WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат

Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат

угоди вносяться шляхом оформлення додатковоїугоди, що є невід'ємною частиною кредитної угоди, і відмітки у кредитній угоді та паспорті позичальника.
Кредит надається регіональним відділенням Фонду на підставі кредитної угоди, до якої додається розрахунок розміру кредиту з визначенням першого внеску позичальника та суми коштів на страхування в період будівництва (реконструкції) житла.
Фінансування будівництва (реконструкції) житла здійснюється банком-агентом (тобто банком, який за угодою, укладеною з правлінням Фонду або регіональним відділенням Фонду, здійснює фінансово-кредитні операції з надання та обслуговування кредитів) відповідно до інвестиційної угоди, що укладається між регіональним відділенням Фонду та замовником або між регіональним відділенням Фонду, що виконує функції замовника, та підрядником. За затримку перерахування цих коштів банк-агент згідно з умовами угоди та в порядку, встановленому законодавством, сплачує штраф за кожний день затримки. Фінансування будівництва (реконструкції) житла здійснюється банком-агентом виключно за безготівковим розрахунком.
Контроль за цільовим використанням регіональним відділенням Фонду і банком-агентом кредитних коштів здійснює правління Фонду.
Погашення кредиту і сплата відсотків за користування ним здійснюється позичальником починаючи з дати реєстрації свідоцтва про право власності на збудоване (реконструйоване) житло. У разі будівництва (реконструкції) індивідуального будинку в сільській місцевості позичальник починає погашати кредит і сплачувати відсотки за користування ним не пізніш як через 15 місяців після проведення банком-агентом першої операції з фінансування цього будівництва (реконструкції).
Платежі за користування кредитом вносяться в порядку, визначеному кредитною угодою, щокварталу не пізніш як 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Розмір щоквартального платежу з погашення кредиту та відсотків за користування ним визначається регіональним відділенням Фонду шляхом ділення суми кредиту на кількість кварталів терміну надання цього.
Якщо ви не маєте дітей, то сплачує кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3 відсотки річних суми зобов'язань за кредитом; якщо ви маєте одну дитину, то звільняєтеся від сплати відсотків за користування кредитом; якщо ви маєте двох дітей, то за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми ваших зобов'язань за кредитом; якщо ви маєте трьох і більше дітей, то за рахунок бюджетних коштів погашається 50 відсотків суми зобов'язань за кредитом. Пільги за користування кредитом надаються позичальнику з дати подання необхідних документів. Отже, чим більше дітей, тим дешевше житло, а дешевше - не завжди гірше.
А якщо ви ще й проживає у збудованому (реконструйованому) за рахунок кредиту індивідуальному будинку в сільській місцевості, та постійно працюєте у сільськогосподарському виробництві, на підприємствах переробної та інших галузей агропромислового комплексу, що функціонують у сільській місцевості, в соціальній сфері села та органах місцевого самоврядування на селі, то вам погашається 25 відсотків суми наданого кредиту.
Якщо у складі сім'ї позичальника сталися зміни, які дають йому право на отримання зазначених пільг, він подає регіональному відділенню Фонду відповідну заяву та документи встановленого зразка, що підтверджують такі зміни. На підставі цих документів та відповідно до цього Положення до кредитної угоди вносяться зміни із зазначенням обсягів щоквартальних платежів за кредитом і відсотків за користування ним.
Наданий позичальнику кредит може бути погашений достроково. А от за прострочені платежі з позичальника стягується пеня у розмірі, встановленому кредитною угодою.
Програма сприяє утворенню нових робочих місць, знижує соціальну напругу в суспільстві. Адже хоча кредит і пільговий, громадяни так чи інакше сплачують за житло, отже така схема вигідна й державі.
Зараз молодь може скористатися Положенням про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 29 травня 2001 року №584.
Позичальник вносить під заставу тільки побудоване йому житло і з юридичної точки зору оформлене як приватна власність позичальника для забезпечення погашення зобов'язань за кредитом. Кредит позичальник починає погашати після отримання документів на право власності та оформлення застави, так само і виплата відсотків за користування цим кредитом. Погашення кредиту позичальником проводиться рівними частинами до останнього дня місяця звітного кварталу.
При відмові від кредиту кредитна угода між регіональним відділенням та позичальником розривається, позичальнику повертається перший внесок та гроші, сплачені ним у рахунок погашення кредиту, крім відсотків за користування ним та пеня, а також страховий внесок.
Зараз розглядається збільшення у майбутньому віку учасників програми. Але слід зазначити, що у ряді держав віковий ценз ще менший - 26-28 років. Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1065 встановлено для молодих учених вік до 35 років. Необхідність квартирного обліку при цьому визначається тим, що:
квартирний облік на сьогоднішній день передбачений законодавством України,
кредит Державного фонду є пільговим і потрібно, в першу чергу, забезпечити житлом тих, хто цього потребує найбільше.
Кредит на купівлю житла не надається, оскільки програма фонду спрямована на придбання нового житла. Ця квартира є заставою. Даючи кредит позичальникам, фонд гарантує, що житло прослужить у належному стані як мінімум 30 років. А стосовно квартир вторинного ринку житла таких гарантій бути не може. Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №246 врегульовано порядок надання кредитів на придбання житла.
Ціна на квадратний метр житла постійно збільшується, оскільки ціни квадратного метра житла регулюються Держбудом України. Фонд щоквартально отримує від Держбуду відповідні дані.
Згідно зі ст. 10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" молоді сім'ї та молоді громадяни можуть одержувати за рахунок бюджетних коштів пільгові довгострокові державні кредити на будівництво і придбання жилих будинків і квартир, на оплату вступних пайових внесків при вступі до молодіжних житлових комплексів, житлово-будівельних кооперативів, а також на обзаведення домашнім господарством, тому зробити реконструкцію (капремонт) у будинку не можна.
Згідно з п. 2 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001року № 584 кандидат - молода сім'я, яку в правовідносинах, що виникають відповідно до цього Положення, представляє чоловік чи дружина, або одинокий молодий громадянин (громадянка), які згідно із законодавством мають право на отримання кредиту і подали відповідні документи консультаційному центру.
Молодих самотніх громадян

 
 

Цікаве

Загрузка...