WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

Інвестиційна привабливість Івано-Франківської області. - Дипломна робота

грибів;
3. по виробництву пива, мінеральних вод, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв; 4. по виробництву макаронних та кондитерських виробів, на підприємствах молокопереробної галузі; по виробництву молочних продуктів для дитячого харчування, морозива, згущених молочних продуктів, сухого льоду.
Є необхідність у придбанні фасувальних автоматів для сипучих продуктів ( чайних напоїв з дикорослих плодів і ягід та лікарських рослин), м'яса і ковбасних виробів, молочних продуктів в полімерну тару і фольгу масою 50-500 грамів, обладнання для виробництва кондитерських виробів, їх розфасування, сучасного обладнання для реалізації молокопродуктів поза торговельними закладами.
З метою реалізації програми розміщення продуктивних сил і організації додаткових робочих місць в сільській місцевості необхідні обладнання та інвестиції для створення міні-виробництва по переробці вовни, садовини і ягід, м'яса, молока та іншої сільськогосподарської продукції в населених пунктах області. Також є потреба в освоєнні фахівцями сучасних технологій виробництва плодоовочевих та м'ясних консервів, сирів, дитячого харчування та виробництва хліба.
В даний час на українському ринку лікарських засобів працює обмежена кількість фармацевтичних фірм, препарати яких зареєстровані фармакологічним комітетом України. Є потреба в закупівлі препаратів групи антибіотиків, сечогінних, серцево-судинних, цукрознижуючих та інших[30 ст.170-174].
Щодо створення спільного виробництва медичних препаратів, то є можливість встановити окремі лінії на базі недобудованого аптечного складу або на ВАТ "Фірма "Барва", яке спеціалізується в галузі хімічних технологій промислового значення і головне при наявності інвестицій організовувати виробництво субстанцій медичних препаратів.
Туристична галузь є невід'ємною часткою інвестиційної привабливості Івано-Франківської області та джерелом наповнення державного та місцевого бюджету. За неповторністю ландшафтів гірські райони Прикарпаття нерідко називають "Українською Швейцарією". М'яка зима і тепле літо сприяють організації цілорічного відпочинку і лікуванню. На схилах Карпат сніг лежить до п'яти місяців, а це, в свою чергу, сприяє розвиткові гірськолижного спорту. Різноманітність природних факторів обумовлює наявність фауни, найбагатшої в Україні. Річки придатні для водного туризму.
В Івано-Франківську туристичні послуги надають 47 ліцензованих туристичних підприємств, що становить 61% від зареєстрованих підприємств в області. В минулому році туристичними послугами в області скористались 34,4 тис. осіб, а кредитними спілками обсяги обслуговування склали 11,1 млн. грн..
В області п'ять курортних місцевостей і діють 11 санаторіїв. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні води, мінеральні ванни. Серед курортів - низькогірні Косів, Кременці, Яремче, середньогоірний Ворохта та передгірний курорти Черче. Крім того, Яремче користується славою туристичної столиці Карпат, Ворохта - столиці зимових видів спорту.
Гордістю Івано-Франківщини є її культурно-історична спадщина. На території взято під охорону держави 3,5 тис. пам'яток історії, архітектури, мистецтва, археології. Такі давні і цінні пам'ятки, як церква Пантелеймона під Галичем (ХІІ ст.), церква Святого Духа з іконостасом в Рогатині ( ХVІ ст.), Манявський скит (ХVІІ ст.), дерев'яні гуцульські і бойківські храми відомі за межами країни.
На Івано-Франківщині є п'ять міст, що згадуються в давньоруських літописах. Це - Тисмениця (1143), Снятин (1158), Тлумач 1213), Коломия (1240). Але найдавнішим серед них є Галич, перша згадка про який відноситься до 898 року. На базі пам'яток княжого Галича створений Національний заповідник "Стародавній Галич".
У 1998 році відзначалася 1100-річчя Галича як важлива культурна подія в житті держави. Державна програма розбудови Галича передбачає реконструкцію історичної частини міста, побудову об'єктів туристичної сфери. Ці об'єкти становлять інтерес для зарубіжних інвесторів.
Проект "Державні програми соціально-економічного розвитку Карпатського регіону" передбачає побудову Центру міжнародного туризму на 80-100 міст в районі Яблуниці - Ворохти з повним сервісом: ресторан, бар, гірськолижна траса, тенісний корт, сауна і басейн, спортзал, супутниковий зв'язок , автостоянка. Об'єкт розрахований на спорудження за участю іноземних фірм.
Передбачається також будівництво 1-2 мисливських баз елітного відпочинку в глибині Карпат (у Верховинському районі) з організацією полювання на підставі ліцензій за валюту.
Недостатньо освоєною у туристському відношенні є перспективна північно-західна частина області. Пропонується там спорудити туристську базу "Бубнище" на 300 місць для літнього і зимового відпочинку з використанням унікального скельного і печерного комплексу " Скелі Довбуша", пам'яток Болехова та Горшівського монастиря, мінеральних вод Моршина.
Цікавим є проект відновлення відтинкузалізниці Івано-Франківськ - Бучач (80 км.), яка існувала до 1944 року і зруйнована під час війни. Це скоротило б відстань до Києва на 100 км. (на 14%) [40].
2.2 Залучення прямих іноземних інвестицій в економіку області.
Івано-Франківщина є інвестиційно-привабливим регіоном для освоєння іноземного капіталу. Упродовж останніх чотирьох років в області утвердилася, а тенденція до зростання інвестицій в основний капітал. Обсяг прямих іноземних інвестицій в області на кінець 2004 р. становив 120,9 млн. дол. США, а на кінець 2005 року- 134,9 млн.дол.
Діаграма 1.1. Прямі іноземні інвестиції в економіку області ( млн.. дол. США)
Діаграма 1.1. Прямі іноземні інвестиції в економіку області ( млн. дол.США)
В регіоні за 1995-2004р.р. зберігається тенденція зростання обсягів прямих іноземних інвестицій. Якщо на початок виконання Програми сприяння залученню інвестицій в економіку області (на 01.01.2002р.) загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку області склав 46,3 млн. дол..США, то лише за три останні роки він зріс майже втричі і досяг 120,9 млн.дол.США. Поліпшується галузева структура іноземних інвестицій.
У 2004р. надійшло прямих іноземних інвестицій на суму 21,5 млн.дол.США, що на 14,3% більше, ніж у попередньому році. Одночасно нерезидентами були вилучені інвестиції у формі грошових та майнових внесків на суму 6,3 млн.дол.США. Враховуючи курсову різницю (плюс 6,2 млн.дол.США), приріст прямих іноземних інвестицій у 2004р. становив 24,9 млн.дол.США і темп росту - 125,9%.
Діаграма 1.2 Надходження та приріст прямих іноземних інвестицій в економіку області за період з початку року ( тис. дол.. США)
За минулий рік найбільше надходили прямі іноземні інвестиції у вигляді внесків рухомого і нерухомого майна 14,5 млн. дол., грошових внесків - 6,9 млн. дол.(близько третини).
Вагома частка іноземних інвестицій залучена у I та IV кварталах 2004р. - відповідно 32,6% і 40,3%.
Освоєні в підприємства області інвестиції станом на кінець 2004р. оцінювалися в 6 валютах, з яких значні обсяги припадають на євро та долари США.
Таблиця1.1
Прямі

 
 

Цікаве

Загрузка...