WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

Ізраїль, йому належало 42% від загальної суми іноземних інвестицій. За 2001- 2004 роки сукупний капітал нерезидента в Україні по м. Коломиї склав 5229,47 тис. дол.США. Основними інвесторами залишаються нерезиденти Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки. Обсяг їх вкладень в 2004 році склав більше половини або 78,5%, зокрема, капітал нерезидентів Ізраїлю становить 2757,01 тис. дол.США ( 52,7%) Сполучених Штатів Америки відповідно 1349,6 тис. дол.США (25,8%). Значні інвестиції вкладено нерезидентами Німеччини - 454,54 тис. дол.США (8,7%) та Польщі - 191,02 тис. дол. США ( 3,7%).
Найбільше іноземного капіталу вкладено в підприємства промисловості. Обсяг інвестицій, внесених нерезидентами у промисловість склав 4982,46 тис. дол. США (95,3%), іноземного капіталу, вкладений у промисловість оптової та роздрібної торгівлі склав 247,01 тис. дол.США(4,7%) [див. додаток 6 рис.3.].
Протягом 2004 року продовжували вкладатись інвестиції в харчову промисловість ( ТЗОВ ЗПК "ЮМАС"), виробництво деревини ( ТЗОВ "Лісова компанія Лаванда"), легку промисловість (ТЗОВ "Пантера"), машинобудування. Незмінними протягом останніх років залишаються інвестиції в оптову та роздрібну торгівлю, а це означає, що нерезидентами були вкладені кошти на початковій стадії створення підприємства і в процесі діяльності інвестиції більше не надходять, підприємства розвиваються за рахунок власних напрацьованих коштів. Протягом всього періоду іноземні інвестиції вкладаються в основному у вигляді рухомого та нерухомого майна, інвестори поставляють основне технологічне обладнання та будують виробничі приміщення. Грошові внески в загальній сумі інвестицій складають 31,6% від загальної суми інвестицій. Необхідно відзначити, що протягом 2004 року питома вага грошових інвестицій в економіку міста збільшилась на 6%, що засвідчує про зростання довіри інвесторів.
Протягом І кварталу 2005 року відбулися вкладення капіталу у вигляді рухомого і нерухомого майна на 3,7 тис. дол. США, утрати капіталу на 184,5 тис. дол. США за рахунок зняття з обліку ТзОВ "Alukpol" та зменшення суми капіталу за рахунок курсової різниці в сумі 140,5 тис. дол. США. Капітал нерезидентів на кінець І кварталу 2005 року склав 4911,68 тис.дол.США. на даний час іноземні інвестиції вкладені в 16 суб'єктів підприємницької діяльності міста. В розрахунку на одного мешканця міста припадає 86,0 дол.США іноземних інвестицій, що є 7 результатом в межах нашої області.
Портфельні інвестиції в область.
Портфельні інвестиції - це інвестиції у вигляді цінних паперів, які забезпечують участь у капіталі , внесків у формі рухомого і нерухомого майна, а також боргових зобов'язань.
Загальний внесок портфельних інвестицій на кінець 2004р. становив 150,7тис. дол.. США. Надійшли ці інвестиції з 10 країн, з них основна частка залучена нерезидентами Австрії (34,5%) і Кіпру (33,4%).
За видами економічної діяльності вкладення здійснені в розвиток підприємств харчової промисловості, по виробництву деревини та виробів з деревини, продуктів нафтоперероблення, виробництву інших неметалевих мінеральних виробів, сільського та лісового господарства, оптової торгівлі, будівництва і транспорту, фінансової діяльності, готелів. Вагома частка портфельних інвестицій залучена у підприємства м.Івано-Франківська (49,5%) та Надвірнянського району (36,1%), крім того міст Калуша та Коломиї, Галицького, Коломийського і Рогатинського районів.
2.3 Вплив іноземних інвестицій на економічне зростання
У результаті залучення прямих іноземних інвестицій, економіка області знаходиться у стані стабільного розвитку. В цілому по області приріст промислового виробництва за січень-грудень 2004 року склав 10,9%, його забезпечено майже всіма містами та районами області, крім міста Болехова (-3,5%) і Яремче (-3,1%).
Приріст обсягів випуску продукції забезпечено в усіх основних галузях промисловості: у виробництві деревини та виробів із неї (+ 45,3%), харчовій промисловості та перероблені сільськогосподарських продуктів (+19,3%), легкій (+15,8%), хімічній і нафтохімічній промисловості(+9,9%), машинобудуванні (+4,6%).
Наростили виробництво ЗАТ " Лукор" (+9,0%, ВАТ 2Нафтохімік Прикарпаття"(+7,0%) та Бурштинська ТЕС (+5,6%). Без їх врахування темпи приросту обсягів виробництва в області перевищили прогнозовані і склали 17,8% Бурштинською ТЕС вироблено 8,15 млрд. кВт. год. електроенергії. Обсяг виробництва товарної продукції ВАТ " Нафтохімік Прикарпаття" склав 2,1 млрд. грн. Товариством перероблено 1768,9 тис. тонн нафти, вироблено341,1 тис. тонн бензину, 630 тис. тонн дизпалива, 779,4 тис. тонн мазуту.
У 2004 році введено в експлуатацію потужності з виробництва деревостружкових плит в селищі Брошневі Рожнятівського району, шиферу за сучасною технологією на Івано-Франківському цементно-шиферному комбінаті, нафтові та газові свердловини У Долинському, Коломийському і Косівському районах, номери на міських та сільських АТС, волоконно-оптичні лінії зв'язку.
Завершено будівництво 11-ти шкіл, в яких сьогодні навчають дітей, харчоблок Чорнолізької школи Тисменецького району, 3 клуби в селах Лолин та Підліски Долинського, в с. Воскрисінці Коломийського районів, хірургічний та дитячий корпус районних лікарень в містах Коломиї та Галичі, сільські амбулаторно-поліклінічні заклади в Коломийському та Надвірнянському районах, туристичні комплекси в с. Паляниця Яремчанської міської ради та с. Старі Кути Косівського району, автономні шкільні котельні, газифікаційної мережі та інші об'єкти соціально-культурного призначення. Приріст виробництва в хімічній та нафтохімічній промисловості в цілому забезпечено за рахунок сталільної роботи ЗАТ "ЛУКОР" та ЗАТ "Завод ТОС Барва". У серпні 2004 року на ЗАТ "ЛУКОР" проведено капітальний ремонт з освоєнням 90,0 млн. грн., що дозволили збільшити обсяг переробки нафтохімічної сировини до 845 тис. тонн. В рамках програми модернізації і розвитку виробництва освоєно 2,0 млн. євро. Машинобудівний комплекс ліквідував відставання виробництва по відношенню до 2003 року. Якщо в І півріччі 2004 року спад склав 3,4%, то за 9 місяць досягнуто приросту 3,8%, а за рік - 4,6%. Найбільш ефективно спрацювали такі підприємства машинобудування як ТОВ "Техмаш" (+102,1%), ВАТ "Завод будівельних машин" (+48,7%), ВАТ "Коломийський завод комплектних розподільчих пристроїв" (+17,8%), ВАТ "Івано-Франківський арматурний завод" (+0,9%).
Протягом 2004 року деревообробний комплекс області працює стабільно. Введено вдію і досягло проектної потужності підприємство "Кроно-Осмолода", яке виробило ДСП на суму 64,05 млн. грн., з них майже половина ламінованої. Збільшили обсяг виробництва провідні підприємства ТОВ "ЛК Інтерплит Надвірна" ( у 2,3 рази), ТОВ "Уніплит" (у 1,3 рази).
Вдалося подолати тенденцію збитковості підприємств галузі, що сформувалися у попередні року. За 11 місяців 2004 року досягнуто позитивних фінансових результатів від звичайної діяльності (3,3 млн. грн.) за рахунок прибуткової діяльності третини підприємств.
Темпи приросту обсягів виробництва продукції легкої промисловості у 2004 році склав 15,8%, що майже у два

 
 

Цікаве

Загрузка...