WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Державне регулювання розвитку культури и мистецтва - Реферат

Державне регулювання розвитку культури и мистецтва - Реферат

теле-радіомовлення України; забезпечення вільного доступу до крайок зразків національного культурного та мистецького здобутку, а також забезпечення на конкурсних засадах трансляції передач місцевих, в тому числі регіональних, телерадіоорганізацій незалежно від форм власності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 1998 p. створена Державна акціонерна компанія "Українське телебачення і радіомовлення", яка здійснює свою діяльність на основі Статуту.
Важливе значення в сфері управління культурою має інформація. Законом України від 2 жовтня 1992 р. "Про інформацію" встановлено загальні правові основи одержання, використання, поширення та зберігання інформації, закріплено право на інформацію, її систему, джерела, визначено статус учасників інформаційних відносин, урегульовано доступ до інформації та забезпечення її охорони і захист особи та суспільства від неправдивої інформації.
Функції центрального органу виконавчої влади в сфері інформації виконує Державний комітет інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України.
Указом Президента України від 16 вересня 1998 р. "Про вдос-коналення державного управління інформаційноюсферою" з метою підвищення ефективності державної інформаційної політики утворено Державне агентство інформації України.
Масова інформація - це публічно поширювана друкована та аудіовізуальна інформація. Друкованими засобами масової інформації є періодичні друковані видання (преса) - газети, журнали, бюлетені тощо і разові видання з визначеним тиражем. Аудіовізуальними засобами масової інформації є: радіомовлення, телебачення, кіно, звукозапис, відеозапис тощо.
Правові основи діяльності друкованих засобів масової інформації (преси) в Україні врегульовано Законом України від 16 листопада 1992 p. "Про друковані засоби масової інформації (преси) в Україні". Їх діяльність регулюється також законами України від 3 липня 1996 р. "Про рекламу", від 7 лютого 1991 p. "Про підприємництво", від 23 грудня 1993 p. "Про авторське право і суміжні права", від 23 березня 2000 р. "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм", по-становою Кабінету Міністрів України від 13 жовтім 2000 р. "Про зат-вердження положень з питань розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм" та іншими законодавчими актами. Всі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, підлягають державній реєстрації в органах виконавчої влади.
Загальні засади видавничої справи в Україні врегульовано Законом України від 5 липня 1997 р. "Про видавничу справу", який закріплює порядок організації та провадження видавничої діяльності, розповсюдження видавничої продукції, умови взаємовідносин і функціонування суб'єктів видавничої справи.
Державна політика у видавничій справі визначається Верховною Радою України і спрямована на підтримку розвитку національного книго-видання, наповнення україномовними виданнями ринку, фондів бібліотек, забезпечення потреб навчальних і наукових закладів, Збройних Сил України та інших військових формувань, правоохоронних органів, підприємств, установ і організацій необхідними виданнями державною мовою.
Державна політика підтримки культур національних меншин у видавничій справі здійснюється через відповідні органи виконавчої влади із залученням національно-культурних товариств.
Кабінет Міністрів України забезпечує проведення політики у видавничій справі, спрямовує і координує роботу міністерств та інших органів виконавчої влади у сфері видавництва.
До суб'єктів видавничої справи належать видавці, виготівники та розповсюджувачі видавничої продукції. Ними можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законній підставі, юридичні особи України та інших держав. З метою їх обліку ведеться Державний реєстр України видавців, виготовників і розповсюджувачів видавничої продукції. Положення про який затверджується Кабінетом Міністрів України.
У сфері видавничої справи та інформаційної діяльності певна роль належить державній культурно-науковій установі -Книжковій палаті України, повноваження якої закріплені в ст. 27 Закону України "Про видавничу справу".
З метою підвищення ефективності державного управління в систем видавничої підготовки, поліграфічного виконання і розповсюдження друкованої продукції відповідно до Указу Президента України від 16 вересня 1998 р. "Про вдосконалення державного управління інформаційною справою" постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 1998 p. утворена Державна акціонерна компанія "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання", яка є відкритим акціонерним товариством і діє на підставі Статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 1998 p.
Правові основи діяльності в галузі кінематографії та регулювання суспільних відносин, пов'язаних з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням і демонтуванням фільмів, урегульовані Законом України від 13 січня 1998 р. "Про кінематографію".
Державну політику в галузі кінематографії реалізує Мінкультури України, яке здійснює управління кіновиробництвом і кінопрокатом - та формує Державний фільмофонд.
Місцевими органами управління кінематографією є органи, визначені Радою міністрів АРК, обласними. Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за погодженням з центральним органом виконавчої влади у галузі кінематографії. Ці органи реалізують державну політику в галузі кінематографії.
Державне управління в галузі охорони і використання пам'яток історії та культури здійснюється Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Спеціально уповноваженими державними органами у цій галузі є Мінкультури України,
Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України, Державний комітет архівів України та їх органи на місцях, а також інші державні органи, до компетенції яких законодавством віднесено здійснення цих функцій. Компетенція цих органів визначається положеннями про них.
Відповідно до Закону України від 13 липня 1978 р. "Про охорону і використання пам'яток історії та культури" Мінкультури України встановлює та організує роботу по обліку, охороні і реєстрації, реставрації, використанню та популяризації пам'яток історії та культури. З огляду на винятково важливе значення відтворення видатних пам'яток

 
 

Цікаве

Загрузка...