WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Інвестиційний менеджмент: Інвестиційний проект - Реферат

Інвестиційний менеджмент: Інвестиційний проект - Реферат

будь-якому випадку, при визначенні вартості вашого бізнесу і структури угоди ви повинні бути реалістичні. Пропозиції інвестору повинні бути справедливими.
Варто застосовувати свої оцінки на майбутніх прибутках компанії. Найбільше поширений метод, що можна з успіхом застосувати при оцінці бізнесу, - це метод дисконтированих дивідендів. Для проведення оцінки з використанням даного методу ініціатори проекту повинні побудувати детальну фінансову модель компанії і провести відповідні розрахунки.
14. Додатки. Як описувалося раніше, додаткові дані повинні бути подані у виді додатків до основного тексту Інвестиційної пропозиції. Додатки можуть включати (але не обмежуватися цим) такі документи: фінансові звіти; аудиторські висновки; висновки фахівців з оцінки майна; рекламні брошури компанії; детальні (технічні) описи продуктів і/ або послуг; резюме ключових керівників; найважливіші угоди і контракти; інформацію про виробничий процес;інвестиційний проект; звіт про дослідження ринку; витримки з найважливіших законодавчих актів; інші документи.
Можливість використання при необхідності додатків дозволяє зробити вичерпним і достатньо компактним основний документ.
Список необхідної інформації досить "важкий", і зрозуміло, як багато сил потрібно витратити на підготування такого документа. Але позиція "для нас це занадто складно, домовимося з інвестором як-небудь і без цього" явно програшна. Це не тільки втрата часу, але й упущення шансу для кращого розуміння власного бізнесу.
Усі розділи бізнес-плану є взаємопов'язаними. Рівень цього зв'язку становить суть поняття внутрішньої узгодженості проекту.
Розробка інвестиційного проекту пов'язана з використанням великої кількості інформації. Її повнота і якість істотно впливають на можливість досягнення тих цілей, які стоять при складанні бізнес-плану. Недостатнє висвітлення окремих його розділів через обмеженість інформації може викликати сумніви в інвесторів. Характер та джерела інформації, а також підрозділи, відповідальні за її підготовку, наведені у таблиці:
№ пп. Назва розділу проекту Джерела вихідної інформації Відповідальний підрозділ
1 Характеристика об'єкту Статут, установчий договір Юридичний відділ
інвестування
2 Оцінка галузі Щорічні зведення (довідники) Планово-економічний
техніко-економічних показників відділ
підприємств галузі; статистичні
довідники, підготовлені органа -
ми статистики
3 Характеристика продукції Паспорт виробу Відділ головного технолога
4 Аналіз ринку Дані досліджень ринку Відділ маркетингу
5 Аналіз конкурентів Щорічні зведення (довідники) техніко-економічних показників Планово-економічний відділ,
підприємств галузі; статистичні відділ маркетингу
довідники, підготовлені органа -
ми статистики, газети, журнали
6 Маркетинг Дані досліджень ринку Відділ маркетингу
7 План і структура виробництва Схеми виробничих потоків, баланси виробничих потужностей, Відділ головного технолога,
відомості про технологічне устат- кування, договори на постачання матеріально-технічного постачання, технічного
МТР, кошторис витрат на вироб- ництво контролю, планово- економічний відділ,
бухгалтерія
8 Організаційний план і Організаційна схема управління, Відділ праці і зарплати,
управління план щодо праці і зарплати, план відділ кадрів
розстановки кадрів, листки облі-
ку кадрів
9 Юридичний відділ Статут, установчий договір Юридичний відділ
10 Оцінка ризиків Документи, у яких зафіксовано Різні підрозділи
втрати (доповідні записки, звіти,
акти, протоколи нарад)
11 Фінансовий план і страте- Розрахунок обсягу грошових Бухгалтерія, фінансовий і
гія фінансування проекту потоків, баланс підприємства, кошторис витрат на виробництво, Планово-економічний відділ
розрахунок собівартості, розра-
хунок прибутку та його поділу
Запровадити універсальну форму представлення інвестиційного проекту практично неможливо. Вона залежить не тільки від специфіки конкретних галузей, але й від наявності або відсутності певного роду інформації, бажання викрити найбільш привабливі сторони самого підприємства чи його позицій на ринку та ін.
Для того, щоб інвестиційний проект справив враження на потенційного інвестора, доцільно використовувати додаткову (крім тієї, про яку було сказано вище) інформацію:
а) досвід роботи та особисті здобутки керівного персоналу, спеціалістів (резюме ключових керівників можна розмістити в додатках);
б) інформація про акціонерів підприємства, частка яких перевищує 10%;
в) огляд ринку товарів/послуг України або товарів замінників, в т.ч. наведення достовірних даних про позиції конкурентів;
г) порівняння поточних та прогнозних показників діяльності підприємства із середньостатистичними по галузі;
д) назви існуючих чи потенційних партнерів, які можуть підтвердити надійність підприємства і засвідчити професіоналізм та активну позицію керівництва;
е) кредитна та інвестиційна історія (досвід залучення і успішного використання кредитів чи інвестицій);
є) аудиторські висновки та результати оцінки майна.
Для деяких інституційних інвесторів принципово, щоб підприємство частково фінансувало інвестиційний проект за рахунок власних коштів. Це, на думку експертів, значно підвищує мотивацію та знижує ризики неповернення вкладених грошей.
Важливо, щоб до розробки інвестиційного проекту були безпосередньо причетні керівники підприємства та працівники, які працюватимуть над ним у випадку одержання інвестиції. Інвестор звертає на це увагу не в останню чергу. Тому, в разі оприлюднення розробників інвестпроекту, потрібно щоб серед них вказувалися представники вищого керівного персоналу підприємства.
4. Прорахунки та типові помилки при складанні бізнес пропозицій
У даному розділі виділимо чинники, які досить часто недостатньо проробляються, що приводять до помилок і істотно впливають на оцінку проекту, а також на розробку бізнес плану в цілому.
Можна виділити дві основні причини, чому потрібно поглянути на свій бізнес-план через призму помилок:
o не робити аналогічних;
o знати сумнівні місця в своїх документах.
Основні причини прорахунків. Потрібно виділити суб'єктивні і об'єктивні причини прорахунків. Оскільки реалізація будь-якого проекту зв'язана з невизначеністю (об'єктивні причини), то цілком можливо, що ми нехтуємо нею (суб'єктивні причини). Ми не будемо обговорювати такий чинник, як навмисні помилки, викликаний прагненням підприємства підвищити привабливість свого проекту в очах інвестора (не кажучи вже про несумлінного партнера),
Основною причиною суб'єктивних прорахунків є власна думка, що "ми всі знаємо про цей проект (або продукті, або технології)".Це приводить до зайвого оптимізму розробників проекту, що

 
 

Цікаве

Загрузка...