WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Соціально-економічна ефективність іноземних інвестицій в реаліях ринкової економіки - Реферат

Соціально-економічна ефективність іноземних інвестицій в реаліях ринкової економіки - Реферат

раціонально використовувати потенційні ресурси регіону. Тому що держава та місцева влада входять у процес перенесення фінансової відповідальності на місцевий рівень.
Головним завданням органу місцевої влади при цьому є підтримка інвестора в його намірах вкласти кошти в економіку своєї держави. Така підтримка може надаватись у різній формі, залежно від стадії прийняття ухвали про інвестицію та намірів самого інвестора [4, 108-110].
Заохочувальна підтримка - це низка заходів, спрямованих на доведення до потенційного інвестора інформації про можливості інвестування коштів у певному регіоні, наявні переваги та зручності для нього, пріоритети державної політики щодо залучення інвестиційних ресурсів за кордну.
Принципова підтримка потрібна інвесторам, котрі визначилися з необхідністю інвестувати в економіку тієї чи іншої держави (регіону), але не упевнені у сприятливому для себе ставленні з боку органів місцевої влади. об'єктивності контрольних служб тощо. Вона особливо важлива в реаліях українського бізнесу, коли не зовсім сприятливий імідж на міжнародній арені викликає численні сумніви та упереджене ставлення іноземних інвесторів. Така підтримка може полягати в особистих зустрічах керівників органів влади та їхніх структурних підрозділів з іноземцями, обговоренніспільних проблем, узгодженні позицій що до реалізації того чи іншого проекту .
Так, на основі переговорів керівництва Закарпатської облдержадміністрації з представниками "Фольксвагену", з використанням аргументації та принципової підтримки за зразком роботи у СЕЗ "Закарпаття" відомих у світі фірм "ЕНО", "Флетронікс", "Фішер", а також враховуючи успішну практику реалізації проекту зі складання повного модульного ряду автомобілів "Шкода", неподалік від Чопа розпочато будівництво заводу "Єврокар" концерну "Фольксваген".
Попередня підтримка застосовується на початковій стадії реалізації інвестиційного проекту, коли інвестор від концептуальних рішень переходить до практичної діяльності з реалізації проекту і стикається з низкою досі незнайомих йому проблем регулятивного характеру. Така підтримка може полягати у наданні посильної інформаційної та консультативної допомоги з боку відповідних владних інституцій.
Процесуальна підтримка - це набір заходів і дій, покликаних сприяти успішній реалізації чинного інвестиційного проекту. Полягає у розв'язанні поточних проблем, наданні допомоги щодо кращого орієнтування в особливостях нормативно-правової бази держави тощо. Мета такої підтримки - створити в інвестора тверде переконання, що всі попередні стадії підготовки й розроблення інвестиційного проекту не були лише засобом досягнення економічних цілей та задоволення інтересів місцевої влади. Вона свідчить про готовність сторони, яка приймає, розвивати співробітництво на довгостроковій основі і є добрим стимулом для подальшого нарощування інвестицій цим самим інвестором, або стає сигналом для приходу в економіку регіону інших інвестиційних компаній. Наприклад, реалізація інвестиційного проекту фірми "Леоні" у Львівській області супроводжується регулярними зустрічами керівництва українського представництва фірми з місцевою та регіональною владою, обговоренням проблем, вироблення спільних позицій щодо їх вирішення.
Робота з підтримки іноземних інвестицій не просто забезпечує зростання обсягів прямих інвестицій з-за кордону в економіку певного регіону. Вона одночасно сприяє нарощуванню фінансової потужності внутрішніх інвесторів. Адже завдяки глобалізації транскордонні надходження інвестицій набувають сталого характеру, а відповідна спеціалізація території дістає визнання в міжнародному масштабі. Як наслідок, дедалі більше фінансових ресурсів залучається у розвиток інфраструктури, суміжних виробництв, що не сприяє підвищенню конкурентоспроможності внутрішніх компаній, які працюють у цих сферах економіки.
Проаналізував вище викладене, ми прийшли до висновку, що недостатність власних економічних ресурсів потребує від України пошук додаткових джерел фінансування. У сучасних умовах України інвестиції мають стати найважливішим засобом забезпечення виходу з довготривалої економічної кризи, досягнення реальних структурних зворушень, технічного переозброєння, підвищення якісних показників господарської діяльності, та життєвого рівня населення.
Іноземні інвестиції є сьогодні тим ресурсом, який, в усякому разі, в ближчій перспективі, може найвагоміше сприяти підвищенню ефективності підприємств, а відтак і розвитку відповідних міст, поліпшенню соціального захисту громадян.
Місцеві органи влади павині докладати максимальні зусилля для активізації інвестиційної діяльності.
Література:
1. 1. Борщ Л.М. Інвестиції в Україні: Стан, проблеми і перспективи.- К.: Т-во "Знание", КОО, 2002.-318с.
2. 2. Майорова Т.В. Інвестиційна діяльність. Навч. Посібник.-Київ: ЦУЛ, 2003.- 376с.
3. 3. Федоренко В.Г., Гойко А.Ф. Інвестознавство: Підручник / За ред. В.Г.Федоренка.- К.: МАУП, 2000.- 408с.: іл.- Бібліогр.: с.399-402
4. 4. Борщенко В.В. Іноземні інвестиції як чинник регіонального розвитку // Фінанси України. - 2003.-№ 10.- с 108-115
5. 5. Діденко Я.О. Удосконалення прямого іноземного інвестування// Фінанси України. - 2001.- № 12.- с.96-105
6. 6. Денисенко Н. Возможности активизации инвестирования в современных условиях. // Управление экономикой: теория и практика. - 2003. -№ 8.- с. 28-31
7. 7. Шаповалова О.В. Роль місцевих органів влади у створенні сприятливого інвестиційного клімату в Україні // Фінанси України. - 2004.- №7.- с.68-74

 
 

Цікаве

Загрузка...