WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

"Марго", ТзОВ "ІТАКО", ТзОВ "Лугок", ТзОВ "Леннокс-Прут". ТзОВ "Пантера" та інші. За рахунок діяльності підприємств з іноземними інвестиціями в місті було створено близько 350 нових робочих місць. Інвестиція передбачає вкладення капіталу з метою його наступного збільшення, а тому необхідно відзначити що в основному підприємства з іноземними інвестиціями працюють не збитково.
Позитивні зміни, що відбулися в місті Коломиї завдяки іноземним інвестиціям: - освоєно виробництво промислових товарів: панчішно-шкарпетних виробів на ТзОВ "Пантера", клеєних дерев'яних щитів різних розмірів на ТзОВ "Лісова компанія " Лаванда", дачних будиночків на ПП "Кумон", дерев'яних дитячих іграшок на ТзОВ " Лугок", які експортуються за межі України;
- на експериментальному заводі "Прут" протягом 2004 - 2005 років освоєно напівм'які меблі для актових та концерт-залів, учнівські стільці удосконаленої конструкції, апарату кабінету іноземної мови нового покоління, спеціалізовані меблі для кабінетів іноземної мови;
- освоєно виробництво та випускаються нові моделі швейних виробів на ТзОВ "Сфінкс";
- закуплено обладнання, монтовано лінію та освоюється виробництво полімеро-піщаної черепиці і тротуарної плитки ПТВ фірмою "Альянс". Запуск першої черги виробництва полімеро-піщаної черепиці передбачає виробництво більше як одної тис. кв.метрів нового покрівельного покриття. Сума освоєних капіталовкладень складає близько 200 тис. грн. в тому числі вартість обладнання становить 170 тис. грн. Сировиною для виробництва цієї імпортнозамінної продукції є вторинна сировина (поліетиленові пляшки, побутові пластмаси).
- продуктів харчування: протягом 2005 року випущено 172 тонни крупи манної на ТзОВ ЗПК "Юмас", нові види лікеро-горілчаних виробів на ТзОВ "Леннокс-Прут";
- на приватному підприємстві ТзОВ "Тріумф" освоєно виробництво рибної продукції.
У 2004 році капітальні інвестиції було освоєно 9,6 млн.грн. на оновлення технологічного обладнання на ДП "Коломияхліб", СП "Лісова компанія Лаванда", ЗАТ "Колопапір", ЕЗ "Прут". Закінчено реконструкцію млина на ТзОВ ЗПК "Юмас", в результаті введено в експлуатацію обладнання млина вальцевого ( виробництво Туреччина) потужністю 200 тонн переробки зерна пшеничного в добу.
На ЕЗ "Прут" протягом 2004 - 2005 років впроваджено нові технології порошкового фарбування металевих поверхонь, освоєна технологія обробки та проведено оновлення парку технологічного обладнання.
В 2006р. планується запустити у виробництво новий цех по виробництву зошитів на ЗАТ "Колопапір", ВАТ "Коломийський завод КРП" має наміри освоїти технологію виготовлення деталей на обладнанні фірми "АМАДА".
Покращилось технологічне обладнання на промислових підприємствах ЗАТ "Прикарпаття", ЗАТ "Завод КРП", ВАТ "Деревообробний завод", ВАТ "Ткацька фабрика", ВАТ "Коломиясільмаш", ЗАТ "Швейна фабрика". Для залучення інвесторів та отримання інвестиційних кредитів необхідною умовою є розробка інвестиційних проектів, бізнес-планів та перспективних планів розвитку підприємств.
Незважаючи на певний прогрес у залученні іноземних інвестицій, необхідно зазначити, що їх обсяг ще вкрай недостатній порівняно з потребами економіки області. Це можна пояснити, зокрема, й незадовільним інвестиційним кліматом в Україні, що, в свою чергу, позначається на завданнях, які ставлять перед собою іноземні інвестори, працюючи в Україні. Мета переважної більшості інвесторів полягає у якнайшвидшому отриманні прибутку. Тому значна частка капіталів вкладається в торгівлю, сферу послуг та посередницьку діяльність. Хоч нинішню структуру залучених в область прямих іноземних інвестицій в розрізі галузей економіки на підставі наведених вище показників можна вважати задовільною, питома вага капіталу, вкладеного у підприємства торгівлі, за останній рік зросла на 3,3%. Така тенденція може з часом призвести до суттєвого погіршення зазначеної структури. Наслідком переважного інвестування у невиробничу сферу може бути скорочення вітчизняного виробництва, вимивання обігових коштів підприємств.
Середній розмір іноземної інвестиції в об'єкти інвестування в Івано-Франківській області за останні 5 років складає 252 тис. дол. США тоді, як в Китаї середній інвестиційний пакет дорівнюєприблизно 3 млн. дол. США, що більше відповідає промисловому використанню. Це означає, що сьогодні іноземні інвестиційні пропозиції ще не відповідають інвестиційним запитам підприємств промисловості і комунального господарства області. Іноземні інвестиції носять головним чином короткостроковий характер і розраховані на швидке обертання у сфері торгівлі та послуг. Серйозний іноземний капітал, здатний задовольнити багатомільйонні інвестиційні потреби, ще не прийшов в область. Серед іноземних співзасновників спільних підприємств переважають дрібні фірми і фізичні особи.
При аналізі структури вкладеного в економіку області капіталу нерезидентів простежується тенденція збільшення питомої ваги майнових внесків. Якщо у 1998 році цей показник склав майже 31%, то у 1999 - 44%, а у 2000 - 51%. Зазначена тенденція призводить до зменшення вкладень капіталу у грошовій формі. Це свідчить про те, що іноземні інвестиції часто спрямовуються не стільки на реальне інвестування і налагодження виробництва, скільки на формування сприятливих умов для імпорту в Україну.
Суттєвою особливістю ПІІ в економіку області є і те, що контрольні пакети акцій у статутних фондах більшості підприємств належать іноземним засновникам. Таким чином, українські учасники не мають практичних важелів управління підприємствами, не можуть враховувати інтереси держави при реалізації стратегічних планів підприємств. Актуальним є тут і питання визначення розмірів внесків іноземних партнерів, яке здійснюється переважно суб'єктивно, без проведення належних експертних оцінок.
Для відновлення та пожвавлення інвестиційного процесу в області вкрай потрібні інвестиції у виробництво. За експертними підрахунками, потреби народного господарства області в іноземних інвестиціях становлять на найближчу перспективу близько 1,5 млрд. дол. США. Проте сьогоднішня ситуація з надходженням іноземних інвестицій в економіку області ще далека від бажаної.
Ситуація ускладнюється низьким іміджем України на світовому інвестиційному ринку. За всіма рейтингами вона посідає останні місця щодо привабливості свого інвестиційного клімату і перші місця щодо ризику інвестування. Не відповідає потребам та можливостям області і внутрішній інвестиційний клімат. На основі аналізу інвестиційної діяльності в регіонах київським Інститутом реформ було розраховано рейтинг інвестиційної привабливості областей, згідно з яким Івано-Франківська область розташувалась на 23 місце серед 26 адміністративно-територіальних одиниць України. При цьому враховувались понад 80 показників, які характеризують економічний стан областей, рівень розвитку фінансової, ринкової, транспортної, телекомунікаційної, інформаційної інфраструктури, стан розвитку людських ресурсів, діяльність органів місцевої влади у сфері приватного підприємництва. Було показано існуючий зв'язок між значеннями загального рейтингу інвестиційної привабливості та обсягами прямих

 
 

Цікаве

Загрузка...