Альянс за збереження енергії підписали меморандум на термін до 31 грудня 2011 року про взаєморозуміння. Сторони співпрацюють над проектом "Зменшення викидів парникових газів через енергоефективні заходи у школах та на котельні". Фінансову підтримку проекту надано організацією Ф'ючер Форестс у формі доброчинної допомоги місту. Розмір коштів призначених для фінансування проекту становить 13 000 тис.дол. США .
В 2001 році Державний концерн "Екотехпром" отримав однорічний партнерський грант "ЕкоЛінкс": Агентство США з міжнародного розвитку для реалізації інвестиційного проекту "Утилізація осаду з використання біогазу на очисних спорудах м. Івано-Франківська". Розмір гранту "Еко Лінкс" - 43185 тис. дол.США, а внесок партнера по гранту "Енергопол-Люблін" - 19203 тис. дол.США.Загальний обсяг ПІІ в область станом на 01.04.05.становив 124,48 млн.дол. США,в тому числі з країн ЄС - 62,4 млн. дол.. США,що становить 50,1% від загального обсягу ПІІ, здійснених країнами світу в економіку області.Інвесторами області є понад три четверті країн ЄС. Зокрема, нерезиденти з Польщі,Німеччини, Угорщини, Данії та Італії здійснили найбільші за обсягом інвестиції.
На сьогоднішній день основними проблемами, що стримують інвестиційну діяльність та збільшення обсягу інвестицій є: - технічна і технологічна відсталість більшості підприємств, що виробляють неконкурентноспроможну продукцію; - неналежний рівень управління підприємствами; надто висока питома вага майнових внесків; - мізерна кількість інвестицій у виді інтелектуальної власності; слаба інноваційна діяльність підприємств міста; - кредиторська та дебіторська заборгованість більшості підприємств.
Тому, в найближчий період особлива увага повинна приділяти: - залученню внутрішніх інвестицій, а саме роботі з банками, кредитними спілками, щодо видачі довгострокових кредитів; - організації виставок товарів підприємств-товаровиробників міста як на місцевому, так і на міжрегіональному рівні; - поглибленню контактів та розвитку вигідної співпраці з

 
 

Цікаве

Загрузка...