WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Антимонопольна політика в Україні - Курсова робота

Антимонопольна політика в Україні - Курсова робота

конкуренції" і т.ін.
Із аналізу чинного українського антимонопольного законодавства випливає, що Антимонопольний комітет України і його органи мають право відмовити у наданні згоди, якщо у результаті аналізу спрогнозованих наслідків концентрації вони дійдуть висновку, що ці наслідки матимуть несприятливий характер для кокурентного середовища. Варто законодавчо встановити, що у рішенні Антимонопольного комітету чи його органа щодо згоди на концентрацію може бути передбачено виконаннясуб'єктами господарювання визначених вимог, спрямованих на забезпечення конкуренції. Крім того, потрібно розробити перелік цих вимог і критерії їх встановлення. Також потрібно передбачити обов'язок антимонопольних органів у рішенні вказувати конкретні вимоги, їх обґрунтування і терміни виконання.
Отже, автор наголошує на регламентуванні діяльності антимонопольних органів і позбавленні їх можливості незаконно використовувати свою владу і повноваження.
3.12. Анотація на статтю
Виктория Малиновская. О совершенствовании антимонопольного законодательства// Предпринимательство, хозяйство и право. - 2000. - №8. - с.8-10.
Через усю статтю автор проносить думку про те, що антимонопольне законодавство України недосконале і неточне, тому потребує суттєвих доробок. Законодавство повинне забезпечувати одну з основних економічних функцій держави - створення умов для добросовісної конкуренції підприємців між собою і державна підтримка вітчизняних суб'єктів підприємницької діяльності як у країнах СНД, так і на європейських ринках. Як зазначено у статті, для забезпечення і підтримання нормального конкурентного середовища держава реалізує цю економічну функцію за такими пріоритетними напрямами:
1) створення рівних умов для здійснення підприємницької діяльності усіма учасниками конкурентних відносин;
2) протидія усім видам протизаконних угод, що послаблюють конкуренцію, у тому числі, діям, котрі передбачають розподіл ринку за територіальною ознакою;
3) визначення і дослідження конкретних монополій та галузевих олігополій і попередження зловживання їхнім домінантним становищем;
4) попередження і припинення дискримінації господарчих суб'єктів з боку органів державної влади і місцевого самоврядування.
Автор статті наводить основні критерії ефективності законодавства і особливо наголошує на вдосконаленні його шляхом систематизації. Причому найбільш оптимальним видом систематизації антимонопольного законодавства України мала б стати його кодифікація. Прийняття Антимонопольного Кодексу України дозволило б детально систематизувати усі види порушень у сфері конкуренції, відповідно встановити єдину систему мір юридичної відповідальності за них і єдиний механізм реалізації цієї відповідальності.
Автор висовує пропозицію про внесення змін до Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Вона робить висновок, що потрібно уточнити визначення і відкорегувати цілий ряд складових недобросовісної конкуренції. Необхідно внести корективи і щодо регулювання дискримінації господарчих суб'єктів. Це спричинено тим, що реальний перелік форм дискримінації господарчих суб'єктів органами державної влади і місцевого самоврядування набагато ширший за перелік затверджених законодавчо складових. Саме цим складовим, сказано у статті, законодавці повинні приділити особливу увагу в Антимонопольному Кодексі, давши загальне визначення дискримінації господарчих суб'єктів, розширивши перелік чинних складових, відкорегувавши їх; створити єдину систему правопорушень зі спеціальним суб'єктом (органом державної влади і місцевого самоврядування), детальніше регламентувавши його відповідальність.
У чинному антимонопольному законодавстві України нема чіткого, добре продуманого правового механізму реалізації законодавчих приписів, діяльної ситеми правових гарантій підприємницької діяльності, норм, що забезпечують підтримку і стимулювання конкуренції.
До сьогодні залишається законодавчо не розв'язане питання про порядок і характер взаємодії Антимонопольного комітету України і Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.
Таким чином створення ефективної системи законодавства сприятиме нормалізації умов роботи правозастосовних органів і створенню чудового клімату для конкурентів.
Перелік використаної літератури
1. Макконнэл Кэмпбелл Р., Брю Стэнли Л. Экономикс: Принципы, проблемы и политика. В 2 т.: Пер. с англ. 11-го изд. Т. 2. - Республика, 1992, 400 с.: табл., граф. - с.107-109. ISBN 5-250-01486-0 (т. 2)
2. Пол А. Семюельсон, Вільям Д. Нордгауз. Мікроекономіка/ Пер. з англ. - К.: Основи, 1998. - 676 с. - с. 271-272. ISBN 966-500-225-2
3. Valentine Korah, An Introductory Guide to EC Competition Law and Practice, Cases and Materials on EC Competition Law (Sixth edition, Hart Publishing, Oxford, 1997), 367 pp. ISBN 1-901362-27-2.
4. Antitrust law and economics in a nutshel/ by Ernest Gellhorn, William E. Kovacic.- 4th edition/West Publishing Co. 1994. Russian translation.
ISBN 0-314-02683-5
Эрнест Гелхорн, Вилям Е. Ковасик. Антитрестовское законодательство и экономика.
5. Семенова Л.Н. Антимонопольне і конкурентне право: Курс лекцій. - Київ: Вид-во Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, 1999. - 136 с. ISBN 966-7508-18-8.
6. Н.В. Задорожная. Предприятие на монопольном рынке// Экономика предприятия.-2001.-№1.- с.70-96.
7. В. Полуянов. Монополізованість промисловості України і тенденції формування ринкових суб'єктів господарювання// Економіка України. 2001.-№9.-с.36-42.
8. Г.Филюк. Економіко-правові засади державного регулювання природних монополій в Україні // Економіка України. - 2001. - 8. - с. 48-52.
9. В. Базилевич, Г Филюк. Роздержавлення природних монопольних структур в Ураїні// Економіка України. - 2002. - №3. - с. 35-42.
10. В.Кучеренко, С.Дзезик. Антимонопольне регулювання діяльності підприємств водопостачання // Економіка України. - 2001. - 3. - с.40-43.
11. Сива Т.В. Конкуренція на ринку банківських послуг// Фінанси України. - 2002. - 7. - с.127-132.
12. Т.Бень, В. Сиченко. Методи визначення рівня монополізму на ринках промислової продукції// Економіка України. - 1999. -3. - с. 36-41.
13. О.Мельникова. Особливості національної монополії// Економіка України. - 2001. - 2. - с.50-53.
14. А. Покритан. Про економічний зміст сучасних суспільних відносин в Україні// Економіка України. - 2000. - №10. - с.46-53.
15. Інеса Шуміло. Антиконкурентні узгоджені дії// Підприємництво, господарство і право.-2001.-№1.-с. 15-18.
16. Александр Грановский. Критерии согласия на экономическую концентрацию субъектов хозяйствования на рынке// Предпринимательство, хозяйство и право. - 2000. - №8. - с. 11-14.
17. Виктория Малиновская. О совершенствовании антимонопольного законодательства// Предпринимательство, хозяйство и право. - 2000. - №8. - с.8-10.

 
 

Цікаве

Загрузка...