WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

рази більше запланлваного программою соціально-економічного розвитку області показника на цей рік. Збільшення обсягів виробництва забезпечили стабільно працюючі підприємства СП "Вінісін" темпи росту (158,5%), ТОВ "Довіра" (127,2%), СП "Тикаферлюкс" (113,0%).
Інвестиційна діяльність та економічне зростання в обласному центрі
Загальний обсяг ПІІ на кінець 2004 року склав 13803,8тис. дол. США (на кінець 2003 року - 17612,2 тис. дол. США.
Інвесторами, які вкладають кошти в економіку міста, є нерезиденти з 29 країн світу. Основними з них є нерезиденти Німеччини, Угорщини, Канади, Словаччини, Андорри.
Вагомий обсяг інвестицій вкладено у підприємства промисловості - 9212 тис. дол. США (61,8 % від загального обсягу вкладених іноземних інвестицій в економіку міста), у тому числі у підприємства обробної промисловості 9154 тис. дол. (61,4). Вкладений іноземний капітал у підприємства оптової та роздрібної торгівлі склав 3821 тис. дол.(14,4 %).
Структура ПІІ за видами економічної діяльності на кінець 2004 року є така: промисловість 61,9%; будівництво 0,5%; оптова та роздрібна торгівля 25,6%; готелі і ресторани 1,2%; транспорт 2,7%; фінансова діяльність 0,4%; операції з нерухомістю 5,2%; с/г, мисливство, лісове господарство 2,5%.
В 2004 році освоєно 106,2 млн. грн. капітальних вкладів в інвестиційно-будівельний комплекс міста, що складає 52,4% від обсягів по області. 23,4% підприємств міста здійснювали заходи по впровадженню інновацій. Промисловістю міста освоєно виробництво 22 найменувань нових видів приладів, що складає 29,7% від загальнообласної кількості.
Вкладені іноземні інвестиції в економіку міста на кінець 2004 року становили 21,3% від їх загального обсягу по області.
В місті станом на 01.01.2005 р. налічується:128 спільних підприємств;207 дочірніх підприємств;16 кредитних спілок.
Укладено 8 угод про взаємну співпрацю м. Івано-Франківська з іншими адміністративно-територіальними центрами іноземних держав. З них із містами Польщі - 6, Франції - 1, Росії - 1.
Виконавчий комітет міської ради разом з Американською неприбутковою організацією Альянс за збереження енергії підписали меморандум на термін до 31 грудня 2011 року про взаєморозуміння. Сторони співпрацюють над проектом "Зменшення викидів парникових газів через енергоефективні заходи у школах та на котельні". Фінансову підтримку проекту надано організацією Ф'ючер Форестс у формі доброчинної допомоги місту. Розмір коштів призначених для фінансування проекту становить 13 000 тис.дол. США .
В 2001 році Державний концерн "Екотехпром" отримав однорічний партнерський грант "ЕкоЛінкс": Агентство США з міжнародного розвитку для реалізації інвестиційного проекту "Утилізація осаду з використання біогазу на очисних спорудах м. Івано-Франківська". Розмір гранту "Еко Лінкс" - 43185 тис. дол.США, а внесок партнера по гранту "Енергопол-Люблін" - 19203 тис. дол.США.Загальний обсяг ПІІ в область станом на 01.04.05.становив 124,48млн.дол. США,в тому числі з країн ЄС - 62,4 млн. дол.. США, що становить 50,1% від загального обсягу ПІІ, здійснених країнами світу в економіку області. Інвесторами області є понад три четверті країн ЄС. Зокрема, нерезиденти з Польщі, Німеччини, Угорщини, Данії та Італії здійснили найбільші за обсягом інвестиції.
На сьогоднішній день основними проблемами, що стримують інвестиційну діяльність та збільшення обсягу інвестицій є: - технічна і технологічна відсталість більшості підприємств, що виробляють неконкурентноспроможну продукцію; - неналежний рівень управління підприємствами; надто висока питома вага майнових внесків; - мізерна кількість інвестицій у виді інтелектуальної власності; слаба інноваційна діяльність підприємств міста; - кредиторська та дебіторська заборгованість більшості підприємств.
Тому, в найближчий період особлива увага повинна приділяти: - залученню внутрішніх інвестицій, а саме роботі з банками, кредитними спілками, щодо видачі довгострокових кредитів; - організації виставок товарів підприємств-товаровиробників міста як на місцевому, так і на міжрегіональному рівні; - поглибленню контактів та розвитку вигідної співпраці з Росією, Польщею, Угорщиною, Чехією та іншими державами; організації співпраці з інвестиційно-комерційним центром "Росукрінвест", навчанню менеджерів та керівників проектів.
Посилення міжнародного співробітництва, всебічне промоціюванняміста, створення більшої кількості нових підприємств різних форм власності, інтенсифікація залучення інвестицій в діючі підприємства, стимулювання інвестиційної активності інвесторів надасть можливість плідно і довгостроково співпрацювати між суб'єктами господарської діяльності, значно поліпшить соціально-економічний стан міста.
При конкретному аналізі суб'єктів підприємницької діяльності з іноземними інвестиціями, необхідно відзначити, що іноземні інвестиції вкладаються в основному у новостворені товариства з обмеженою відповідальністю, де засновниками або співзасновниками є нерезиденти інших країн.
25 листопада 2005 року в місті Івано-Франківськ відбувся форум "Івано-Франківська область : інвестиційні можливості".
Метою проведення форуму була презентація інвестиційних проектів підприємств Івано-Франківського регіону та сприяння розвитку регіональних програм із залученням та підтримки інвестицій.
До участі у форуму були запрошені керівники підприємств регіону, працівники представництв зарубіжних та українських інвестиційних компаній, корпорацій, фінансових установ, представники органів центральної та місцевої державної влади України.
На форумі звучали виступи представників перспективних з інвестиційної точки зору підприємств Івано-Франківської області, а також слово матимуть представники державної влади, які окреслять загальну інвестиційну ситуацію в області.
Учасники форуму мали можливість зустрітися з представниками компанії, що вже інвестували у регіон та тривалий час успішно працюють. У них була нагода переконатись, що підприємства Івано-Франківського регіону є надійними і стабільними партнерами бізнесу.
Наявність сировинної бази, міжнародного аеропорту, регіональної митниці, кваліфікованих робітників та спеціалістів, близькість до кордонів ЄС забезпечать переваги при створенні підприємств в регіоні.
При реалізації проектів в м. Івано-Франківську буде забезпечуватися невідкладне вирішення процедурних питань та гарантія захисту інвестицій.
Форум проводився під патронатом Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського міськвиконкому. Генеральний партнер форуму - міжнародна юридична фірма "Ді Ел Ей Пайпер Україна", партнер форуму - "каліон Банк".
Економічне зростання в місті Коломиї Іноземні інвестиції в діючі промислові підприємства мали місце на ВАТ "Коломийський лісокомбінат" та ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" у вигляді поставки спеціального технологічного обладнання на умовах лізингу. Завдяки іноземним інвестиціям в нашому місті створені і працюють такі підприємства як ТзОВ ЗПК "ЮмАС", ТзОВ "Лісова компанія "Лаванда", ТзОВ "Рубікон", ТзОВ "Фармамед", ТзОВ "АНКО", ТзОВ "Кераміка", ПП "Кумон", ТзОВ

 
 

Цікаве

Загрузка...