WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Соціальні пенсії і державні соціальні допомоги малозабезпеченим, багатодітним сім’ям - Реферат

Соціальні пенсії і державні соціальні допомоги малозабезпеченим, багатодітним сім’ям - Реферат

сім'ям з дітьми призначається відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям". З метою посилення соціального захисту сімей з дітьми кожній неповнолітній дитині рівень забезпечення прожиткового мінімуму має збільшуватися на 10 % (кожній дитині, яка утримується одинокою матір'ю, батьком, одиноким усиновителем, які не перебувають ушлюбі - 20%).
З 01.01.2005 року рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 20% для кожної дитини із малозабезпеченої багатодітної сім'ї, в якій виховується троє або більше дітей віком до 16 років (учнів до 18 років).
Для матері (батька, усиновителя), яка утримує дитину та не перебуває у шлюбі, при визначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям рівень забезпечення прожиткового мінімуму підвищується на 25 відсотків.
Державна соціальна допомога призначається на шість місяців і визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям не може бути більшим ніж 75 % від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.
При визначені права на допомоги відповідно до Законів України: "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" та "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" установлено на 2005 рік рівні забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум):
- на працездатну особу 80 грн;
- на непрацездатну особу 120 грн;
- на дитину інваліда 130 грн.
Згідно Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам"
Розмір допомоги з 1 січня 2005 року :
Інвалід I групи - 225 грн
(150 грн допомога + 75 грн надбавка на догляд );
Інвалід II групи - 105 грн;
Інвалід III групи - 75 грн.
Допомога дітям-інвалідам віком до 16-ти років - 105 грн + надбавки на догляд за дитиною - інвалідом:
до 6-ти років - 45 грн;
від 6-ти до 16-ти років - 75 грн.
За останні періоди досягнуто стабільності у виплатах допомоги сім'ям з дітьми та малозабезпеченим родинам. За підсумками 9 місяців п.р. державну підтримку отримали понад 92 тис. родин Одеської області, в яких виховується 202,4 тис. дітей.
Державним бюджетом України на 2004 рік для надання допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам бюджету Одеської області передбачені асигнування у вигляді субвенції у загальній сумі 87303,1 тис.грн, з них профінансовано -59880,8 тис.грн.
Відповідно до Законів України: "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Про державну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" - 63961 сім'ям, загальна сума видатків - 24772,7 тис.грн;
Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" 28039 сімей - 35108,1 тис.грн.
Заборгованість по даним виплатам відсутня.
57,2 тис. сімей області в п.р. використали своє право на призначення субсидій, що становить 7,2 відсотка.
Нараховано субсидій в поточному році на загальну суму 23,8 млн.грн., у тому числі:
на житлово-комунальні послуги на суму 7,9 млн.грн.;
на паливо готівкою на суму 15,9 млн.грн.
Суттєво покращився стан виплати населенню субсідії готівкою. Протягом поточного року отримали кошти на придбання твердого палива та скрапленого газу 49,1 тис. сімей, у т.ч. 16,1 тис. сімей за 2003 рік.
Станом на 1 жовтня 2004 року заборгованість з урахуванням заборгованості минулих років по твердому паливу та скрапленому газу (готівка) складає 5,0 млн. грн. (887,3 тис. грн. - минулі роки).
Відповідно до Стратегії подолання бідності, затвердженої Указом Президента України від 15 серпня 2001 р. № 637, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р № 1146 "Про вдосконалення механізму надання соціальної допомоги" та основних положень обласної програми "Регіональна ініціатіва 2002 -2006 роки" для забезпечення доступності соціальної допомоги, підвищення ефективності діяльності місцевих органів праці та соціального захисту населення запроваджено спрощену процедуру прийому громадян і призначення всіх видів соціальної допомоги за однією заявою.З інформацією рай/міськ/управлінь праці та соціального захисту населення на 1.10.2004 року 20 управлінь здійснюють прийом громадян в окремої приймальні за новою методикою. У 429 сільських та селищних радах визначені уповноважені, відповідальні за прийняття заяв з необхідними документами для призначення всіх видів допомог, їх передачу управлінням праці та соціального захисту населення, з ними проводяться тематичні навчання та надається нормативно -
В системі соціального захисту населення працює 75 соціальних інспекторів, якими в п.р. здійснено 13742 обстеженя сімей та підтверджено право на призначення допомоги.
Висновки
Соціальні пенсії можна визначити як щомісячні виплати з Пенсійного фонду, призначені непрацюючим, непрацездатним громадянам, які не мають права на трудову пенсію. Розмір цих пенсій диференційований: від 30 до 200% мінімальної пенсії за віком.
Призначення і виплати допомог здійснюються на підставі Закону України "Про державні допомоги сім'ям з дітьми" від 21 листопада 1992 р.
Цей закон передбачає різноманітність видів допомоги, які за метою їх надходження поділяються на дві групи.
До першої групи належать допомоги, що виплачуються з метою компенсації втраченого з поважних причин заробітку впродовж нетривалого часу, в розмірі. Приблизно рівному втраченому заробітку (допомогами з тимчасової непрацездатності, з вагітності й пологів).
До другої групи належить решта видів допомог, надаваних сім'ям додатково до основних джерел на утримання й виховання дітей. Розмір таких допомог зазвичай співвідноситься з розмірами мінімального заробітку, а визначається з урахуванням доходів сім'ї.
До таких допомог законодавець відносять:
- одночасну допомогу з народженням дитини;
- допомога з догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
- грошові виплати матерям (батькам), зайнятим доглядом за дитиною-інвалідом;
- допомога на дітей у віці до 16 років (на учнів - до 18 років);
- допомога на дітей одиноких матерів.
Список використаної літератури
1. Закон України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 р.
2. Базидевич В.Д., Баласт рик Л.О. Державні фінанси. Навчальний посібник. - К., 2002.
3. Соціальне страхування в Україні: в запитаннях і відповідях. - К., 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...