WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат

Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат

обмежують нормативним метражем, оскільки згідно з п. 20 Положення,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001року № 584 розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) визначається регіональним відділенням Фонду, виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю (далі - нормативна площа), вартості будівництва (реконструкції) житла за цінами, що діють на час укладення кредитної угоди, та витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. При цьому розрахункова вартість 1 кв. метра житла не повинна перевищувати його середньої вартості, що склалася в регіоні відповідно до даних Держбуду. Ця норма встановлена для одиноких молодих громадян.
На жаль, відсутня можливість комплектації квартири за власним смаком та бажанням, оскільки будівельна організація згідно з проектно-кошторисною документацією визначає вартість одного квадратного метра житла, виходячи із тої комплектації, яка розрахована в кошторисі. При згоді з підрядною організацією можлива заміна комплектації квартири без зміни розміру кредиту та вартості одного метра квадратного житла.
Перепланування квартири можливе при зміні проекту, при цьому можлива зміна площі квартири, що тягне за собою додаткові витрати будівельника і відповідно зміна вартості одного квадратного метра. Недотримання встановленого порядку перепланування житла тягне за собою неможливість його здачі державній приймальній комісії в експлуатацію і відповідно неможливість заселення в збудовану квартиру. Тому перепланування помешкання у період будівництва неможливе.
Якщо позичальник відмовляється від погашення кредиту на будь-якому етапі дій кредитної угоди, ця угода розривається у порядку, визначеному кредитною угодою. При цьому позичальнику, згідно з умовами кредитної угоди, повертається попередній внесок та кошти, сплачені ним у порядку повернення кредиту, крім відсотків за користування кредитом та страхового внеску.
За бажанням позичальника може передбачатися можливість дострокового погашення кредиту. Установи не мають права чинити перешкоди у наданні позичальникові права на дострокове погашення кредиту і сплати відсотків за користування ним.
Якщо у складі сім'ї позичальника сталися зміни, які дають йому право на отримання пільг, він подає регіональному відділенню фонду відповідну заяву та документи встановленого зразка, що підтверджують такі зміни. На підставі цих документів та відповідно до положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям на будівництво житла, до кредитної угоди вносяться зміни із зазначенням обсягів щоквартальних платежів за кредитом і відсотків за користування ним.
Розмір кредиту, що надається позичальнику для будівництва (реконструкції) індивідуального будинку та господарських приміщень у сільській місцевості, може бути збільшений на 30% суми, обчисленої відповідно до нормативної площі.
У разі перевищення нормативної площі та (або) розрахункової вартості будівництва житла встановленої кредитною угодою, позичальник протягом 5 днів після укладення угоди сплачує за власний рахунок вартість будівництва (реконструкції) понад нормативної площі житла та (або) різниці між фактичною вартістю житла і вартістю, встановленою кредитною угодою, а також додаткові витрати на страхування.
Кредити надаються за рахунок місцевих бюджетів
Погашення кредиту і сплата відсотків за користування ним починає здійснюватися позичальником з дати реєстрації свідоцтва про право власності на збудоване житло. Платежі за користування кредитом, вносяться порядком, визначеному кредитною угодою, щокварталу, до останнього дня місяця звітного кварталу.
Враховуючи постійні коливання цін, необхідно зазначити, що якщо фінансування будівництва здійснюється поетапно, сума кредиту може уточнюватися до змін вартості 1 кв. м житла, та середньої вартості будівництва, що склалися у регіоні на час введення житла в експлуатацію.
У разі смерті чи визнання у встановленому порядку позичальника недієздатним, його права і обов'язки за кредитною угодою та іпотечним договором переходять до спадкоємця або опікуна чи піклувальника, що оформляється відповідними угодами.
Якщо сім'я складається з матері (батька) та дитини, вона має такі ж самі умови на отримання кредиту, що і повна сім'я. Але на громадян, що живуть у громадянському шлюбі, умови надання кредиту не розповсюджуються.
Квартира переходить у власність позичальника після закінчення будівництва та здачі будинка в експлуатацію.
Згідно з п.17 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 року №584, кредит надається за умови перебування кандидата на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов.
Програма створена, зокрема, для поліпшення демографічної ситуації в державі, тому інші пільги (інвалід дитинства, учасник бойових дій в Афганістані, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС чи потерпілий від її наслідків тощо) не враховуються.
У різних регіонах є свої особливості. Наприклад, у Волинській області не направляються кошти з держбюджету у ті райони області, в бюджетах яких не передбачено коштів на програму кредитування житла, тому що у держбюджеті немає у наявності стільки коштів, щоб надати кредит усім бажаючим і ми надаємо кредити позичальникам у ті райони області, де районні ради виділили зі свого бюджету кошти на обласну програму "Житло для молоді". Передбачені достить гнучкі умови розрахунків - можна одним внеском у рік (наприклад, у першому кварталі) сплатити загальну суму квартальних внесків року без подальшої сплати за кожний квартал окремо.
У житті трапляється різне. У разі смерті чи визнання в установленому порядку
позичальника недієздатним його права і зобов'язання за кредитною угодою та іпотечним договором переходять до спадкоємця або опікуна чи піклувальника, що оформляється відповідними угодами.
У разі невиконання позичальником умов кредитної угоди регіональне відділення Фонду здійснює в порядку, встановленому законодавством, передбачені кредитною угодою заходи для погашення кредиту.
Якщо позичальник відмовляється від наданого кредиту на будь-якому етапі дії кредитної угоди, ця угода розривається у порядку, визначеному цією угодою. При цьому позичальникові згідно з умовами кредитної угоди повертаються перший внесок та кошти, сплачені ним у рахунок погашення кредиту, крім сплачених відсотків за користування кредитом, коштів на страхування та пені.
У такому разі регіональне відділення Фонду відповідно до цього Положення укладає кредитну угоду з іншим кандидатом, який бере на себе зобов'язання щодо подальшого виконання умов кредитної угоди, укладеної колишнім позичальником.
Фахівцями фонду підраховано, що для того, аби фінансування кредитування молодіжного житла відбувалося більш-менш нормально, потрібно принаймні 250 млн. гривень щорічно. Це мінімально забезпечить потребу надання кредиту для позичальників,

 
 

Цікаве

Загрузка...