WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат

Допомога молодим сім’ям при отриманні житла - Реферат


Реферат на тему:
"Допомога молодим сім'ям
при отриманні житла"
?
Житло для людини, разом із наявністю роботи, - одна з визначальних умов, аби почуватися в житті більш-менш впевнено і спокійно, адже квартира - не розкіш. А що говорити про молодих людей, які створюють сім'ї і мають дітей. Вони більш, ніж будь-хто інший, потребують власного помешкання.
На світанку отримання Україною незалежності стало зрозумілим: безкоштовного житла годі чекати. І найбільш незахищеною в цій ситуації опинилася молодь, яка і раніше довгі роки потерпала в чергах на квартиру, а тепер зникла й та примарна надія. Проте радує те, що нарешті настав час вирішення цієї проблеми на державному рівні.
Сучасна демографічна ситуація в Україні є складною, але не безнадійною, і може бути покращена за умови поліпшення рівня життя населення. Смертність перевищує народжуваність і, як наслідок, знижується загальна чисельність населення. Слід зазначити, що ріст чисельності населення України спостерігався з моменту подолання попередньої демографічної кризи, обумовленої другою світовою війною (довоєнна чисельність населення була досягнута лише в 1959 р., коли вона склала 41,9 млн. чоловік), аж до 1993 р., коли була досягнута максимальна чисельність у 52,2 млн. чол. Зниження коефіцієнта народжуваності й одночасне підвищення коефіцієнта смертності почалося ще в 1987 р. Тут знаходяться витоки нинішньої демографічної кризи, що збіглася з початком кризи соціальної й економічної. Негативна тенденція зниження чисельності населення поки не переборена. За прогнозами Науково-дослідного інституту регіональної політики, здійсненими методом пересування вікових груп, при збереженні нинішньої тенденції до скорочення (без урахування механічного руху) чисельність населення України на 1.01.2010 р. складе близько 47 млн. чол.
З метою подолання негативних демографічних тенденцій необхідно формувати ефективну молодіжну житлову політику. Молодіжна політика держави спрямовується на поліпшення умов молоді для отримання освіти, розвитку інтелектуального і творчого потенціалу, самовизначення і самореалізації. Серед її основних принципів:
Урахування потреб молоді, співвідношення їх реалізації з економічними можливостями держави;
Доступність для кожного молодого громадянина соціальних послуг і рівність правових гарантій; - відповідальність держави за створення умов самореалізації та саморозвитку молоді; - єдність зусиль держави, всіх прошарків суспільства, політичних і громадських організацій, підприємств, установ і громадян у справі соціального становлення і розвитку молоді; - відповідальність кожного молодого громадянина перед суспільством і державою за дотримання Конституції, законодавства України.
Зокрема, в рамках реалізації молодіжної політики держава забезпечує молодим громадянам право на житло, сприяє молодіжному житловому будівництву, створенню молодіжних житлових комплексів (МЖК) тощо, тобто здійснює державну політику в галузі молодіжного житлового будівництва.
Житлова проблема в Україні досі залишається невирішеною. Останнім часом ситуація ускладнилась, оскільки в умовах ринкової економіки житло не може надаватися безкоштовно, як це було в радянські часи. Вихід може бути тільки один - іпотечне кредитування будівництва житла на основі довгострокових кредитів і позик. Для молоді воно повинно здійснюватися під егідою Державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Кабінеті Міністрів України. Взагалі рух будівництва молодіжних житлових комплексів, який мав на меті не тільки забезпечення молоді житлом, а й передбачав створення в МЖК комплексу соціально-побутових умов для гармонійного розвитку молодих сімей і виховання підростаючого покоління, започаткований з 1986 року. З 1987 по 1996 роки організації МЖК об'єдналися в Республіканську асоціацію МЖК України (нині Всеукраїнська асоціація "Укрмолодьжитло".
Ступінь забезпеченості молоді житлом в Україні на сьогодні є дуже низьким: тільки 33% молодих родин живуть в окремих квартирах (для всіх родин цей показник складає 56,3%), 11% проживають у комунальних квартирах, 14% наймають квартиру, 10% живуть у гуртожитках, 1% - у непристосованих приміщеннях. Близько 31% молодих родин узагалі не забезпечені житлом.
З 2,5 млн. молодих родин в Україні близько 800 тисяч мають потребу в поліпшенні житлових умов. У той же час саме в цих родинах народжується до 80% дітей. Тому вирішення житлових проблем молодих родин- це один з головних шляхів вирішення демографічних проблем.
У грудні 1993 року Всеукраїнській асоціації молодіжного житлового комплексу (МЖК) вдалося вирішити спільно з урядом питання про часткову компенсацію витрат на будівництво. Було ухвалено закон "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді України", яким передбачалося, зокрема, механізми пільгового кредитування молодіжного будівництва.
У грудні 1997 року згідно з рішенням уряду при Міністерстві у справах сім'ї та молоді було створено Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, на який було покладено завдання реалізації програми кредитування молодих сімей. На сьогодні фонд є державним і підпорядкований безпосередньо Кабінету Міністрів.
Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (далі - Фонд) - спеціалізована фінансова установа, підпорядкована Кабінетові Міністрів України, яка утворена з метою реалізації державної житлової політики і є розпорядником коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів та коштів інших джерел фінансування, виділених для надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла. За 5 років діяльності Фонду надано біля 5 тисяч кредитів на загальну суму 240 млн.грн. У 2004 році для надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла та на часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла у державному бюджеті передбачено 100 мільйонів гривень.
Кредит - кошти, що надаються молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам цільовим призначенням на будівництво (реконструкцію) житла у розмірі та на умовах, установлених кредитною угодою, і підлягають поверненню в порядку і терміни, визначені зазначеною угодою.
Кредитування будівництва (реконструкції) житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян є прямим, адресним (цільовим) і здійснюється у межах наявних кредитних ресурсів. Не варто забувати, що кредит надається молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам лише один раз. Право на отримання кредиту вважається використаним з моменту отримання позичальником свідоцтва про право власності на збудоване (реконструйоване) житло.
Хто має право отримати кредит?
Для отримання кредиту на будівництво житла молодими

 
 

Цікаве

Загрузка...