WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Антимонопольна політика в Україні - Курсова робота

Антимонопольна політика в Україні - Курсова робота

законодавство, події, судові справи, зроблено прогноз розвитку конкурентного права ЄС унаступні роки. Значну увагу приділено питанням інтелектуальної власності. Для економіста і правника є дуже важливим залишатися обізнаним зі всіма новинами, повною інформацією про предмет вивчення. Ця книга написана саме для допомоги їм, дозволяє не розгубитися у вирі змін конкурентного права ЄС і є надзвичайно необхідною для кожного юриста, економіста, студента, бізнесмена, який цікавиться цією сферою.
У першому розділі описано процес створення ЄС, подано завдання та цілі Союзу, особливості спільного ринку, застосовність до них конкурентного права. Так, скасування законів, що обмежують рух товарів та послуг, може не принести позитивних результатів для економік країн-членів ЄС, якщо виробники певної продукції об'єднаються у картель і домовляться тримати кожен ринок лише своєї країни. Тому такі домовленості для обмеження конкуренції повинні бути врегульовані конкурентними правилами Союзу. Ці правила можуть бути застосовані для розширення ефективних фірм та галузей економіки за кошт менш ефективних. Але вони можуть бути використані і для захисту малих фірм за кошт великих, не беручи до уваги ефективності.
У монографії Валентина Корах (Valentine Korah) торкається антимонопольного права Європейського об'єднання вугілля і сталі, Євроатому, але не розглядає їх детально; описує конкурентне регулювання виробництва сільськогосподарської продукції, захист фермерів, заходи, що сприяють підтриманню високого рівня їхнього життя; аналізує законодавче регулювання транспортних компаній (внутрішній водний, залізничний, авіаційний, морський види транспорту). У наступних розділах наведено детальний аналіз конкурентних правил договору про заснування Європейського економічного співтовариства (осбливо ґрунтовно описана специфіка пунктів 85 та 86). Розглянуто велику кількість прикладів їх практичного застосування, розв'язання судових суперечок. Монографія допомагає зрозуміти антимонопольну політику ЄС.
У книзі Валентини Корах (Valentine Korah) описано умови прибуткового функціонування монополіста - важкий або неможливий вхід у його галузь (умова з боку пропозиції), відсутність товарів-замінників його продукції (умова з боку попиту). Доступно пояснені втрати суспільства від обмеження конкуренції і монопольного підвищення цін. Порушено питання витрат ресурсів на утримання ринкової влади виробника-монополіста. Звичайно, суспільство отримає більшу вигоду від ефективного використання цих ресурсів для виробництва додаткових товарів та послуг.
Крім цього, у монографії доведено, що наявність ринкової влади у монополіста зменшує ініціативу до підвищення ефективності. Але якби тільки ефективність була ціллю конкурентної політики, то урядовці менше б втручалися у функціонування ринку. Та за відсутності державного регулювання декілька галузей виробництва захищені суттєвими бар'єрами на входження до галузі, що не дає змоги зародитися конкуренції з боку однаково ефективних фірм. Та все ж ефективність не є єдиною ціллю конкурентної політики ЄС. Іншими цілями є:
" ринкова інтеграція - конкуренція у спільному ринку спрямована на подальшу ринкову інтеграцію. Ціль ринкової інтеграції може навіть бути важливішою за ефективність.
" малі і середні фірми - інтеграція приносить із собою ризик, що малі і середні фірми, раніше захищені митами та квотами, матимуть труднощі, конкуруючи із більшими фірмами інших країн-членів ЄС. Щоб пом'якшити цей ризик, комісія з питань конкурентної політики ЄС заохочує співробітництво між ними, особливо, якщо вони працюють у різних країнах-членах ЄС.
" чесна конкуренція - багато європейців бажають розвитку конкуренції, щоб забезпечити досягнення чесності в економіці. Чесна конкуренція записана як бажана у преамбулі до договору про заснування Європейського економічного співтовариства. Але значення терміну "чесна конкуренція" не цілком зрозуміле і тому викликає багато питань і суперечок.
" політична свобода - у преамбулі до договору про заснування Європейського економічного співтовариства записано, що кожен громадянин має шанс вийти на ринок. Це право є частиною його політичної свободи. Він може досягнути успіху або зазнати невдачі. Але він повинен мати шанс спробувати.
" конфлікт цілей - суперечність виникає при аналізі того, на якому рівні конкурентне право дозволить досягнути усіх цих цілей без значної втрати ефективності. Малі ефективні фірми не потребують якогось особливого до них ставлення. Допомога, що її вимагають неефективні фірми, зменшує загальну ефективність економіки, тобто стимулює нераціональне використання ресурсів і заохочує створення і розвиток фірм із меншою ефективністю.
Можливість торгувати, незважаючи на державні кордони, значно пожвавила конкуренцію та підвищила ефективність в економіках країн - членів ЄС, але коли ці країни мають різне законодавство, наприклад, про патенти та максимальні ціни, неможливо продавати товари та послуги за однаковими цінами у деяких членах ЄС та у Євросоюзі загалом. У монографії розглянуто вплив державного регулювання на рух товарів та послуг, формування єдиного законодавства ЄС щодо міжнародного співробітництва та формування єдиної антимонопольної політики.
Особливу цінність ця монографія має тому, що містить у додатку тексти законодавчих актів, документів комісії ЄС із питань конкурентної політики. Це означає, що економістам, правникам та бізнесменам не потрібно витрачати свій дорогий час на пошуки потрібних документів. Останні вже зібрані в одній книзі, а ще приємніше, що є їх зрозуміле пояснення, яким дуже зручно послуговуватися у проблемних ситуаціях.
2.2. Анотація на монографію
Antitrust law and economics in a nutshel/ by Ernest Gellhorn, William E. Kovacic.- 4th edition/West Publishing Co. 1994. Russian translation.
ISBN 0-314-02683-5
Эрнест Гелхорн, Вилям Е. Ковасик. Антитрестовское законодательство и экономика.
Ця книга двох американських авторів покликана ознайомити читачів з основними юридичними та економічними принципами, якими керується сучасна практика застосування антитрестівського законодавства. Вона є надійним посібником для студентів і практиків, у якому подано загальний погляд на процес застосування законодавства із захисту конкуренції і тенденції його розвитку на найближчі роки.
У книзі розглянуто теорію конкурентних ринків, у рамках якої вважається, що на ринках, охоплених лише однією компанією, достатньою умовою для наявності конкуренції є проведення експортно-імпортної діяльності, що дозволяє й іншим компаніям здійснювати прибуткові операції.
У роботі порушено питання економічної ефективності. Наводиться думка деяких економістів, що головною, якщо не єдиною, ціллю антитрестівської політики є підвищення економічної ефективності. Але автори із такою ціллю і ставленням до антитрестівського регулювання не погоджуються. Вони стверджують, що хоча інтереси, не пов'язані з ефективністю,

 
 

Цікаве

Загрузка...