WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Бюджетний процес та його учасники - Реферат

Бюджетний процес та його учасники - Реферат

районні ради) управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку відповідних областей і районів та контролюють їх виконання; затверджують районні і обласні бюджети, які формуються з коштів державного бюджету для їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів залучених на договірних засадах з місцевими бюджетами для реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм, та контролюють їх виконання; вирішують інші питання, віднесені законом до їхньої компетенції".
Порядок складання, розгляду, затвердження та виконання місцевих бюджетів визначається також Законом України "Про бюджетну систему України" від 29 червня 1995 р.
На прикладіТернопільського районного бюджету я в своїй дипломній роботі і зокрема в цьому питанні намагаюсь описати порядок складання, розгляд, затвердження та виконання районного бюджету.
Проект районного бюджету відображає утворення та використання фінансових ресурсів, необхідних для забезпечення спільних проектів і програм територіальних громад сіл, селищ та міст, повноваження та виконання яких передані районним державним адміністраціям.
Як нам вже відомо, процес складання будь-якого бюджету починається з розробки прогнозних показників. Так само на підставі основних прогнозних макропоказників економічного та соціального розвитку України на плановий рік Тернопільська районна державна адміністрація розробляє прогнозні показники економічного та соціального розвитку Тернопільського району, які і виступають основою для складання районного бюджету.
Сам порядок складання проекту районного бюджету організовує районна державна адміністрація у відповідності з порядком складання бюджетів в Україні, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Розробивши прогнозні показники Тернопільська районна державна адміністрація складає і подає на затвердження районній раді проект бюджету у розрахунку якого враховується:
1. План доходів у вигляді дотацій та субвенцій, отриманих з обласного бюджету для виконання окремих програм . Так на 1999 рік Тернопільським районним бюджетом надано дотації (Див. Додаток №__ "План відрахувань від загальнодержавних податків і доходів бюджету") 663 229 гривень сільським і селищним радам. Районному бюджету була надана субвенція у розмірі 360 000 гривень і дотація у розмірі 6862100.Сума субвенцій і дотацій була надана обласним бюджетом у 2000 році у розмірі 1811286,7 гривень.
2. План доходів від власних джерел.
В 2000 році власні джерела доходів по району становили 131 тис. грн.
Також для складання проектів районного бюджету Кабінет міністрів України доводить до районних державних адміністрацій такі показники:
1) Проектні нормативи відрахувань від регулюючих доходів та їх сум. В 2000 році ці відрахування становили 1756 тисяч гривень по Тернопільському районі.
2) Проектні розміри трансфертів та їх цільове призначення в 2000 році становили 92030 тисяч гривень. (Див. Додаток "Річний звіт про виконання місцевих бюджетів "Доходи")
У відповідності з Порядком складання бюджетів в Україні, що затверджується Кабінетом Міністрів України районна державна адміністрація, фінансові управління (відділи) районної державної адміністрації за участю інших органів виконавчої влади на підставі прогнозних показників економічного і соціального розвитку адміністративно-територіальних одиниць та показників, доведених до районної державної адміністрації розробляє проект районного бюджету.
При розробці видаткової частини районного бюджету обов'язковому затвердженню підлягає план розподілу коштів Тернопільського районного бюджету у розрізі територіальних громад (Див. Додаток № __ "Звіт про виконання бюджету по видатках станом на 01.12.1999 року").
Після схвалення районна державна адміністрація подає на розгляд районній Раді проект до 1 жовтня року, що передує плановому. Після чого проводиться попередній розгляд проекту районного бюджету постійними комісіями районної Ради. Після розгляду постійними комісіями проект районного бюджету подається на затвердження. Районна Рада самостійно затверджує проект районного бюджету, який розробляється і виконується Районною державною адміністрацією.
Проект районного бюджету завжди затверджується після затвердження бюджетів відповідних сіл, селищ, міст, виходячи із переданих їм фінансових та матеріальних ресурсів відповідно до делегованих повноважень та затверджених програм, але також районний бюджет підлягає затвердженню протягом 45 днів після затвердженого Державного бюджету України.
Також затвердження проекту Тернопільського районного бюджету проводиться на підставі договорів.
Районна Рада затверджує проект бюджету району (бюджет для виконання спільних соціально-економічних і культурних програм) на підставі договорів, укладених з органами місцевого самоврядування села, селища, міста, що знаходиться на території району.
Після затвердження Тернопільською районною Радою народних депутатів районного бюджету цей документ друкується в засобах масової інформації для загального відома.
Наступним етапом бюджетного процесу є безпосереднє виконання районного бюджету. Районна державна адміністрація здійснює виконання бюджету по повноважених та спільних програмах міст, селищ і сіл делегованих до виконання районною державною адміністрацією. Також окремо здійснюється виконання спільних проектів в рамках районного бюджету.
До виконання спільних проектів в рамках районного бюджету розвитку районна Рада може утворювати тимчасові виконавчі дирекції для управління виконанням цих проектів з визначенням конкретних виконавців через процедуру проведення конкурсів на відкритому ринку послуг.
Використана література
1.Закон України "Про Державний бюджет України на 2004 рік". /Урядовий кур'єр /- від 09.01.03., №4.
2.Антологія бюджетного механізму./ Під редакцією Юрія С.І. Монографія.- Тернопіль: Економічна думка,2002.(Розділ І).
3.Бюджетний кодекс України від 21 червня 2001 року.- К.: Атака, 2001.
4.Василик О. Д. Теорія фінансів: Підручник. - К.:НІОС,2001.
5.Мельничук С.І.Державному бюджету-економічне обґрунтування // Фінанси України, 1999, №11.
6. Мітюков І.О.Міністр фінансів України. Основні особливості бюджету України на 2001 рік. - "ФІНАНСИ УКРАЇНИ", 07.02.2001.
7. Юрій С.І., Бескид Й.М. Бюджетна система України. (Розділ ІІ) - К.: НІОС,-2003.
8.Юрій С.І., Бескид Й.М. Бюджетна система. Навчально-методичний посібник. - Тернопіль: ТАНГ, 2002.
9.Юрій С.І.Концептуальні засади сутності бюджету.// Фінанси України, 2001, № 10.
10. Юрій С.І. Фінанси. Навчально-методичний посібник - Тернопіль: ТАНГ, 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...