WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат

Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат

віковий ценз яких досягає критичного (30 років), позичальників, у яких найгостріше стоїтьпотреба щодо поліпшення житлових умов, а також багатодітних сімей. Керуючись досвідом останніх трьох років, можна з упевненістю стверджувати, що це дасть можливість залучити близько 250 млн. гривень коштів місцевих бюджетів, що разом складе близько 500 млн. гривень. А це - більше 7 тисяч квартир для молодих сімей на рік. Зважаючи ж на те, що фондом здійснюється стратегія інвестування коштів у об'єкти незавершеного будівництва високого ступеня готовності, додатково буде введено в експлуатацію ще близько 15 тисяч квартир.
Проміжок часу після відповідного звернення можна отримати кредит не визначений точно, оскільки все залежить від надходження кредитних коштів та довжини черги.
За прострочені платежі з позичальника сплачується пеня. При цьому позичальник зобов'язаний у 30-денний термін сплатити внесок разом із пенею.
Український досвід уже найближчим часом може бути використаний на теренах СНД. Так, нещодавно відзначалася 30-та річниця утворення МЖК на теренах колишнього Радянського Союзу і у Москві з цього приводу відбувся форум. Було утворено Міжнародну асоціацію молодіжного житлового будівництва Україна-Росія-Білорусь, у якої мають бути великі перспективи. Можливо, незабаром до асоціації приєднається ще ряд держав, у першу чергу - Фінляндія. Можливе також входження ще кількох європейських країн, переговори з ними вже ведуться. Таке поповнення дозволить адаптувати західноєвропейський досвід до наших умов, залучити нові інвестиції тощо.
У світі основним загальноприйнятним інструментом вирішення житлових проблем є житлова іпотека. Так, досвід США свідчить, що механізм іпотеки в цій країні за останні 30 років дозволяє щорічно спрямовувати на житловий ринок близько 400 млрд. дол., вводити в експлуатацію в середньому 230 млн. кв. м житла, у тому числі приблизно 70% індивідуальних будинків. Середній розмір будинку американської родини - 180 кв. м. Американський досвід іпотечного житлового кредитування дозволив вирішити проблему забезпечення населення житлом, він є національною гордістю США, основою економічної стабільності та добробуту нації, стрижнем спонукання громадян до високоефективної праці. У той же час в Україні довгострокове житлове іпотечне кредитування не знайшло широкого розповсюдження.
Якщо ви хочете дізнатися про перспективи розвитку молодіжного кредитування в Україні, і зокрема, про Програму молодіжного житлового будівництва, то основними етапами її реалізації є:
Ухвалення необхідного законодавства і підвищення ефективності діяльності вже існуючих органів держави та місцевого самоврядування.
Удосконалення законодавства у сфері молодіжної житлової політики і широкомасштабне впровадження мехаізмів реалізації цієї програми.
Найбільш важливими є прийняття нового Житлового Кодексу України і нормативних правових документів, що забезпечать реалізацію його положень (типовий договір соціального найму, правила визнання молодих громадян такими, що потребують поліпшення житлових умов і т.п.).
Закон України "Про іпотеку" передбачає, що іпотека - це вид забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника у порядку, встановленому Законом України "Про іпотеку".
У разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов'язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки.
Договір іпотеки, укладений з громадянином України, повинен містити:
прізвище, ім'я, по батькові, адресу постійного місця проживання та індивідуальний ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів;
зміст та розмір основного зобов'язання, строк і порядок його виконання;
опис предмета іпотеки, достатній для його ідентифікації,та/або його реєстраційні дані. При іпотеці земельної ділянки має зазначатися її цільове призначення;
посилання на випуск заставної (борговий цінний папір, який засвідчує безумовне право його власника на отримання від боржника виконання за основним зобов'язанням, за умови, що воно підлягає виконанню в грошовій формі, а в разі невиконання основного зобов'язання - право звернути стягнення на предмет іпотеки) або її відсутність.
У разі відсутності в іпотечному договорі однієї з вказаних вище істотних умов він вважається неукладеним. Іпотечний договір може містити інші положення, зокрема, визначення вартості предмета іпотеки, посилання на документ, що підтверджує право власності іпотекодавця на предмет іпотеки, відомості про обмеження та обтяження прав іпотекодавця на предмет іпотеки, визначення способу звернення стягнення на предмет іпотеки.
Буде забезпечена нормативна правова база з метою вдосконалення системи нотаріального посвідчення операцій з нерухомістю в житловій сфері з урахуванням співвідношень правомочності, відповідальність нотаріусів і розміром державного мита. У рамках проведення організаційних заходів буде виявлятися сприяння професійній підготовці учасників ринку житла, вдосконаленню діяльності адміністративних органів, судової системи, спрямовані на забезпечення рівних умов діяльності і захист законних інтересів учасників ринку.
Передбачається створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи моніторингу ринку житла, що забезпечить повні і достовірні відомості при прийнятті рішень на державному рівні.
Буде вдосконалюватися система державної реєстрації прав на нерухоме майно і операцій з ним, що забезпечує довіру до відомостей Єдиного реєстру прав на нерухоме майно і операцій з ним, захист прав громадянина конфіденційністю узагальнених відомостей про його права на об'єкти нерухомості.
Буде надана методична підтримка для активізації діяльності страхових компаній на ринку страхування нерухомості, ризиків пов'язаних з відповідальністю осіб, що діють на ринку житла, а також ризиків, виникаючих при здійсненні цивільно-правових операцій з житлом.
Програмні заходи з пільгового кредитування пов'язані з фінансуванням за рахунок бюджетних коштів, що надаються в основному на основі повернення, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету.
Успіх реалізації державної молодіжної політики багато в чому залежить від підтримки її заходів населенням - основним споживачем послуг в житловій сфері. Ця підтримка значною мірою буде залежати від повноти і якості інформаційно-роз'яснювальної роботи.
Інформаційно-роз'яснювальна робота організується державними замовниками через друковані і електронні засоби масової інформації, а також шляхом проведення виставок, конференцій і семінарів.

 
 

Цікаве

Загрузка...