WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Порядок митного оформлення товарів та предметів, що переміщуються через митний кордон України - Контрольна робота

Порядок митного оформлення товарів та предметів, що переміщуються через митний кордон України - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з митного регулювання
на тему:
"Порядок митного оформлення товарів та предметів, що переміщуються через митний кордон України"
ПЛАН
Вступ
1. Мета та порядок здійснення митного оформлення
2. Особливості проведення митного оформлення
3. Декларування товарів та предметів,
що переміщуються через митний кордон України
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
У сучасних умовах економічного розвитку України, розширення зовнішньоекономічних зв'язків особливого значення набуває митна справа, основу якої складає митне законодавство. Останнє визначає принципи організації митної справи в Україні з метою, з одного боку, створення сприятливих умов для розвитку економіки, зовнішньоекономічних зв'язків, а з іншого - захисту та забезпечення конституційних прав і свобод громадян, держави, суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності і додержання ними правил, встановлених у цій галузі.
Митне законодавство України спрямоване на вирішення таких завдань: забезпечення організації та функціонування єдиної, узгодженої, стабільної митної системи, закріплення правових механізмів взаємодії всіх її елементів; визначення загальних принципів регулювання митних відносин; захист економічних інтересів України, забезпечення виконання зобов'язань, що випливають з міжнародних договорів України стосовно митної справи; встановлення правових норм, які б забезпечували захист інтересів споживачів і додержання учасниками зовнішньоекономічних зв'язків державних інтересів на зовнішньому ринку; створення умов для ефективної боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, контролю за валютними операціями; підвищення рівня організаційних і правових гарантій суб'єктів митних відносин, удосконалення системи їх відповідальності.
Митне оформлення - процедура поміщення транспортних засобів, товарів у відповідний режим та виконання митним органом процедур митного контролю з справлянням установлених податків і зборів та заповненням відповідних документів. Порядок митного оформлення визначається розділом 3 Митного кодексу України (статті 37-43). Переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів підлягає митному оформленню.
1. Мета та порядок здійснення митного оформлення
Метою здійснення митного оформлення є:
Забезпечення митного контролю, який здійснюється з метою дотримання державними органами, підприємствами та їх службовими особами, а також громадянами порядку переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів. Митний контроль здійснюється службовими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду транспортних засобів, товарів та інших предметів, особистого огляду, переогляду, обліку предметів, які переміщуються через митний кордон України, а також в інших формах.
Застосування засобів державного регулювання переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів, основною метою яких є стягнення в державний бюджет податків при перемащенні товарів через митний кордон України, а також захист національного ринку від неякісних імпортних товарів i забезпечення підтримки національного виробника шляхом надання йому можливості конкурувати з іноземними суб'єктами підприємницької діяльності (рис.1).
Порядок здійснення операцій з митного оформлення визначається Державною митною службою України відповідно до Митного кодексу України. Оформлюються митні документи українською мовою або офіційними мовами митних союзів, якщо Україна є їх членом.
Митне оформлення суб'єктів ЗЕД здійснюється службовими особами митниці в місцях розташування митниць - зонах митного контролю - спільно з зацікавленими державними органами впродовж часу, визначеного митницею.
Території зон митного контролю встановлюються:
1) у пунктах пропуску через державний кордон України - митницею за погодженням із прикордонними військами;
2) у пунктах на митному кордоні України, що є межами спеціальних митних зон - митницею самостійно;
З) на територіях i в приміщеннях підприємств, що зберігають товари та інші предмети під митним контролем, - митницею самостійно.
Переміщення товарів та інших предметів на територію зони митного контролю чи за її межі контролюється митницею.
Засоби державного регулювання переміщенням через кордон України товарів та інших предметів
Нетарифні Тарифні
Застосування до імпорту (експорту) окремих видів товарів контролю з боку інших державних органів
Регулювання застосування ставок мита до різних видів товарів
Впровадження ліцензування імпорту (експорту) окремих видів товарів, контрактів і суб'єктів підприємницької діяльності Впровадження на окремі види товарів індикативних цін (min і max рівні цін на товари, за якими здійснюється митне оформлення цих товарів)
Рис.1. Засоби державного регулювання переміщенням через митний кордон України товарів та інших предметів
2. Особливості проведення митного оформлення
Митне оформлення має проводитися митницею, в зоні діяльності якої розташовані власники товарів та інших предметів, за винятком випадків, урегульованих чинним законодавством України. Наприклад, оформлення товару в інший митниці узгоджується його власником із обома митницями (тією, де розташований власник, i тією, де він має намір проводити оформлення) листом відповідної форми. За рішенням державної митної служби України митне оформлення окремих видів товарів та інших предметів може здійснюватися в окремо визначених для цього митницях. Наприклад, митне оформлення енергоносіїв здійснюється Центральною енергетичною митницею. Митницею може бути надано дозвіл підприємству, що переміщує через митний кордон України товари та інші предмети, на зберігання їх під митним контролем на території та в приміщенні підприємства у визначеній митницею зоні митного контролю. За наявності підстав вважати, що переміщувані через митний кордон України транспортні засоби, товари та інші предмети містять предмети контрабанди, предмети, що є безпосередніми об'єктами порушення митних правил, проводиться переогляд таких товарів та інших предметів. При цьому присутність представників підприємства, а

 
 

Цікаве

Загрузка...