WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Порядок реєстрації безробітних, пошуку їм підходящої роботи та працевлаштування - Реферат

Порядок реєстрації безробітних, пошуку їм підходящої роботи та працевлаштування - Реферат

або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи".
У разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних з одночасним призначенням допомоги по безробіттю приймається центром зайнятості за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу, і оформляється наказом центру зайнятості, номер і дата якого зазначається у КПО.
З наказом про надання чи ненадання статусу безробітного, розмір і строки виплати допомоги по безробіттю, відкладення чи припинення її виплати громадянин повинен ознайомитися під розписку в картці обліку прийнятих рішень керівництва центру зайнятості.
Для одержання статусу безробітного з призначенням допомоги по безробіттю громадянин повинен наступного дня після встановленого строку підбору підходящої роботи (тобто на 8-й день після реєстрації) особисто подати до державної служби зайнятості письмову заяву про надання статусу безробітного та заяву про те, що він не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів.
Особи, яким виплата по безробіттю призначається згідно з пп. "б" п. 1 ст. 26 і пп. "а" п. 1 ст. 29 Закону України "Про зайнятість населення", у тому числі й особи, що займалися підприємницькою або індивідуальною трудовою діяльністю, подають довідку про середню заробітну плату за останні два місяці роботи за попереднім місцем роботи, а військовослужбовці, звільнені з військової служби у зв'язку зі скороченням чисельності або штату без права на пенсію, - довідку з військового комісаріату про розмір і строки виплати посадового окладу та доплати за звання.
Зростання тривалості безробіття наведено в табл. 4.2.
Структура чисельності осіб, що мали статус безробітного у 1996-1998 pp. (за тривалістю безробіття)
Особи, які мали статус безробітного 1996р. 1998р. Віднош. гр. 3
ДО гр. 1
Чисельність % Чисельність %
А 1 2 3 4 5
Разом 558513 100,0 1588837 100,0 У 2,8р.
До 1 року 479541 85,9 1107277 69,7 У 2,3 р.
У тому числі: до 1 місяця 73209 13,1 118359 7,4 в 1,6р.
від 1 до 2 місяців 67557 12,1 129593 8,2 в 1,9р.
від 2 до 3 місяців 60480 10,8 130154 8,2 У 2,2 р.
від 3 до 6 місяців 120910 21,7 284481 17,9 У 2,4 р.
від 6 до 9 місяців 86634 15,5 226822 14,3 У 2,6 р.
від 9 місяців до 1 року 70751 12,7 217868 13,7 У 3,1р.
Понад 1 рік 78972 14,1 481560 30,3 У 6,1р.
У тому числі: від 1 року до 1 року 6 міс. 44266 7,9 228119 14,4 У 5,2р.
від 1 року 6 міс. до 2 років 19506 3,5 138909 8,7 У 7,1р.
від 2 років до 3 років 11741 2,1 94563 5,9 У 8,1р.
понад 3 роки 3459 0,6 19969 1,3 У 5,8 р.
Серед незайнятого населення України багато громадян, які потребують соціального захисту і стикаються з великими труднощами під час пошуку роботи. Обов'язок гуманної демократичної держави забезпечити надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатних громадян у працездатному віці, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Для цих категорій громадян встановлені додаткові гарантії зайнятості.
У ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення" визначено такі категорії громадян, які потребують соціального захисту:
а) жінки, які мають дітей віком до шести років;
б) одинокі матері, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дітей-інвалідів;
в) молодь, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних закладах освіти, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і якій надається перше робоче місце, діти (сироти), які залишилися без піклування батьків, а також особи, яким виповнилося п'ятнадцять років і які за згодою одного із батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
г) особи передпенсійного віку (чоловіки по досягненні 58 років, жінки - 53 років);
ґ) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування.
Броня - кількість робочих місць для обов'язкового працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.
Квота робочих місць - закріплена норма робочих місць, у тому числі з гнучкими формами зайнятості, у відсотках до кількості робочих місць для обов'язкового працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту.
З метою забезпечення додаткових гарантій щодо працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за поданням центрів зайнятості бронюють на підприємствах з чисельністю понад 20 осіб до 5 відсотків загальної кількості робочих місць за робітничими професіями, в тому числі з гнучкими формами зайнятості.
У межах броні місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад встановлюють підприємствам квоту робочих місць для обов'язкового працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту. Квота робочих місць встановлюється щодо кожної категорії громадян, які потребують соціального захисту.
Під час підготовки пропозицій щодо величини броні та квоти робочих місць на підприємствах на наступний рік центри зайнятості повинні проводити велику аналітичну та організаційну роботу.
Насамперед центри зайнятості разом із зацікавленими органами визначають очікувану чисельність громадян, які потребують соціального захисту в наступному році, а також вивчають можливості підприємств щодо працевлаштування цих категорій громадян. За місяць до внесення на розгляд місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів відповідних рад пропозиції про встановлення броні та квоти робочих місць доводяться до підприємств. Підприємства уточнюють перелік зазначених робочих місць і у двотижневий строк надсилають дані центрам зайнятості.
У разі скорочення чисельності або штату працівників підприємств у розмірі, що перевищує встановлену квоту, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад зменшують або взагалі не встановлюють квоти для цих підприємств.
У разі відмови у прийнятті на роботу громадян, які потребують соціального захисту, у межах встановленої броні державна служба зайнятості за кожну таку відмову стягує з підприємства штраф у п'ятдеся-тикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. У разівідмови підприємства від сплати штрафу до державного фонду сприяння зайнятості населення державна служба зайнятості вирішує питання про його стягнення в арбітражному суді.
Дуже важливим і для громадян, які користуються послугами державної служби зайнятості, і для працівників місцевих центрів зайнятості є поняття "підходяща робота ". Саме це поняття визначає, на яку роботу може претендувати громадянин залежно від причини звільнення з останнього місця роботи, освіти, досвіду роботи, тривалості періоду безробіття.
Поняття підходящої роботи міститься у ст. 7 Закону України "Про зайнятість населення". Для громадян, які втратили роботу і заробіток (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації працівника і надається в тій же місцевості, де він проживає. Заробітна плата повинна відповідати рівню, який особа мала за попередньою роботою, з урахуванням її середнього рівня, що був у галузі відповідної області за минулий місяць. Звичайно при цьому враховується становище на регіональному ринку праці, наявність вільних робочих місць. У ст. 7 Закону України "Про зайнятість населення"

 
 

Цікаве

Загрузка...