WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Порядок митного оформлення товарів та предметів, що переміщуються через митний кордон України - Контрольна робота

Порядок митного оформлення товарів та предметів, що переміщуються через митний кордон України - Контрольна робота

також громадян при митному оформленні обов'язкова.
Товари та інші предмети
Підприємство, що переміщує через митний кордон України товари та інші предмети
Товари та інші предмети
Відмова в попуску через митний кордон
Митниця
МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ
сплата належних митних платежів
Тимчасова зона митного контролю на території підприємства (оформлення проводиться за дозволом митниці)
Відбір зразків продукції
Інші державні контролюючі органи (фітосанітарний, ветеринарний, екологічний контролі, органи з сертифікації продукції тощо), митна лабораторія
Випуск товарів та інших предметів у вільний обіг на територію України
Рис.2. Здійснення митного оформлення
З метою митного контролю та митного оформлення митницяможе брати проби i зразки товарів та інших предметів для проведення дослідження їх. За згодою митниці проби i зразки товарів та інших предметів, щодо яких митне оформлення не було закінчено, можуть братися для контролю іншими державними органами. Дослідження можуть проводитися державними контролюючими органами фітосанітарного, ветеринарного та екологічного контролю, органами з сертифікацій продукції, санітарно-епідеміологічною службою та іншими, а також митною лабораторією. Проби i зразки товарів та інших предметів беруться в мінімальних кількостях, що забезпечують їх дослідження. Взяття проб та зразків, дослідження їх, а також розпорядження ними неповинно необґрунтовано затримувати пропуск товарів та інших предметів. У разі відмови в пропуску через митний кордон України товарів та інших предметів митниця зобов'язана давати заінтересованим особам вичерпні роз'яснення вимог митного оформлення, виконання яких забезпечує можливість пропуску. При цьому підприємство або громадянин, які представляють товари та інші предмети до митного оформлення, повинні усунути виявлені недоліки i пройти митне оформлення.
Митне оформлення переміщення через кордон товарів та інших предметів, що належать суб'єктам підприємницької діяльності, здійснюється із застосуванням уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (i - за необхідності - додаткових аркушів форми МД-З i МД-8) - вантажної митної декларації (ВМД). Порядок використання i заповнення ВМД (рис. 3.3) регламентується "Положенням про вантажну митну декларацію", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України, а також Інструкціями про порядок заповнення ВМД, затвердженими наказами державної митної служби України. Процес митного оформлення товарів та інших предметів складається з двох частин (черговість їх здійснення залежить від напрямку переміщення через кордон - експорт або імпорт):
- представлення ВМД до внутрішньої митниці та ТУ оформлення. ВМД подається до митниці підприємствами, які здійснюють декларування товарів на підставі договору i діють за дорученням суб'єкта підприємницької діяльності або безпосередньо представником суб'єкта підприємницької діяльності;
- пропуск Прикордонною митницею товарів через митний кордон України із використанням ВМД (при імпорті - попередньої ВМД).
При імпорті в Україну застосовується попереднє декларування таких товарів та інших предметів:
зі сплатою митних платежів:
- тих, що підлягають обкладенню акцизним збором (лікеро-горілчані вироби, легкові автомобілі тощо);
- групи товарів, що переміщуються автомобільним транспортом, перелік яких затверджується Держмитслужбою (різноманітні продукти харчування, папір, книги, різні одяг i взуття, товари народного вжитку - побутова апаратура, запасні частини до автомобілів тощо);
без сплати митних платежів:
- решти товарів, що переміщуються автомобільним транспортом. Наочно розглянемо процес митного оформлення при імпорті товару на митну територію України (рис. 3.4).
1. Підприємство звертається до внутрішньої митниці для оформлення попередньої ВМД на імпорт товару. При необхідності мають бути сплачені належні платежі.
2. За умови правильності складення декларація оформлюється митницею і вводиться в центральну базу даних (ЦБД) за допомогою супутникового зв'язку.
3. Товар прибуває на кордон. Перевізник звертається до прикордонної митниці.
4. Прикордонна митниця шляхом перегляду ВМД в ЦБД звіряє дані перевізника і вантажу з наявними в базі даних. Проводиться догляд вантажу.
5. За відсутності зауважень вантаж направляється у внутрішню митницю для подальшого митного оформлення. В ЦБД робиться відмітка про пропуск вантажу.
Остаточне митне оформлення вантажу здійснюється, про що вже йшла мова, у внутрішній митниці. При цьому перевірка ВМД проходить декілька етапів контролю, які проводяться працівниками відповідних підрозділів митниць (рис. 3.5). При необхідності додаткових досліджень товарів або більш поглибленого вивчення наданих декларантом документів співробітниками митниці, які перевіряють ВМД, може бути направлено запит, наприклад, до митної лабораторії для уточнення хімічного складу товару, до відділу технічних засобів контролю для проведення контролю носіїв інформації, відділу тарифів i вартості для перевірки заявленої вартості та експертизи сертифікатів, які засвідчують країну походження товарів, тощо. Завершення митного оформлення кожним із співробітників фіксується поставленням відтисків штампів контрольних відміток на зворотному боці ВМД (як наведено в прикладі). Митне оформлення ВМД може бути остаточно завершено тільки після проведення всіх цих видів контролю (рис. 3.6 а, 3.6 б).
Прийом ВМД до митного оформлення
Статистичний контроль відомостей, заявлених у ВМД (різноманітні державні реєстраційні коди підприємств, банківські розрахункові рахунки, адреси, назви тощо)
Форматно-логічний контроль відомостей, заявлених у ВМД (правильність заповнення граф ВМД і товаросупровідних документів, а також контроль застосування засобів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності)
Перевірка товарів і документів митною лабораторією, відділом тарифів та вартості, відділом технічних засобів контролю
Контроль застосування засобів тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності
Контроль правильності нарахування і сплати митних платежів
Догляд вантажу і транспортного засобу
Повне оформлення ВМД
Рис 3. Етапи

 
 

Цікаве

Загрузка...