WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Державні установи, громадські організації, що забезпечують соціальний захист - Реферат

Державні установи, громадські організації, що забезпечують соціальний захист - Реферат


Реферат на тему:
"Державні установи, громадські організації,
що забезпечують соціальний захист"
Вступ
Соціальне страхування це гарантована державою система заходів щодо забезпечення громадян у старості, на випадок захворювання, втрати працездатності, щодо підтримки материнства, а також з охорони здоров'я членів суспільства в умовах безплатної медицини.
Ніхто, крім держави, не може законодавче захистити життя людей від можливого безробіття, фінансової скрути, зубожіння. На жаль, механізми та-кого захисту в Україні майже повністю відсутні. Напружена ситуація з державним бюджетом призводить до падіння загального рівня доходів і диференціації різних верств суспільства за доходами, дедалі більша частина людей потребує державної допомоги, претендує на соціальні трансферти.
До урядових трансфертів традиційно відносять допомогу з безробіття, пенсії, допомоги малозабезпеченим, старим, хворим. Тому формування системи соціального страхування в Україні - одна з найактуальніших проблем і наріжний камінь політики зайнятості. Для її розв'язання необхідно вивчити досвід функціонування аналогічних систем у розвинутих країнах у поєднанні з ретроспективним дослідженням вітчизняної практики.
У країнах із розвинутою ринковою економікою досягнення високого рівня зайнятості - одна з основних цілей макроекономічної політики держави. Система заходів щодо регулювання зайнятості базується на державній концепції стимулювання економічного зростання, підвищення ефективності виробництва і продуктивності праці, що розглядаються як найважливіші умови підтримання і створення додаткової зайнятості.
1. Система соціального захисту в Україні
Система соціального захисту в Україні включає :
ў пенсії (ПФ, ФСС);
ў допомога по безробіттю (ФЗ);
ў система короткотермінових грошових допомог при хворобі, при народженні дитини (ФСС, ПФ).
Універсальні системи
ў програма допомоги сім'ям із дітьми (ПФ, ФСС, МБ+ДБ);
ў державні програми дотацій і житлових субсидій (ДБ);
ў допомога на поховання (ФСС, ПФ, ФЗ, МБ);
ў державна система охорони здоров'я (МБ, ДБ, ЧФ);
ў державна система освіти(МБ, ДБ).
ў Соціальний захист осіб, котрі постраждали в результаті аварії на ЧАЕС
Система соціальних допомог
ў цільові допомоги (грошові, натуральні, безготівкові, тобто пільги по оплаті);
ў соціальне забезпечення (система інтернатних установ та територіальних центрів).
Соціальний захист через недержавні організації
ў Соціальна допомога з фондів підприємств [8, 2-3]
Система соціального захисту населення складається з :
o Соціального страхування
o Соціальної допомоги
o Соціальних гарантій
Система соціального страхування і пенсійного забезпечення, що діє в Україні включає у себе :
" пенсійну систему
" соціальне страхування на випадок безробіття
" соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності
" соціальне страхування від нещасних випадків
За даними Міністерства праці і соціальної політики України і пенсійного фонду, системою соціального страхування та пенсійного забезпечення охоплено приблизно 21 млн. застрахованих осіб та 14,4 млн. пенсіонерів.
Державну соціальну допомогу, що надається в Україні, можна поділити відповідно до критеріїв відбору отримувачів:
- соціальна допомога, яка надається з урахуванням потреб, але без урахування майнового стану або доходу.
- адресна соціальна допомога, яка надається з урахуванням доходу або майнового стану
В Україні у 2000 році було прийнято Закон "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" , у якому зазначено, що основні державні соціальні гарантії встановлюються з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень.
Державні соціальні гарантії - встановленні законами мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, встановленні законодавчо, що забезпечую рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
Основні соціальні гарантії в Україні :
" мінімальний розмір заробітної плати
" мінімальний розмір пенсій за віком
" мінімальний розмір заробітної плати робітників різної кваліфікації в установах та організаціях, що фінансуються з бюджетів усіх рівнів
" стипендії учням професійно-технічних та вищих навчальних закладів
" індексація доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх доходів під час зростання цін
" забезпечення пільгових умов задоволення потреб у товарах і послугах окремим категоріям громадян, які потребують соціальної підтримки
Згідно з розрахунками Ради по вивченню продуктивних сил Національної академії наук, право на пільги відповідно до законодавства мають: за соціальним статусом - 31% населення, за професійною ознакою - 13,8% економічно активного населення. Загальний обсяг пільг потребує щороку понад 30 млрд. гривень.
Законодавством України передбачена низка пільг і компенсацій громадянам, які втратили роботу й зареєстровані в Державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу. Цим громадянам у період професійної підготовки й перепідготовки виплачується стипендія у розмірі 75 % (а тим, хто не має дітей чи інших утриманців, - 50 %) їхньої середньої заробітної плати за останнім місцем роботи.
Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", який втупив у дію з 1 січня 1993 року, установив гарантований державою рівень матеріальної підтримки шляхом надання державної допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів, віку і стану здоров'я дітей. Відповідно до цього закону, зараз в Україні призначаються такі види державних допомог:
- допомога по вагітності та пологах;
- одноразова допомога при народженні дитини;
- допомога по догляду за дитиною;
- грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом трьох і більше дітей віком до 16 років;
- допомога по догляду за дитиною-інвалідом;
- допомога по тимчасовій непрацездатності у зв'язку з доглядом за хворою дитиною;
- допомога на дітей віком до 16 років (учнів до 18 років);
- допомога на дітей одиноким матерям;
- допомога на дітей військовослужбовців строкової служби;
- допомога на дітей, які перебувають під опікою, піклуванням;
- тимчасова допомога на неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, або коли стягнення аліментів неможливе.
Державні допомоги відповідно до зазначеного Закону обчислюються у відсотковому та кратному співвідношенні до розміру мінімальної заробітної плати. В даний час допомоги призначаються і виплачуються у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2000 року № 122 "Про продовження терміну дії постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 1999 року № 915".
2. Огляд ситуації з соцзахистом в країні
Система соціальногозахисту в Україні перебуває в кризовому стані. Невдоволені пенсіонери. Більшість з них добросовісно пропрацювали десятки років на виробництві, але тепер позбулися своїх накопичень, а на свою пенсію равіть не мають можливості заплатити за квартиру, не можуть нормально харчуватися, купити обнову, поремонтувати телевізор. Невдоволені працівники бюджетної сфери, що по кілька місяців не можуть одержати заробітну плату, оскільки у держави не має для цього коштів. Невдоволений також уряд, оскільки соціальні виплати зайняли в бюджеті таке місце, що внаслідок їх обов'язковості потіснили всі інші витрати, передусім інвестиції. А як можна говорити про вихід з кризи при зменшенні

 
 

Цікаве

Загрузка...