WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Формування економічної безпеки регіону - Реферат

Формування економічної безпеки регіону - Реферат

територіях. Сьогодні, як нІколи, актуальні підтримка на належному рівні й розвиток науково-технічного потенціалу, спрямованого на забезпечення економічної незалежності України; недопущення або локалізація кризових ситуацій (особливо для територій з районо- або містотвірними підприємствами), що можуть у великих масштабах спричинити порушення постачання стратегічних видів продукції в інші країни. На наш погляд, загальний аналіз кризових ситуацій треба здійснювати в такій послідовності. На початкускладають предметний реєстр об'єктів дослідження, до якого вносять області й території, що входять до певного економічного району: великі міста, промислові вузли, території з особливим режимом господарювання, із порушеною екологією. Потім збирають інформацію для оцінки кризових ситуацій і оцінюють рівень загроз ЕБ із застосуванням різноманітних методів. А вже на підставі отриманих показників ранжують території за рівнем загроз ВБ. для територій, що потрапляють до розряду кризових, здійснюють поглиблений аналіз причин і наслідків ситуацій, що склалися. Розробляють і групують за блоками програмно-цільові заходи, спрямовані на локалізацію і нейтралізацію упливу осередків територіальних кризових ситуацій.
Для конкретизації причин і наслідків загроз ЕБ можна виділити окремі блоки: технічний, екологічний, демографічний тощо. Аналіз загроз ЕБ на рівні галузей, розташованих у регіоні, здійснюють групуванням підприємств однієї галузі. Ранжування за шкалою кризи (передкризова і кризова ситуація) дозволяє приймати рішення про запровадження режиму надзвичайного економічного стану в регіоні.
У разі дефіциту бюджету того чи іншого рівня і неможливості здійснити фінансову "ін'єкцію" в організм регіону в повному обсязі перевагу віддають територіям з найбільшою віддачею вкладених засобів.
В умовах кризи для територій найбільш дієвою може бути державна підтримка. Допомога з боку ринкових структур є додатковим позитивним фактором.
Філофора й економічна безпека
Влітку в районі Пересипу часто можна було бачити автомобілі з високими бортами причепів, наповнені бурими, запашними від концентрованого морського повітря копицями. На самому початку вулиці Котовського (нині -- Миколаївська) особливо сильно "тягло" морем. У воротах з написом "Одеський дослідноекспериментальний гідролізно-агаровий завод", у просторіччі - агаровий, і звертали ці машини.
Підводні філофори, цілі її поля починалися (можливо, існують дотепер) миль за 50 на південний схід від Одеси, приблизно на півдорозі до Кримського півострова. На морських картах це місце позначене як Філофорне поле Зернова. Ні, він аж ніяк не власник цього поля. Ще в квітні 1909 року,. під час однієї з експедицій, його знайшов і описав майбутній академік -- один із творців сучасної гідробіології С.А. Зернов.
Першою корисною властивістю філофори, що привернула увагу практиків, була її здатність концентрувати у своїх тканинах йод. У тонні водоростей - до трьох кілограмів йоду. Не вдаючись до технологічнихі і стратегічно-медичних подробиць, відзначимо, що в СРСР було три йодних заводи -- на Білому морі, на Далекому Сході і в Одєсі, які давали 15 ТОНН йоду щорічно. На цьому, мабуть, і скінчилася історія йодо-водоростевої промисловості. У морських водоростей-йодоносів з'явився гідний (і переможний) конкурент - супутні води нафтових родовищ -- сировина багата й дешева.
УНІКІЛЬНИМ складником філофори виявився аж ніяк не йод, а природні речовини, що утворюють драглі. Їх назвали агар і агароїд. Це дуже цінний продукт. Він необхідний скрізь, де треба надати якомусь розчинові властивості холодцю, зробити його густим. Сфери, застосування: апретування тканин, крейдування паперу, стабілізація різноманітних емульсій, виготовлення косметичних кремів, зубних паст, мазей, бактеріологічних живильних засобів, гелів для електрофорезу. Особлива і вкрай важлива галузь застосування -медична промисловість, мікробіологія. Складається цілком вагомий список ПОЗИТИВНИХ якостей. Але все-таки головна галузь застосування: - харчова промисловість.
Проте вже майже чотири, роки агароїд у нашому місті не виготовляють. Водоростей не добувають. Агаровий завод простоює. Хоч ще існує. Правда, після акціонуваннія називається інакше - красиво і загадково, за останньою модою -- ВАТ "Наутілус".
Потрібний кредит. Провадяться переговори з представниками фірм із Голланді, Італії, Японії про надання устаткування і сучасних технологій. Доводиться укладати договори про постачання водоростей двох видів із Філіппін. Один.з них, до речі, коштує 750 американських доларів за тонну, інший -- 450. І це чиста ціна, без витрт на доставку. Без кредиту й справді сьогодні доводиться важко. Це колись наївно по вважали, що кредит гіпсує стосунки.
Важко уявити, але основна причина зупинки агарового -- повна заборона на видобуток філофори. Інспекція з ядерної та екологічної безпеки Чорного моря категорично проти "варварського" знищення унікальної морської рослинності.
З такими доказами сперечатися важко. Хоча основний аргумент працівників інспекції стосується не філофори як такої, а "деякої кількості червонокнижкових істот, що гинуть під час добування водоростей. Це складне формулювання має на увазі знаменитих чорноморських крабів -- трав'яного ї волосяного.
Розлад в економіці, як це не дивно деякою мірою став позитивним явищем для чистоти Чорного моря. Простоюють підприємст'ва, у зв'язку з цим менше промислових стоків у річках і морі. І не тільки в нас. Подібна ситуація.в Болгарії, у Румунії. Отож, біологи, точніше, гідробіологи, із радістю відзначають: популяція чорноморських крабів практично відновилася, і їх, здається, уже можна "викреслювати" з Червоної Книги.
Розцінки постійно змінюються. Парадоксально купувати водорость на Філіппінах, коли своя плаває за 50 миль. Навіть кривдно.
Є й інший парадокс: на заводі ще не знають, у скільки обійдеться ремонт флоту, устаткування, паливо тільки для одного рейсу, у що виллються нові технології. Може, і справді дешевше стане купувати філіппінську траву? І просто забути про унікальність власної?
Чи дешевше-не знаю. Простіше-точно.
Література
1. 1. Запоточний І.В., Захарченко В.І. Державне регулювання регіональної економіки.-- Харьків. Одіссей.-- 2003.-592
Мал. 1 Структура загроз економічній безпеці регіону.

 
 

Цікаве

Загрузка...