WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДержавне регулювання економіки, Інвестиції → Правові засади контролю за виконанням державного бюджету - Реферат

Правові засади контролю за виконанням державного бюджету - Реферат

здійснення нею своїх функцій усі органи державної влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та їх посадові особи зобов'язані надавати інформацію, що стосується об'єктів контролю, яка є необхідною для здійснення перевірки, ревізії та обслідування. На вимогу Рахункової палати Національний банк України, а також уповноважені банки, кредитні установи й фінансові організації зобов'язані надавати їй документальні підтвердження операцій і стану рахунків об'єктів, що перевіряються. На вимогу Рахункової палати підприємства, установи й організації зобов'язані надавати довідки і копії документів щодо операцій і розрахунківз об'єктами, що перевіряються.
Посадові особи об'єктів, що перевіряються, в разі відмови або ухилення від своєчасного надання інформації або документації, а також за надання недостовірної інформації, підлягають притягненню до відповідальності у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Бюджетний кодекс України також передбачає надання Рахунковій палаті Державним казначейством України місячної (квартальної) звітності про виконання Державного бюджету України.
Органи стягнення звітують перед Рахунковою палатою про надходження до бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів, про податкову заборгованість" включаючи суми недоїмки та переплат (у галузевому і територіальному розрізі, а також у розрізі джерел доходів та форм власності).
Про зменшення доходів бюджету внаслідок податкових пільг, а також про суми реструктуризовано'] та списаної податкової заборгованості (у галузевому і територіальному розрізі, а також у розрізі джерел доходів та форм власності) і суми відстрочених та розстрочених платежів органи стягнення надають Рахунковій палаті інформацію не пізніше 35 днів після закінчення кварталу.
Головні розпорядники бюджетних коштів надають Рахунковій палаті зведену фінансову звітність про виконання кошторисів.
В свою чергу Рахункова палата щокварталу подає Верховній Раді оперативний звіт про хід виконання державного бюджету, в якому містяться відомості про формування доходів і проведені витрати порівняно з показниками, затвердженими Законом про Державний бюджет України поточного року, і показниками за відповідний період або квартал попереднього року.Протягом двох тижнів з дня офіційного подання Кабінетом Міністрів України річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України Рахункова палата готує висновки щодо використання коштів Державного бюджету України.
Зазначені висновки мають містити інформацію про: дотримання закону про Державний бюджет України на відповідний рік у розрізі текстових статей, які вплинули на стан виконання державного бюджету, а також оцінку впливу змін макроекономічних показників у звітному році на його виконання; оцінку втрат державного бюджету внаслідок дії пільг, які надавались суб'єктам господарювання по сплаті податків, зборів, інших обов'язкових платежів, а також списання та реструктуризації податкової заборгованості, фінансових санкцій та надання відстрочок у здійсненні фінансової політики держави за матеріалами Державної податкової адміністрації. Державної митної служби та інших органів стягнення. Також у висновках повинні міститися підсумки контрольної роботи Рахункової палати за звітний рік, огляд виявлених правопорушень (недоліків) у процесі виконання, даватися оцінка наслідків їх негативного впливу на стан державних фінансів та пропозиції стосовно їх усунення.
Звіт про виконання закону про Державний бюджет України Верховна Рада розглядає у двотижневий термін. Із співдоповіддю про виконання закону про Державний бюджет України виступає Голова Рахункової палати.
Діяльність, пов'язана з контролем за виконанням державного бюджету, організується і проводиться Рахунковою палатою на основі річних і поточних планів, які формуються з урахуванням всіх видів і напрямів її діяльності та конкретних доручень Верховної Ради.
До плану роботи Рахункової палати обов'язково включається виконання звернень не менш як однієї третини конституційного складу Верховної Ради, поданих у порядку, встановленому її Регламентом. При формуванні планів роботи Рахункової палати враховується й обов'язковий розгляд звернень та пропозицій Президента України, Кабінету Міністрів.
Позапланові контрольні заходи проводяться за рішеннями Колегії Рахункової палати на підставі постанов або протокольних доручень Верховної Ради України, звернень комітетів Верховної Ради України та запитів народних депутатів України, по яких Верховна Рада приймає рішення.
Бюджетний кодекс України передбачає також здійснення Рахунковою палатою зовнішнього контролю та аудиту фінансової та господарської діяльності бюджетних установ в частині контролю за використанням коштів Державного бюджету України.
Реалізація повноважень Рахункової палати щодо контролю за використанням бюджетних коштів згідно з Законом України "Про Рахункову палату" здійснюється через проведення нею ревізій та перевірок відповідно до функцій, визначених статтею 6 Закону України "Про Рахункову палату". Строки, обсяги і засоби їх проведення встановлюються Рахунковою палатою. Під час перевірок та ревізій на основі документального підтвердження їх результатів, достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності визначаються своєчасність і достатність взаємних розрахунків об'єкта, що перевіряється, і державного бюджету. Якщо перевірка або ревізія належать до компетенції як Рахункової палати, так і іншого державного контрольного органу, вона повинна проводитися ними спільно. За підсумками перевірок і ревізій складаються звіти, за достовірність яких відповідні посадові особи Рахункової палати несуть персональну відповідальність.
Про факти порушення закону, а також заподіяння державі шкоди Рахункова палата інформує Верховну Раду, а у разі виявлення порушень закону, що тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність, за рішенням Колегії Рахункової палати відповідні матеріали передаються до правоохоронних органів.
Список використаної літератури:
1. Державне регулювання економіки. - К., 2001.
2. Страхування. Посібник. - К., 2000.
3. Страхове право. Посібник. - Харків, 2001.
4. Юридичний словник-довідник. - К., 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...